Osjeti se plin u autu, help!!

Osjeti se plin u autu, help!!

Član
Pozdrav kolege...

Imam mali problem pa bi volio da cujem i vasa misljenja....odnosno ko ima iskustva sa plinom( ili ako ima medju rajom neki serviser jos bolje) imam seqventni sistem u autu, isparivac je tomasetto at09..osjeti se plin ( bilo auto upaljeno ili ugaseno svejedno) pregledao sam pod haubom cijevi i racve(sa sapunicom naravno) i sve je ok...sad me kopka da nisu membrane na isparivacu ili zacepljene pa mozda ima neko odvodno mjesto gdje visak plina odlazi pa zato se osjeti ili ispucale pa treba mijenjati druge( presao sam oko 35-40.000km do sad...garancija istekla i tak...? ako neko ima iskustva neka prenese ima li jos nesto... i postedi me bezze sarafanja ..dok nisam otvorio isparivac:p znam da sam pitanjem sebi mozda i dao odgovor al et... da se posavjetujem :)
 
Član
ja sam imao isti problem.....sve pregledo nekoliko puta i nigdje nista nisam nasao, i slucajno okrenem filter kad puko sa dolje strane gdje se ne vidi..

eto pogledaj filtere:icon_question:

o ovome filteru se radi....
usput 20KM u vibi

98hjlj.jpg
 
Član
aham..bash cu pogeldati.. a evo raspitao sam se membrane su dio 50 km ak to ne bude

hvala :)
 
Član
pogledaj bocu, i crijevo koje ide sa nje,. zavisi kako i gdje punis,. caletu je bio pokazivac kolicine plina malko odvrnut,.
 
Član
problem do pola riejsen..ustvari nisam siguran...iparivac otvaran ociscen zatvoren ...al sada mi dovodno crijevo(bakarno cini mi se) ide od boce do isparivaca-...pravi problem zavrnuo sam ga) sa 13 i 14 kljucem cini mi se jerimaju dvije matice) ali mi sada tu pusta malo plin dotezanje ne po pomaze.. crijevo je kao ono koje ide na glavni kocioni cilindar(ko je skidao zna o cemu pricam) nema nikakvih gumica tu..pf..sad neam pojma, jedino majstoru pa da mi nanovo crijevo na kraju ''nareze'' tj ubaci onu maticu..ako bude moglo da se ne skida sa kompletnog auta..
 
ma nece ti nista narezivat samo ce promjenit taj šaraf i malo podrezat cijevcicu ako je imalo majstor fer uzet ce ti 5KM za to
;)
 
Top