Osvijetljenje tabli.pomoc?

Osvijetljenje tabli.pomoc?

Član
Momci je li ima neko da zna kako je spojeno osvietljenje tablica?Ne radi mi desna mjerio sam na sijalici nema napona,pa vadio kuciste nema ni na stekeru.ako je serijiski mislio sam sa samo na lijevi steker spojim i desni sa novim zicama...
 
Član
Spojeno je paralelno vjerovatno, pogledaj da se slucajno kabal nije negdje ostetio, ako si mjerio instrumentom moras imati znak kao na slici. Okrenes na njega i kad spojis pipaljke mora promijeniti stanje a kad odvojis vrati se. Tako ce znati i sa zicom od sijalice, crvena na jedan kraj crna na drugi i ako instrument ne reaguje na to znaci da ima negdje prekid u kablu.
 

Prilozi

  • multimeter440.jpg
    multimeter440.jpg
    51,8 KB · Pregleda: 14
Član
Nije serijski jer kad rikne jedna sijalica ne bi radila ni druga..
Koje je auto? Ako je tablica na vratima gepeka vidi gore u buziru gdje ulaze zice u vrata gepeka ima li sta u prekidu
Ako je u braniku zaboravi ovo gore :D
 
Član
U prekidu je.znam ja izmjeriti.ali zanima me kako sad ja to da rijesim a da ne skidam masku zadnju.golf 5 je u pitanju
 
Član
Ako je sistem kao na golfu 4 morat ces skidat branik vjerovatno..kod njih kuciste ostaje unutra a izvadis samo plastiku kroz koju svijetli i na njoj su dva limena kontakta...izmedju tih limica i kucista zna uci vode pa sve oksidira...malo smirglanja pomogne..
mozes spojit paralelno sa tim sto radi, ne bi trebalo pravit probleme
 
Član
Izvadio sam ja nekako kuciste kompletno.jeste da sam se namucio.i skidao steker sa kucista nema napona.jedino ako je i on toliko oksidirao da se ne moze izmjeriti.pokusat cu ih ocistiti.ako ne ide onda da spojim paralelno sa ovim sto vec radi
 
Top