Ovjes Audi A2 - tehnicko pitanje

Ovjes Audi A2 - tehnicko pitanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
POzdrav,
Imam jedno tehnicko pitanje...nedavno sam uzeo Audi A2 1.4 TDI koji je doso spusten jedno 2-3cm i sa KONI amortizerima.

Takav kakav je sad je predivan za voznju po finom al onda svakih 100 metara mi se zeludac prevrne kad zveknem od neku lopatom zakrpljenu rupu po nasim putevima. Vjerujem da je po njemackoj ovaj set up pruzo bas veliko zadovoljstvo al kod nas je to bas patnja.

Je mislite da bi se to poboljsalo kada bi samo opruge vratio na orginalnu visinu(kontam od Monroe ili slicno) ili bih i amortizere morao zamjenit??
 
Član
:lol::lol: Care!

Opruge određuju visinu. Dosta da njih promijeniš ali je moguće da su ti i amortizeri propišali. Od tih lopatom krpljenih rupa:lol::lol:
 
mjesas babe i zabe...kazes opruge a monroe...opruge odredjuju visinu to si dobro reko al neznam ocel pasat uz te amortizere skracene...a sumnjam da su propisali konijevi amortizeri...jedino ako su presli 200 000km...radje nadji originalne amortizere monroe npr. a ostavi te krace opruge...bice fin nizak a nece bit pretjerano neudoban....
 
Član
Pa biti će mu još osjetljiviji na rupe sa istim oprugama i običnim amortizerima. Obični amortizer ima skraćen hod. Novi amortizeri će mu prije propišati i onda opet nije dobio ništa!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top