P: Zastava 101 turbo

P: Zastava 101 turbo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prodajem motor ili cijeli auto...

Motor 1.6 turbo
Turbina Mitsubishi od EVO VI
Custom izduvna grana 4-1
Custom usisna grana sa injection diznama i karburatorom od GT turbo 5tice
Sinter lamela 4 kraka bez opruga sa korpom od 17 bara
Glava i ventili prosle godine uradjeni
Metalni dihtung glave
Klipovi upusteni (8:1)
Lezaji racing cetveroslojni
Dizne od RS2 audija
Montiran OT davac i remenica za citanje
Mjenjac ojacan i prije dva mjeseca servisiran
Radni pritisak motora je preko 2 bara...
Blow off

Motor moze bez prepravki ici u Yuga...

Razlog prodaje je sto vise nemam vremena za taj motor i taj auto,sad sam proslu jesen stavio tu turbinu od EVOa i nisam imao vremena da ga izmapiram,tako da motor nije nastiman i prodajem to sve tako nenastimano :icon_smile:
Ide on i sada ali nije to to...:icon_biggrin:

Cijena je simbolicna:D
1600 KM za sve,to je zadnja cijena jer sam ja ulozio oko 8000 km u taj auto i taj projekat do sada i na njemu sam se i ucio i experimentisao i sada mi vise to netreba i nemam vremena vise za njega i ako nemogu dobiti 1600 km vozim ga na otpad pod presu za 80 km :icon_twisted:
 
Član
ma nemam sad slike ali nema se tu sta vidjeti puno.

Zastava je 1975 godiste,okrugli farovi,u dosta dobrom stanju sa orginal koznim sicevima.

Motor je taj koji vrijedi a meni smeta auto i samo hocu da ga se rijesim jer vise nesmijem ni da ga upalim koliko me ganja odmah policija jer nije registrovan i samo mi prave zamke po gradu i nadaju se da me mogu uhvatiti:lol:,ali glupo je jer me svi znaju pa opet me nadju bez auta:icon_confused:

Dosta mi je vise svega toga i netreba mi vise to.

Oni koji su vidjeli taj motor znaju o cemu govorim jer je strasan zvuk kad se presalta na 2.5 bara boosta i 8500 rpm :icon_smile:
 
Član
koliko bi to jos kostalo da se podesi i koliko bi onda takav jedan auto isao na sr.u naravno uz olaksavanje... onako okvirno bubni neke cifre... pozz
 
Član
nemoze to druze auto da ide ravno,ogromna je to snaga i sila i trebalo bi uzeti nekog yuga pa sve to tamo prebaciti i dobro sve ojacati da bi se to moglo potjerati.

Sad trenutno to je nemoguce voziti u zastavi i trebalo bi dosta uloziti da se to napravi.

Za mapiranje najbolje bi bilo uraditi SA ecu jer sad imam motronic 4.1 i imam manuelnu kontrolu boosta a to nije dobro,na ovom sadasnjem ecu neisplati se to praviti jer sam proslu turbinu jedva ustimao.

Neznam za vrijeme na 402 ali motor ima veoma mnogo snage oko 280 ks
 
Član
... yugo sa ovim motorom bi bio pravi belaj na cesti

Ako nista vrijedi motor ovi para, ko bi sad narucivao ove dijelove i sve ovo sastavljao...
 
Član
pa turbina i lamela sa korpom vrijede te pare :D

a ja jos dajem auto uz to sa gumama naprijed 185/50/13 koje su pravo dobre i motor sa alternatorom,akumulatorom,alnaserom,pumpama,diznama,cukicama,blow off,intercooler,izduvna grana,karburator od reona 5 turbo...Sve dajem sto ima veze s tim autom ;)
Motor cijeli i ispravan jos dajem...

Mnogo je to para da se nanaovo sve nabavlja i pravi i neisplati se to raditi od nule,jedino ovako ako nekome ovo treba da stavlja na nekog una turbo ili punta ili yuga tako nesto jedino ima smisla i nije puno para.
 
Član
izvini jbg sto pitam, al nisam skontao bas najbolje...jel ti prodajes samo motor ili komplet auto???...i koliko bi kostalo da se sve to mapira i ustima???
 
Član
prodajem motor a dajem dzaba sve uz njega pa tako ispada da prodajem i motor i auto :icon_smile:

Nemoze se to voziti u stojadinu,mora taj motor ici u neki drugi auto.

Da se to sve nastima treba uzeti SA ECU sa ovim sada se nemoze to napraviti da bude kvalitetno,sada ga ja mogu voziti ali niko drugi ga nece moci voziti:icon_confused: samo sa SA ECUom taj motor moze svako da poveze...
 
ma ja bi njemu sve dao sa auto sto sam stavio za to..i jos nesto para
hehe:icon_smile:
al mislim da nebi htio,jbg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top