P: BON od 500KM u Stanictrade-shopu

P: BON od 500KM u Stanictrade-shopu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Naime, prodajem bon od 500KM koji mozete iskoristiti u Techno-shop

http://www.stanictrade.ba/

bon, vrijedi do 31.12.2012. mozete kupiti artikal ili artikle u vrijednosti od 500km u slučaju da kupujete skuplji artikal mozete nadoplatiti razliku!

Cijena je 500KM,

jer ne vrijedi danas 500KM koliko će vrijediti u 12 mjesecu ove godine...
 

IGY

Član
nema mi logike da bon od 500 prodajes za 500
koja je svrha onda, ako imam 5 glava uzet cu za kes ono sto zelim, a ne sa bonom
 
Član
IGY je napisao(la):
nema mi logike da bon od 500 prodajes za 500
koja je svrha onda, ako imam 5 glava uzet cu za kes ono sto zelim, a ne sa bonom

vala baš , još možda dobijem popust za plaćanje u gotovini...
 
Član
Ono što je pokušao reći na dnu posta jeste da će recimo u 12om mjesecu ponovo biti velika sniženja i popusti te da ćete samim tim za istih tih 500 KM moći ''kupiti više''.
MEĐUTIM nije pomislio da ako ćeš i tad imati 500 KM koji će ti qrac kupon, jer ćeš za keš možda moći u nekoj drugoj prodavnici kupiti još bolje za iste pare + dobiti popust što plaćaš kešom ili možda čak i manje pare a taj kupon ne možeš zamijeniti za keš samo za robu :) još pogotovo u današnje vrijeme malverzacija :-D šta se sve može desiti do tog 12og mjeseca :)

Da imam u planu nešto kupovati, da imam pare i naletim na ovako prodajni bon, spreman bih bio dati recimo 10% nižu vrijednost od istinske odnosno 450 KM a ukoliko bi u prodavnici bio popust na keš 10%, tebi bih bio spreman dati tek 400 KM jer u protivnom mi kupon ne predstavlja prednost.

Pošto danas gotovo niko ništa ne planira kupiti već ako 'nalete' pare, kupi, možeš ga prodavati recimo za cca 480, ako neko baš zagrize prodaj ga i jeftinije al 500 km tražiti za nešto što u daljoj proceduri može biti zamjenjeno isključivo za robu u isključivo određenom objektu predstavlja gubljenje vremena kupca. Zašto da kupuje od tebe pa ide tamo to 'zamjeniti'... Zašto odmah ne bi direktno otišao kupiti u tom prodajnom mjestu + za gotovinska plaćanja uvijek daju popuste... za bon/kupon popust dobiti ne možeš prema tome možda čak i 450KM je veliki iznos jer su bila sniženja extremna u zadnjem periodu uz to ako ti bar 5% snize za keš, na konju si :)



izvinite zbog ovolikog preseravanja u postu :)
 
Član
pa radi se o tome što bih ja volio sada tih 500KM konvertovati u neku drugu robu koje nema u toj prodavnici, tj volio bi sebi nešto drugo kupiti...

a npr netko danas od mene uzme ovaj bon, za 500KM, i moze ga iskoristiti krajem godine, ili za par mjeseci, ako već čeka neki određeni artikal, laptop npr ili slično...


ovo nije baš klasična prodaja ili kupnja, više u pogledu da neko tko je imao namjeru se tamo podmjerivati da mi izadje u susret da zamjenim bon za novac...

jer npr tko ima 500km, i zeli artikal od 500km, svejedno mu je dali će meni dati pare i to kupiti bonom, i sl.



BTW, ako smatrate da oglas nema smisla, slobodno ga zaključajte ili obrišite ili šta već hoćete....

a za kupnju bonom, se tretira isto kao i keš-om znači idu svi gotovinski popusti, jer ovaj bon nije iz te firme nego iz neke druge koja je u suradnji sa tom firmom....
 
pa onda nemoj pistai da prodajes bon nego da ti treba usluga ako ce vec neko nesto kupiti da se samo zamjenite , drugo je da prodajes pa da neko drugi osim tebe ima nesto od toga :)
 
Član
inace shop divan....lg optimus 2x skoro 1k km.....a cijena da biras gdje god hoces 500-550...sretno sa trampom :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top