otkrivanje otisaka prstiju?

otkrivanje otisaka prstiju?

Član
jel zna ko kako otkriti otiske prstiju na novcaniku,znaci trebao bi samo da predam novcanik da se otkrije ciji su otisci na njemu,jel se ko susretao s tim,iz novcanika je otudjeno 105 eura i nista vise,a radnja se desavala u kuci
evo saznao sam da policija neradi to za privatne srhe kao trebaju istrazni organi,pa prijaviti i ako je veca steta sud snosi troskove ovo-ono uglavnom kazu "kao" nemoze a 90% slucajeva u BiH se radi na "crno"i "vezu",pitam sad jel ko preko veze uspio sta ovakvo istraziti,nije mi za 105 e dao bi jos toliko da saznam ko je lopov
 
Član
iako izganjas da neko uzme otiske sa novcanika, ne mozes nista bez otisaka svih koji su mozda mogli uzeti novac, pa da uporede... a to cisto sumnjam da ces moci uspjeti.
 
Član
ado-ado je napisao(la):
Ako ti niko od tebi osumnjicenih nema dosje u policiji ni oni ti nemogu pomoci!!!

e uprvao ovo sto ado kaze, mene kad su opljackali ,dosli su oni forenzicari jel, uzeli otiske, nakon par dana javljaju da pljacku nije izvrsio niko ko vec ima dosije tj. Ko je lopov ili neki zlocinac, ja sam ih onda ispitivao i bas postavio pitanje a sta je s onom bazom otiska prstiju iz cipsa, kaze mi ciko policajac nije ti ovo csi miami
 
Dzeniii je napisao(la):
ado-ado je napisao(la):
Ako ti niko od tebi osumnjicenih nema dosje u policiji ni oni ti nemogu pomoci!!!

e uprvao ovo sto ado kaze, mene kad su opljackali ,dosli su oni forenzicari jel, uzeli otiske, nakon par dana javljaju da pljacku nije izvrsio niko ko vec ima dosije tj. Ko je lopov ili neki zlocinac, ja sam ih onda ispitivao i bas postavio pitanje a sta je s onom bazom otiska prstiju iz cipsa, kaze mi ciko policajac nije ti ovo csi miami

:icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: vece smo mi budale,sto smo pomislili da kod nas ta stvar funkcionise :icon_mad:
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
ado-ado je napisao(la):
Ako ti niko od tebi osumnjicenih nema dosje u policiji ni oni ti nemogu pomoci!!!

e uprvao ovo sto ado kaze, mene kad su opljackali ,dosli su oni forenzicari jel, uzeli otiske, nakon par dana javljaju da pljacku nije izvrsio niko ko vec ima dosije tj. Ko je lopov ili neki zlocinac, ja sam ih onda ispitivao i bas postavio pitanje a sta je s onom bazom otiska prstiju iz cipsa, kaze mi ciko policajac nije ti ovo csi miami

:icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: vece smo mi budale,sto smo pomislili da kod nas ta stvar funkcionise :icon_mad:

pa dobro kad se tako nesto desi covjek se prvo ponada da ce policija nesto rijesit al postotak je 2 % od svih slučajeva koji su oni rijesili .

i prijatelju nemoj džaba petljat to s novčanikom, to nek ti bude skola da ne vjerujes nikom kad su u pitanju pare, kola i žene :icon_smile:
i otisci se mogu samo uzimat sa ravnih i glatkih površina/predmeta, i to prilikom uzimanja otiska tu povrsinu isprlja nekim crnim prahom da ga nitro razređivačem jedvaaa možeš oprat ;)
 
Član
i prijatelju nemoj džaba petljat to s novčanikom, to nek ti bude skola da ne vjerujes nikom kad su u pitanju pare, kola i žene :icon_smile:
i otisci se mogu samo uzimat sa ravnih i glatkih površina/predmeta, i to prilikom uzimanja otiska tu povrsinu isprlja nekim crnim prahom da ga nitro razređivačem jedvaaa možeš oprat ;)
[/quote]

volio bih da otkrijem tko je lopov nebi zalio platiti duplo od ukradenog iznosa,suzio sam izbor na 4-5 zenskih osoba,kontaktirao sam par poznanika kazu da se neisplati to regularno ganjati da je veci iznos preko 1000 eura onda bi se moglo uglavnom pomirio sam se s tim a kroz vrijeme cu 2 osobe preupitati kroz pricu
 
Član
Upravo to je problem , mali je iznos za elemente krivičnog dijela kojim bi se bavili istražni organi ili što bi se reklo možeš to komotno halalit.

P.S
Man'se žena , doće ti glave:lol:
 
Član
Sasvim "mali" iznos da bi se organi vlasti bazirali na otiske, tj neko iz mupa, svi se mogu naci, svi smo davali otisle kada smo vadili licne karte?
Zasto razbojnici poslije pljacke uvijek zapale auto:icon_question::D
 
Član
djordjep je napisao(la):
Upravo to je problem , mali je iznos za elemente krivičnog dijela kojim bi se bavili istražni organi ili što bi se reklo možeš to komotno halalit.

P.S
Man'se žena , doće ti glave:lol:

halalito i ukleto :D odsad postavljam kamere po kuci kad sta obavljam
 
Član
Got2b je napisao(la):
Sasvim "mali" iznos da bi se organi vlasti bazirali na otiske, tj neko iz mupa, svi se mogu naci, svi smo davali otisle kada smo vadili licne karte?
Zasto razbojnici poslije pljacke uvijek zapale auto:icon_question::D


Ja mislim da kod nas to nije josh sve bash uvezano pa ne funkcionishe :), mozda i moze al im je donguba pa takve stvari mozd rade samo kod velikih slucajeva
 
Got2b je napisao(la):
Sasvim "mali" iznos da bi se organi vlasti bazirali na otiske, tj neko iz mupa, svi se mogu naci, svi smo davali otisle kada smo vadili licne karte?
Zasto razbojnici poslije pljacke uvijek zapale auto:icon_question::D

zapali auto jer vec ima dosije i njegove otiske mogu "prepoznati",ocigledno nemaju tehnicke uslove za tako veliku bazu podataka tj. otisaka prstiju ;)
 
Član
Pa mislim da ima tu i ono kao privatnost i slicno, odnosno da ti smiju koristiti otiske iz cipsove baze podataka samo ako si osumnjiceni..
 
Top