Oštećena turbina

Oštećena turbina

Član
Pozdrav svima,
Imamo samo jedno pitanje. Imam problem sa turbinom, tačnije moram je reparirati. Baca auto u safe mode, te konstantno gubi snagu, itd da ne duljim, ustanovljen je kvar na njoj, a mene samo interesuje sljedeće. Da li je moguće da se turbina pokvarila zbog REMUS auspuha sa 4 izlaza? Iskreno problemi sa turbinom su mi se počeli dešavati nakon što sam ugradio isti. Pošto sad hoću da repariram turbo volio bih znati da li može zbog toga da ga odmah skidam. Original je REMUS, nije kopija. Motor 85 kw, 1.9 TDI 4motion, a takodjer nemam ni srednji lonac ni katalizator. Ako ustanovim da je stvarno od toga, onda cu sve vratiti na fabričke postavke.
 

Prilozi

  • IMG_20190210_160856.jpg
    IMG_20190210_160856.jpg
    1,6 MB · Pregleda: 54
Član
To ti nitko ne moze potvrditi 100%, ali tako se govorilo i pri zatvaranju egr-a, izbacivanju katalizatora da turbina nema otpora pa da se zna unistiti. Ja takvih problema nisam imao. Ako je turbina odvrtila velik broj kilometara ne mora znaciti da je do ispuha
 
Član
Nije od auspuha, ako ti prije nije imala lufta i ako se desilo iznenada moguce da je nesto uletilo pa napravilo havariju .
Sad kad si reparirao obavezno prije ugradnje sve dobro ocisti , sva crijeva , kuciste filtera zraka , intercooler i obavezno novo ulje i filteri ulja i zraka .
 
Član
Nije od auspuha, ako ti prije nije imala lufta i ako se desilo iznenada moguce da je nesto uletilo pa napravilo havariju .
Sad kad si reparirao obavezno prije ugradnje sve dobro ocisti , sva crijeva , kuciste filtera zraka , intercooler i obavezno novo ulje i filteri ulja i zraka .
Zavrseno to sve. Licno sam citav dan proveo kod majstora i nadgledao da sve urade kako treba. Sad imam ovaj problem koji sam napisao na drugom postu oko ove vuce.
 
Član
Nije od auspuha, ako ti prije nije imala lufta i ako se desilo iznenada moguce da je nesto uletilo pa napravilo havariju .
Sad kad si reparirao obavezno prije ugradnje sve dobro ocisti , sva crijeva , kuciste filtera zraka , intercooler i obavezno novo ulje i filteri ulja i zraka .
Reci mi kako se mogli desiti da nesto uleti u nju? Je li mogu ikako se zastititi od tog u buducnosti?
 
Član
Redovna zamjena zracnog filtera , vodit racuna da je kuciste zracnog filtera cisto i da je poklopac fino nalegao nakon skidanja , pregledati crijevo zraka da nije puklo i td.

Bilo je slucajeva gdje je "mehanicarima" znala i matica/navrtka zavrsit u turbini .

Kod HDI motora znalo se desit da pukne ova narandzasta guma i da komad turbina usisa , tako da je najbitnije da je sve od filtera zraka do turbine cisto i dobro zadihtovano .

 
Top