ovlasteni servis ili ne?

ovlasteni servis ili ne?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam pitanje, trebao bih sada da zamjenim sve filtere na svom autu, f focus 1,4 i naravno ulje na motoru.
pa me zanima da li se isplati ici u ovlasteni servis da me oderu sa jedno 300 km, ili da sam kupim dijelove i odnesem nekom pouzdanom servisu koji nije ford :)
Eto zanimaju me vasa iskustva.

Pozdrav!
 
Legend
Marious je napisao(la):
imam pitanje, trebao bih sada da zamjenim sve filtere na svom autu, f focus 1,4 i naravno ulje na motoru.
pa me zanima da li se isplati ici u ovlasteni servis da me oderu sa jedno 300 km, ili da sam kupim dijelove i odnesem nekom pouzdanom servisu koji nije ford :)
Eto zanimaju me vasa iskustva.

Pozdrav!

Ovlasteni servis je u svakom slucaju bolja solucija. Medjutim opet sve zavisi od novaca koliko imas, i kakva ti je situacija. Neznam koliko je star tvoj auto, ali recimo u Tuzli u Fordovom servisu zamjena ulja, i svih filtera ti nije vise od 130,00 KM to mozes dobiti i napismeno od njih da nemislis da je suplja, ako hoces mogu ti nabaviti broj tel.
 
Član
sve sto nije vezano za racunar mozes raditi gdje hoces pa cak i sam. ono sto ima kontrolu preko board-a ili preko ECU-a to radi u ovlastenom ako imas garanciju.
 
Član
U ovlasteni samo ako si kupio novo auto koje je jos pod garanijom! sve ostalo je "ovlastena otmica para"!
 
Član
nekad je bolje ovlastenom servisu dat 100 KM vise nego nekom tamo majstoru koji nikad nije otvorio haubu nijednom autu osim golfa 2 da ti radi bilo sta, ako ce ti neko napravit belaj jos veci nego sto si imo pa da das jos toliko para na popravak necega ondaj e bolje otic u servis gdje ljudi svaki dan rade vozila poput tvog i znaju sve gdje se koji saraf nalazi...
a sad to sto ti hoces da mijenjas mozes i sam sebi zamijeniti, a ako bas neznas ili ne zelis onda nemoras u ovlasteni servis, mozes u druge radionice gdje popravljaju auta a ne uzimaju toliko para jer nisu ovlasteni samo za to auto..
na primjer ako kod njih uzmes ulje i filter imas besplatnu zamjenu itd... a svejedno moras kupit ulje negdje...
 
Ovlašteni servisi imaju isto takve muljatore koji prodaju nove dijelove ispod pulta,ja kupujem od jednoga majstora iz servisa dijelove u pol cijene,pa si sad mislite kaj su vam ugradili na auto,i još nesmeš biti kraj auta dok ti ga popravljaju,radi vlastite sigurnosti,navode,zbog mogućih ozljeda.
Evo jednog primjera osobno od mene,došao sam na servis s terenskim autom pod garancijom i bila je puna posuda za pranje stakla koju sam osobno natočio dan prije kod kuće,a kad sam došao nakon 2 sata po auto,na računu je crno na bjelom pisalo 7 litara tekućine za pranje stakla i 1 kg.masti a auto ima 2 (slovima dvije) mazalice na križevima kardana i ko je sad tu lud ?
Čim istekla garancija,nema mene više u ovlaštenim servisima !
 
Član
ovlastnei servis u svakom slucaju, naravno ako auto koje imas zasluzuje ovlasteni servis, opet, treba se raspitati o servisu u koji ides i ljudim akoji tamo rade, imas svakakvih servisa, mislim svaki ovlasteni servis ima ljude koji znaju svoj posao i koji ga rade kako treba, al je jebada ako te spopadnu oni "ucenici" tamo sto se uce i njima daju da ti rade auto, onda si najebo, zato, ovlasteni servis + raspitivanje o istom.

Evo ti jedan primjer iz SA

ASA auto ima dobre ljude, ali su izgubili dosta klijenata jer su ljudima sjebali auto puno puta, idu ljudi u AC Quattro a znam neke da idu cak i u Jelic Auto - Mostar, jer sto jest jest, kod Jelica kad ti uradi auto mozes stavit ruku na panj da je uradjeno kako treba.
 
Član
kod jelica sve majmuni rade od prvog do zadnjeg i boli ih racku sta ce ti napraviti a takodjer i kod ostalih ''servisa'' svako malo neko se zali na ovo ono ako nemoras kod njih neidi valjda imas dobra majstora kod sebe ta nije space shutle za popravak auto je ;)
 
Član
predingli je napisao(la):
Ovlašteni servisi imaju isto takve muljatore koji prodaju nove dijelove ispod pulta,ja kupujem od jednoga majstora iz servisa dijelove u pol cijene,pa si sad mislite kaj su vam ugradili na auto,i još nesmeš biti kraj auta dok ti ga popravljaju,radi vlastite sigurnosti,navode,zbog mogućih ozljeda.
Evo jednog primjera osobno od mene,došao sam na servis s terenskim autom pod garancijom i bila je puna posuda za pranje stakla koju sam osobno natočio dan prije kod kuće,a kad sam došao nakon 2 sata po auto,na računu je crno na bjelom pisalo 7 litara tekućine za pranje stakla i 1 kg.masti a auto ima 2 (slovima dvije) mazalice na križevima kardana i ko je sad tu lud ?
Čim istekla garancija,nema mene više u ovlaštenim servisima !

druze sve je to uredu, ali ti kad odes u ovlasteni servis ti nemoras da kupis oriigigi dio nego mozes da uzmes zamjenski a oni naplate samo svoju uslugu montiranja, a ja mislim da ce i ti ucenici koji svaki dan rastave po 10-ak takvih auta kao sto je tvoj bolje napraviti to nego neki garaza majstor kojem je profesija golf 2...
uostalom svaki ovlasteni servis ce ti dat garanciju na svoj rad to jest da je kako treba postavio neki dio i da nece bit problema sto se tice nestrucnog ugradjivanja...
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
kod jelica sve majmuni rade od prvog do zadnjeg i boli ih racku sta ce ti napraviti a takodjer i kod ostalih ''servisa'' svako malo neko se zali na ovo ono ako nemoras kod njih neidi valjda imas dobra majstora kod sebe ta nije space shutle za popravak auto je ;)

prvo bih ti preporucio da malo obratis paznju i da ne nazivas ljude pogrdnim imenima, mogo bi nekog da uvrijedis... sam nacin tvog pisanja govori o kakvoj se osobi ovdje radi tako da nema potrebe dalje da komentarisem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top