Osnove tuninga-ukratko

Osnove tuninga-ukratko

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mislim da sa Bregastim može ići i 20 KS gore , naravno ako se kupe neke Dbilas ili Schrick ....

Za izduv se slažem da može donijeti najviše do 10 PS i to samo ako je kompletan sistem kvalitetan i naravno napravljen u sistemu 4-2-1 ili 4-1 od inox ili nekog drugog plemenitog materijala ...

Glava ... To je naravno dobra stvar , jedini problem što za obradu nemožeš naći nikog ( poliranje ) i mislim da diže pravo snagu ( nemam iskustva sa tim ) ...

Karburatori .... Dobra stvar , non stop servis , troši k'o đavo

Leptiri... pojma nemam o čemu je riječ , a ako može nek neko objasni ...
 
Član
kad se ustimaju dvogrli weberovi karburatori ili delotrovi nema problema (pola godine ga ja J*bavo po gradu gas gas i samo gas i nikad nista nije bilo) "samo" vise trosi i ide puno puno bolje...... imo ih ja na golfu 16v :)

Leptirovi ti rade na slicnom principu ko karburatori samo sto je to "fini" tuning to jeste puno kulturnije izgleda i za razliku od karburatora koji su cista mehanika leptirovi su cista elektronika (to jest diznama koje ubrizgavaju gorivo upravlja elektronika) koja se moze pojacati sve zavisi od dizna kolko pusu i drugih stvari radjenih na autu..... e heto...to je to
 
Član
Sto se tice obrade glave to jest prosirivanja usisnih kanala (ja sam to radio i na izduvnim kanalima) i obrade ventila....(ja sam to radio na nekoliko svojih auta) to je dobra stvar ide auto puno bolje kolko pojacava snagu to se ne moze nista reci bez dino.... a i sve zavisi kako se to odradi...
 
Član
jbg kad to sve tako malo daje , kako onda nabudžit motor , i zasto na svakom nabrojanom motoru sve to ima ti filteri otvoreni , velike cjevi auspuha te bregaste . sad si mi sve pomutio neznam nista heheh
 
Član
ma jedno je teorija a drugo je praksa............a vidices na mom primjeru sta sve daje i kolko daje :) strpi se.... ;)
 
Član
ako bog da . ma ja znam ba jebo te felge zamjenis laksim (manjim celicnim ) osjeti se velika razlika a nedobijes ni po konja .sto ti huka kazes nedobijes 10 15 ks auto promjeni perfomanse ko da je 2 put jace
 
Član
Mnogi brkaju pojmove ono da mu je milion konja i to je to............... meni je najvaznije da auto ide....a kolko ce imat konja to je tesko i odredit bez dino testa...... pa imas milion situacija auto slabije kamaru konja a brze...i tako to.....
 
Član
HuKa je napisao(la):
kad se ustimaju dvogrli weberovi karburatori ili delotrovi nema problema (pola godine ga ja J*bavo po gradu gas gas i samo gas i nikad nista nije bilo) "samo" vise trosi i ide puno puno bolje...... imo ih ja na golfu 16v :)

Leptirovi ti rade na slicnom principu ko karburatori samo sto je to "fini" tuning to jeste puno kulturnije izgleda i za razliku od karburatora koji su cista mehanika leptirovi su cista elektronika (to jest diznama koje ubrizgavaju gorivo upravlja elektronika) koja se moze pojacati sve zavisi od dizna kolko pusu i drugih stvari radjenih na autu..... e heto...to je to
Ja opet imam loše iskustvo sa karburatorom , pa zato mi se i ne svidja ideja sa istim ... Opet ostaje pitanje , da li je vrijedno toliko razlike u potrošnji i u performansama , jer se auto ipak koristi u svakodnevnici ...
 
Član
pa jbga sta da ti kazem mozda ja nisam kompetentan da to govorim posto sam ja uvijek imo svoje "furacko" auto i ono sportsko koje sam d*ko po grado .....al et ja kad sam sklopio auto...(to jest pomago majstoru, tad sam ucio) :) nisam imo nikakih problema.......sve dok ga nisam rasklopio i prodo karoseriju motor ostavio u garazu....auto je trosilo 30 l po gradu ali meni licno se isplatilo posto nikog nisam vidio u gradu ispred sebe :) ... e sad od osobo do osobe i od fin. situacije...
 
Član
HuKa je napisao(la):
pa jbga sta da ti kazem mozda ja nisam kompetentan da to govorim posto sam ja uvijek imo svoje "furacko" auto i ono sportsko koje sam d*ko po grado .....al et ja kad sam sklopio auto...(to jest pomago majstoru, tad sam ucio) :) nisam imo nikakih problema.......sve dok ga nisam rasklopio i prodo karoseriju motor ostavio u garazu....auto je trosilo 30 l po gradu ali meni licno se isplatilo posto nikog nisam vidio u gradu ispred sebe :) ... e sad od osobo do osobe i od fin. situacije...
Heheheheh dobar si :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top