Oseca se gorivo

Oseca se gorivo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam problem sa intezivnim smradom goriva u automobilu. U pitanju je Fiat Punto 2, 1200 ccm, 2000. god. Problem se javio pre mesec dana, odjednom i tada se osecalo vrlo malo. Vremenom se intenzitet mirisa pojacavao i motor je sve losije radio, odnosno slabije vuce, kao da ne radi punom snagom. Pre nedelju dana, u toku voznje se pojavio "check engine" i auto je poceo da se trese, a gorivo da se oseca nenormalno puno.

Odvezao sam auto kod majstora gde su elektronskom dijagnostikom utvrdili da je u pitanju bobina. Zamenjena je, i prvih nekoliko dana je sve bilo kako treba, medjutim gorivo se opet intenzivno oseca medjutim sada ne prijavljuje "check engine". Naravno, ponovo sam otisao u servis i majstor je rekao da je otisla pumpa za gorivo. Auto sada vuce nesto slabije, tako da sam prilicno zbunjen. :icon_question:

Nadam se da nije puno zbunjujuce. Pozdrav
 
Član
Jesi li pregledao sva crijeva spojeve filter goriva,posto njemu filter ide na zakacke ne na selne,dali kod dizni gdje curi itd,kakav ti je vakum na rezervoaru jeli zacepljen?
 
Pazi, prilikom redovnog servisa receno mi je da taj model nema filter za gorivo, vec SITO koje se nalazi na samoj pumpi, tako da nista od toga nisam menjao. Ako nesto znaci, smrad se oseca iz motora, verovatno kroz ventilaciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top