Otvaranje ravnih gepek vrata na golf 2

Otvaranje ravnih gepek vrata na golf 2

Pozdrav, imam ravna gepek vrata na golfu 2 (nema prostora za tablicu niti bravicu spolja). Ovih dana bih mu ugradjivao centralno i daljinsko e sad me zanima kako bi bilo najbolje da napravim da se otvaraju ta gepek vrata iznutra (samo da se brava otvori a ne da se komplet vrata podignu). Da li namestiti na neku sajlu pa provuci do vozaca pa zakaciti na neku rucicu - nesto kao hauba sto se otvara ili ono sto je meni mnogo elegantnije moze li se namestiti da se otvara pritiskom na dugme na daljinskom? Kako izvesti to da se otvara na dugme daljinskog ako je neko radio to?
 
Član
U mene drug imao mehanizam na sajlu, radilo odlicno, a to na prekidac ili na daljinski je malo teze, mozda je najbolje da odes do majstora koji ima iskustva, ili sacekaj da se javi neko ko je mozda to sam uradio
 
Član
Ako planiras praviti da se gepek otvara na daljinski ili neki prekidac bez velikih zivaca nemoj ni pocinjati.
Meni je trebalo vremena da ustimam da motor od centralne brave se postavi na tacno mjesto da moze povuci bravu i otvoriti je i vratiti se u poziciju da se gepek moze zatvoriti.
Samo podesavanje na bravi da se zakaci na motor je zivi sex, ne znas sta te vise je*e.
I onda na kraju dode montiranje svega toga kroz rupu 1x1 cm.

Mogu ti ukratno napisati sta ti treba od stvari a onda se skontaj sta ti odgovara.
 
pa hajde napisi ionako ne planiram sam to raditi imam majstora... samo da ne bude zabune meni treba na jedno dugme mi se otkljucavaju vrata i gepek a na neko drugo dugme da mi se otvara gepek
 
Član
Nabavis motor za centralnu bravu i push prekidac.
http://www.autobitsuk.com/wp-conten...Solenoid-Pop-Popper-Actuator-161709769401.jpg



E sad kad se skine brava bude slicno kao sto je ova od mk3 (nisam mogao naci sliku u boljoj rezoluciji)
http://i56.tinypic.com/2yzap12.jpg

Na ovaj dio gdje dolazi ova zica za povlacenje treba se prepraviti ova zica koja dode uz ovaj gore komplet.
Zakacka prolazi kroz plasticni vrh i na drugom kraju treba odrediti duzinu da od mjesta montiranja moze dohvatiti mjesto gdje je bila ova prijasnja zica. Kod mene je napravljena kukica tako da mi je lakse bilo provuci kroz bravu da ne zapinje nizasta montirati i onda podesavati na kojoj udaljenosti motor otvara bravu i vraca se na poziciju da se gepek moze zatvoriti. Ukoliko ne napravis da radi kako treba desit ce se da povuce bravu otvori gepek ali ne vrati zakacku i onda gepek ne moze da uhvati i da se zakljuca. Sa ovim supljikastim limom stimas poziciju gdje ces pricvrstiti motor za gepek. Plasticni vrh sa motora mora biti ravan sa bravom inace motor nema snage ukoso da povuce zakacku i otvori gepek.
E sad nisam siguran koja je zica + koja -. To je bar lagano, na bateriju spojis i vidis u kojem pravcu se krece da li povlaci ili gura mehanizam. Tebi treba da povlaci kad vidis u kojoj kombinaciji povlaci oznacis minus. Za minus na gepeku obrusis farbu do metala i zavrnes ga da bude spojen na masu šasije. Kod mene je kabal od PLUSA provucen sa ostalim kablovima koji idu u gepek od ploce sa relejima. Tamo sam nasao pouzdano mjesto odakle mogu uzeti PLUS, push prekidac sam stavi ispod volana.
Tako da je plus sa ploce releja otisao na prekidac sa prekidaca na motoric koji si stavio i to je to.

Par puta testiras kako radi podesis poziciju motorica i uzivaj.


edit:

nasao sam medu slikama kako je to kod mene leglo

https://drive.google.com/file/d/0ByLCXVOAxUS4bk1hRDlqRTJRUVE/view?usp=sharing
 

Prilozi

  • 2-Wire-DOOR-Lock-CENTRAL-LOCKING-Slave-Motor-Solenoid-Pop-Popper-Actuator-161709769401.jpg
    2-Wire-DOOR-Lock-CENTRAL-LOCKING-Slave-Motor-Solenoid-Pop-Popper-Actuator-161709769401.jpg
    57 KB · Pregleda: 16
  • 2yzap12.jpg
    2yzap12.jpg
    252,6 KB · Pregleda: 13
  • download (1).jpg
    download (1).jpg
    7,7 KB · Pregleda: 13
  • download.jpg
    download.jpg
    9,2 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
Top