Otpor pri voznji (nesto ga gusi, koci sam)

Otpor pri voznji (nesto ga gusi, koci sam)

Član
Dakle problem je sljedeci... desava se da kada krecem i pustam kvacilo imam otpor kao da je rucna dignuta malo ( 2-3 zubca ) i prilikom mijenjanja brzine te pustanja kvacila i davanja gasa u tom periodu se desava neugodni trzaj... isto kao kod pocetnika vozaca kad skoci auto (kada naglo puste kvacilo) ... isti se problem javlja prilikom pustanja gasa u npr vecim brzinama i ubacivanjem u ler kada prilazim semaforu... nemam onaj osjecaj "krstarenja" i slobodnog kretanja auta... nego mnogo brze stane... osjeti ta bogda "negativne g sile" ako se uopste moze tako nazvati.... Iskren da budem natako sam neki dan malo trotoar felgu iskrivio (to je sanirano) i tada mi se bila upalila servisna lampica i lampica za ABS ... nakon gasenja malog CLINJE i startanja istog ugasile su se same od sebe obje... eh sad jedino sto mi pada na pamet da je problem... da nisam na neki nacin sje*ao kocioni cilindar... ili nesto oko toga ... jedino mi to pada na pamet ... ljudi pomozite...
 
Super Moderator
Moguce da si pokrivio disk il nesto ili jednostavno da je blokirana kocnica na tom tocku
 
Član
opipaj svaki tocak nakon voznje i po tome mozes zakljucit dali blokira ili ne da je kriv disk treslo bi ti na volanu kad kocis, jedino klip se mozda izvukao prevse to opet moze bit uzrok previse potrosenih plocica.itd itd
 
Član
Ne vjerujem da su plocice potrosene, jer fabrika kaze na 40k mjenjat a moj zakoracio 32gu tek... malo je preso mali skroz zato me ove stvari i sje*aju...
 
Član
Imam slican problem, tj ne bas tako izrazen ali mi auto malo slabije ide u zadnje vreme to sam provalio i po vremenima sad na 201m. Kod mene su se zadnje plocice skroz potrosile, mislim da je do njih, proveri ih;)
 
Član
Dizi auto na dizalicu i pogledaj - slusaj da li ti neki tocak struze sto bi ga moglo usporavati.:icon_question:
 
Super Moderator
maruvari je napisao(la):
Dizi auto na dizalicu i pogledaj - slusaj da li ti neki tocak struze sto bi ga moglo usporavati.:icon_question:

ako to koci ovako puno koliko je on rekao sigurno kad digne na dizalicu nece ni moci okrenuti taj tocak rukom
 
Član
Vjerovatno ste bili svi na dobrom putu ka pronalazenju problema, danas spustio prozore (ljeto upeklo, pa i da se koji batak "snimi") prilikom skretanja ... cuo sam onu ruznu skripu plocica... a kocnicu nisam ni dotakao... tako da je vjerovatno to,to... eh sada vasi savjeti, kome otic ?? ko to radi, ?? ko me nece puc po usima??... Jesu li samo plocice ili jos nesto otislo... ?? itd... Ko mi kaze da idem kod bunje, lijepo cu mu se zahvaliti otici gore, pa njemu dostaviti fakturu od bunje :lol: :lol:
 
Član
Prije da će biti do zadnjih paknova , da opruga ne vraća , pa ostaju blago zablokirane , pregledaj i sajle ručne , ako su zapekle , onda one blokiraju točak , jer ne mogu vratiti oprugu do kraja...

To ti može pogledati bilo koji majstor , ne moraš kod Bunje:lol:
 
Ja sam imao sličan problem,blokirao prednji desni točak,
Znači ležaj otišao i takodje napravio problem na glavčini.
E sad to je malo teže odvojiti i ima fino posla da se uradi....
Ništa odma do majstora i nek ti riješi to,nemoj voziti napraviti ćeš još veći belaj.
Nadam se da sam pomogao
Pozdrav ;)
 
Član
posto neces da dignes jedan po jedan tocak i probas okrenuti rukom, te lociras otpor, ili makar da pipnes svaku felgu da vidis jeli neka vrela ili vrelija od ostalih, preporucujem ti da vozis pun gas dok se nesto ne zapali samo od sebe.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
posto neces da dignes jedan po jedan tocak i probas okrenuti rukom, te lociras otpor, ili makar da pipnes svaku felgu da vidis jeli neka vrela ili vrelija od ostalih, preporucujem ti da vozis pun gas dok se nesto ne zapali samo od sebe.

Ko je rekao da necu?? Otkud mi dizalica... jedino onom malom da dizem jednu po jednu stranu auta...
 
Član
a nije problem ni otici kod nekog majstora sto ima dizalicu da ti pogleda. ako ti sta i naplati, nece puno. ne isplati se peglati sa malom dizalicom, pogotovo sto pretpostavljam da je ona na "vintanje". slomices se dok to provjeris ;)
 
Top