Otkriven Volvo S60

Otkriven Volvo S60

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

BiT

Član
Zadnji pravi modeli Volva su bili 850(nije sto ga ja vozim:D) i 960. Moze i s70 i c70 naravno:icon_twisted:, ali poslje tog nema vise osjecaja onih pravih Svedskih cigli.:icon_cry:
Ovaj mi je bas previse fancy.:icon_evil::icon_mad:
 

MTR

Član
Posljednji pravi Volvo je bio S90 - sorry na ispravci :D , inace vremena se mijenjaju tako i Volvo , drago mi je sto je nova tehnologija implementirana i u ovom modelu , mnoge stvari koje se nalaze u ovom modelu su patentirane i koriste se prvi put u jednom automobilu , nije sve u izgledu i performansama . Pravi automobil je umjeren sklad svih komponenti od mehanike do ponude prostora i upotrebljivosti , na kraju krajeva ne vozim se na krovu auta nego unutra , boli me kako izgleda , bitno mi je sta mi daje na volanu , sjedistima , lezanju , kocnicama ......
 
MTR je napisao(la):
Posljednji pravi Volvo je bio S90 - sorry na ispravci :D , inace vremena se mijenjaju tako i Volvo , drago mi je sto je nova tehnologija implementirana i u ovom modelu , mnoge stvari koje se nalaze u ovom modelu su patentirane i koriste se prvi put u jednom automobilu , nije sve u izgledu i performansama . Pravi automobil je umjeren sklad svih komponenti od mehanike do ponude prostora i upotrebljivosti , na kraju krajeva ne vozim se na krovu auta nego unutra , boli me kako izgleda , bitno mi je sta mi daje na volanu , sjedistima , lezanju , kocnicama ......

Upravo tako. Potpis.
 

BiT

Član
Da, da S90, pardon. :D Sta bi dao za jednog!:icon_sad::smajli10::123: Nisam vidio nijednog na nasim tablama, ni 960, ni s90.

A ne kazem ja da je samo vanjski izlged vazan. Volvo je oduvjek bio poznat po inovacijama koje su uvek prvi uvodili u svet automobilizma. Onda je tu naravno i sigurnost i pouzdanost. I to su zadrzali i danas.

Ali ipak, trebali su zadrzati barem nesto od tog svog starog dizajna. Kako npr. Saab u zadnje vreme pravi zvjerke od auta sto se tice dizajna, a zadrzali su onu staru svoju crtu.;)
 
BiT je napisao(la):
Da, da S90, pardon. :D Sta bi dao za jednog!:icon_sad::smajli10::123: Nisam vidio nijednog na nasim tablama, ni 960, ni s90.

A ne kazem ja da je samo vanjski izlged vazan. Volvo je oduvjek bio poznat po inovacijama koje su uvek prvi uvodili u svet automobilizma. Onda je tu naravno i sigurnost i pouzdanost. I to su zadrzali i danas.

Ali ipak, trebali su zadrzati barem nesto od tog svog starog dizajna. Kako npr. Saab u zadnje vreme pravi zvjerke od auta sto se tice dizajna, a zadrzali su onu staru svoju crtu.;)

Imao je moj stari u firmi 960-ku, prodao jos prije 7-8 godina i sad je nekad vidim voza se po Sarajevu. A inace ima nekoliko 960-ki u Sarajevu, ali S90 nisam nikad u BIH vidio...
 

MTR

Član
S90 iz 1997 i 1998 su nesto specijalno posebno sa R6 3,0 motorom ( poznata kocka ) , motor neunistiv , trap i limarija ko grom , isto tako i zadnji primjerci S70 iz istih godina , ko ga ima nek ne prodaje - moze valjat i za unuka :D

Da se vratim na dizajn ove nove 60-ke , jos nisam usao u Volvo Intranet pa da pregledam sta ima od novih djidja ali i ovako mi je napredan i lijep , ovo fazoniranje je pocelo sa C30 i dobro je prihvaceno , tako da vjerujem da ce i ovaj model imati super prolaz . U osnovi Europa je marginalno trziste za Volva , zna se gdje ide 70 % proizvodnje - USA .

Peter Horbury se ponovo vratio prosle godine u dizajnerski tim i evo rezultata ( dizajnirao neke od najljepsih automobila danasnjice - Aston Martin , Jaguari .... ) , a u unutrasnjosti se vidi Bosanac :D , heheh inace sef dizajna interijera za Volvo je nas covjek iz Sarajeva , gosp. Muhamed , taj covjek ne zna sta znaci rijec - plata :D . Vrlo cijenjen i postovan od strane Sveda i potpuno neogranicen u smislu dizajna , moze da radi sta hoce .

Jos nisam nigdje nasao startnu cijenu , ali ne vjerujem da ce biti jeftin
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top