osvjezenje motora potanje???

osvjezenje motora potanje???

Član
Pozdrav ovako vozim golf 2 naravno :arghh: 1.6 59 kw i mogu reći da je predobar, al kod mene je 5 godina i prelazim sa njim godisnje i do 30 hiljada :(, sve je dobro golf leti, 4 zime je palio i na - 25 kao mina ovu zimu na - 10 izverglam 3 puta i upali sreća akomularo nov 74 boshov grijaci provjereni , svi mi kažu da mu je kompresija oslabila šta se mijenja u motoru, i koliko košta šta kako bio bih zahvalan i ovi majstori čekaju žrtvu koja nema veze o tome jednog pitao kaže 750 km sa rukama :muted: molio bih ako je neko radio ovo ili se razumije da mi objasni šta treba izmijeniti i koliko košta hvala vam.....;););)
 
Član
Osvjezenje motora ti je 350 KM plafon sa novim uljem, generalka je vec nesto drugo, za generalku 700 km nije puno, cak sta vise, tesko za te pare da se kvalitetno uradi generalka sto znaci: Obrada bloka, novi klipovi i karike, novi lezeci i leteci lezajevi, novi svi dihtunzi, gumice ventila, obrada glave, novi semerinzi, remen, spaner, ulje i filteri.
 
Član
Generalka za taj motor
Klipovi novi prva specijala su sigurno 300km
Karike 100
Obrada stublina na prvu specijalu je minimum 100km
Zupcasti i sve sto s njim ide je oko 130km
Leteci lezajevi 50
Stojeci lezajevo oko 100
Semerinzi gumice ventila dithung ventil dekla 50
Vodilice ventila 40
Novi ventili 50-80km
Ravnanje glave 20-30km
Dihtung glave 40-50km
podizaci 50km
Ja mislim da sam 90% nabrojao za generalke i Znaci to je vec preko 1000km bez ruku i ruke su ti tu bar 300km majstoru da to sve slozi i racunaj jos 100 za sitnice okolo, de vodilice da se stave i tako to kad zatreba tokar itd...
Znaci kvalitetnu generalku ne ocekuj bez 1500km
Naso majstori generalkom nazivaju, zamjenu gumica ventila, dihtung glave, karike, letece lezajeve i semeringe i dihtunge kartera i ooklopca ventil dekla i mozda zupcasti ti zamijeni i kaze generalka uradjena a to je samo osvjezenje motora...
 
Član
Generalka za taj motor
Klipovi novi prva specijala su sigurno 300km
Karike 100
Obrada stublina na prvu specijalu je minimum 100km
Zupcasti i sve sto s njim ide je oko 130km
Leteci lezajevi 50
Stojeci lezajevo oko 100
Semerinzi gumice ventila dithung ventil dekla 50
Vodilice ventila 40
Novi ventili 50-80km
Ravnanje glave 20-30km
Dihtung glave 40-50km
podizaci 50km
Ja mislim da sam 90% nabrojao za generalke i Znaci to je vec preko 1000km bez ruku i ruke su ti tu bar 300km majstoru da to sve slozi i racunaj jos 100 za sitnice okolo, de vodilice da se stave i tako to kad zatreba tokar itd...
Znaci kvalitetnu generalku ne ocekuj bez 1500km
Naso majstori generalkom nazivaju, zamjenu gumica ventila, dihtung glave, karike, letece lezajeve i semeringe i dihtunge kartera i ooklopca ventil dekla i mozda zupcasti ti zamijeni i kaze generalka uradjena a to je samo osvjezenje motora...
Ma ja kontam sve je to ok al brate uraditi ću to osvjezenje do 400 km Pa kada propuse motor rijesim se svega pa ja extra generalka preko milje A cijeli golf 3000 hehehheh uglavnom hvala na objašnjenju a da te pitam ako uradim isvjezennje da li ja dobijam da bolje pali mislim kompresiju hvala???
 
Član
Ee druze koliko e30 kosta? Moxes ih po piku za 1200km naci a ja samo u motor ulozio 1000km, sve je novo sto se moglo staviti... Ja ne gledam koliko je auto para, ako ga mislim sebi ostavljati onda uradim sve do zadnjeg, radis sebi auto a ne komsiji, uradis i miran si... Ako mislis prodavati ga onda skrpi za 200km i salji dalje magarac ko vrati...
 
Ma ja kontam sve je to ok al brate uraditi ću to osvjezenje do 400 km Pa kada propuse motor rijesim se svega pa ja extra generalka preko milje A cijeli golf 3000 hehehheh uglavnom hvala na objašnjenju a da te pitam ako uradim isvjezennje da li ja dobijam da bolje pali mislim kompresiju hvala???
odvadi pola jarane :D:D
generalka je 1000KM al zato imas nov motor i slobodno mozes sat vratit na 0 :D
 
Top