"Otima" se volan???

"Otima" se volan???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poz,

imam jedan neobican problem, imam osjecaj kao da servo "nema snage" jer kad naidjem na "kolotraz" ili rupu bukvalno servo radi kontra mene i vuce mi volan iz ruku, e sad znam da bi to trebalo da se osjeti ali ne u tolikoj mjeri jer povuce pojako.

E sad, radi osam spuru i bilo je malo bolje. Sto se trapa tice sve i jedan moguci dio je nov promjenjen prije mjesec dana, kugle, krajnice,seleni, lezajevi,amortizeri, opruge,zakretaci sve je novo.

Zna neko sta bi mogao biti problem, da nije ta letva servo volana popustila neke gumice ili sl... nisam bas siguran na kojem principu radi al laicki receno mislim da je nesto na fazon hidraulicne dizalice :D pa kontam da nisu negdje semerinzi kakvi popustili pa nema "snage".

BTW zna liko u BL dobrog majstora koji ima iskustva sa tim problemom? :D

Unaprjed Hvala
 
Ma promjenio sam 3 seta i feluga i guma i opet isto :D al bas onaj osjecaj kao da je obrnut serve, tj. tocak lakse okrece volan nego volan tocak... tako nekako se manifestuje :D Ulja u servu ima to sa gledao, ne curi nigdje e sad jel to do letve il ne nemogu provaliti a da rasturam auto i kupujem letvu a nije do toga malo mi glupo :D pa reko da vidim ima li ko kakav savjet.

Inace to je trap od Golfa III sa servom.
 
Član
Na kojem autu ti je trap i servo od golfa 3 ?
Koja je dimenzija guma na autu i koliko su gume stare, moje je misljenje da je do guma ako su presiroke i stare
 
Kazem promjenio 3 seta guma, 195/65/R14 nove gume i feluge, 205/45/R16 i sad su 195/50/15 odlicne i gume i feluge i ista stvar, spura radjena na sve trim (ne placam spuru kod kolege pa nije bio problem). Tako da stvarno pocinje da me nervira, najveci mi je problem na autoputu, zna se desiti da me onaj kolotraz trgne u stranu momacki. Neke ideje? Dobar majstor u BL? HELP :D

CoA_987 je napisao(la):
jesi radio spuru i balans,moze ti i do toga biti

Pa auto je Golf IV cabrio, 2000G.P. al na tom modelu je fabricki trojkin trap ne cetvorkin, tj u principu nije ni trojka ni cetvorka vec kabrio, al galjudi krste ko cetvorku :)
 
Član
I ja sam prvo pomislio na siroke i stare gume ali 195 i nije nesto posebno siroka barem ne na mom autu, ali kada stavim 235 naprijed onda osjetim svaku neravninu na cesti i gume doslovno voze auto kuda idu neravnine, borba zesca :lol:


koja je uopce tvornicki propisana sirina gume na tvom golfu??
 
Član
a kakvo ti je servo ulje,jesi to pokusao promijenit:icon_question:
nagadjam,ne razumijem se previse,al je moguce da je do toga,naravno,u bosni niko ne mijenja,ni u servu ni u diferencijalu/ima...sta ces,kultura zivljenja:lol:
 
Propisana sirina 185/65/R14 posto je 2.0 a sto se ulja tice, jesam zamjenio sam i servo radi ekstra normalno skrece i u voznji i kad je u mjestu volan nema lufta, reaguje odmah al problem je znaci samo to sto otima iz ruku volan na rupi ili udubljenjima/izbocenjima na putu.
 
Član
Ne znam ovo meni smrdi koda nesto nije dobro stegnuto , ako mozes otidji na tehnicki pregled neka ga pretresu na trapovima i mogu vidjeti sta je i ponovo te pitam je su li ti gume zimske M+S ili su neke ljetne
 
Član
jesi provjerio aksijalne lezajeve i amortizere?
jedino jos to nisi (barem nisi napisao) provjerio.
kod mene kad je aksijalni pukao na puntu auto je doslovno skakalo lijevo desno. provjeri pa javi
 
Član
moguce da ti nisu amortizere dobro vratili,pogledaj malo vozilo sa strane,to jest gledaj felgu jel izvucena malo iz blatobrana.Moze i do tog bit
 
Član
To je inace simptom sirokih guma,al eto kazes da si mijenjao....moze biti do losih zakretaca iliti nosaca amortizera,a bogami i sami amortizer,bez obzira sto je novo.Pogledaj obavezno stabilizator,on moze praviti takve probleme.I odi na geometriju u Gradišku,Servis Hadžić na raskrsnici prema Dubici.Trenutno imaju najbolju geometriju u regiji,a i hoce se potruditi.....
 
Radio sam geometriju kod Vidovica u bl, jbg imaju onu dizalica geometriju znaci nema jace kolko ja znam a st ose tog stabilizatora tice, to je na trapu jedino sto nisam mjenjao, ni gumice na njemu, jel moguce da on jebe stvar toliko? Ja sve vucem na letvu volana, al me buni st ose ovako ponasa normalno, mislim radi perfektno, nema lufta i sl. a lotic udo gradiske bas da vidim sta ce reci.
 
Član
Kao sto ti rekose mozda ti opruga nije nalegla u šešire kod axialnih lezajeva ili sam šešir nije kompaktibilan sa axialnim , ako si to mijenjao ,a nije adekvatno zamjenjeno ili nesto, ali meni to jos smrdi na gume
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top