Oštećena guma

Oštećena guma

Član
Danas sam otišao da montiram ljetne gume koje sam kupio i vidio sam da su oštećene, na 1 michelin je iskočio bubreg na tom mjestu i čak i malo pušta zrak na tom mjestu, tako da mi ne preostaje ništa drugo nego da je bacim.

Nakon montaže sam vidio da je čak i jedna continental oštećena, međutim na njoj nema nikakvog bubrega niti pušta.
Pitanje je koliko je sigurno i da li smijem voziti na ovakvoj gumi, ili da i nju bacim??

image.jpg
 
BHT Ovisnik
bila je slicna tema, ima ih koji su dugo vozili i koji su bacali, otiđi do vulkanizera da zalepi zakrpu unutra i vidi sta kaze
 
Član
ako nije duboko slobodno vozi, ja sam iz njemacke dovuko auto , odvaljen komad gume ono od ivicnjak, niskoprifilne gume pa su vise izlozene tim ostecenjima, gume su dot 2300 . Vozio sam i po 160 na sat , nista ne trese, evo i sad su mi te iste gume na autu i ne mislim ih mijenjat dok sara ne padne na 3mm , sad je oko 6mm
 
Član
površinsko je vidi se na slici. mozda 1mm da je osteceno, al opet mi nekakva šuhva pa reko da vidim sa nekim ko više zna o tome...
 
Legend
jednom sam imao na 15-kama 195 45 , rasijecem je sa strane vise nego ovo , toliko da je ispustila sav zrak za nekoliko sekundi .... zakrpali mi presom fleku i obrusili da se nije znalo nista , vozio bar godinu dana bez problema , cak ni tresla nije

posto je sad ok , ne mora znaciti da ti nece pokazati bubreg i pući , i nije ti neki trosak odi do boljeg vulkanizera neka tu presuje fleku , za dalja putovanja ti je sigurnije
 
Super Moderator
Ja sam na sportiva super z gumi imo vece ostecenje od ovog, od odrona, i dugo dugo vozio tako nikakvih problema jos je i vece i teze auto bilo itd, a jos je nekvalitetnija guma od te tvoje :) tako da bi trebalo biti sve ok!
 
Član
i u mene su 2 nove sava s3 zimske rasjecene i vulkanizer iznutra zaljepi armiranom flekom i ubacimo unutrasnju gumu i nikakvi problema vozeno je citavim auto putem 140-150 sa njima i nema problema :D
 
Top