Optika veliki problem

Optika veliki problem

U zadnje vreme potrošio sam dosta novca da utegnem auto...
Ostala je samo optika da se uradi,,a spone su mi bile onako lose,
Pa sam trebao da ih promjenim pre nego sto uradim optiku...
Prijatelj mehaničar mi je montoriao spone,i auto je baš išlo super super
Pravo ne vuče nigde...I onda pošto sam mislio ajde bit će još bolje kad uradim optiku,
kad ono suprotno..E tu nastaije problem...
Auto vuče strašno,jede me gume bukvalno,išao sam 4 5 puta na optiku,ne moze nista...
sad išao skoro u tuzlu na rejs i juče u gradačac,gume sazrele za bacit a nove kupio...
ZNAČI NIKAD AMA BAŠ NIKAD NEMOJTE SJEĆI OPRUGE

Pomogajte
došlo mi je da uradim harakiri jbt ...
:lol: pozdrav i hvala
 
Član
Pa vrati se opet tom majstoru sto ti je mjenjo spone, mozda on ima neku caku sa kanapom ili sipkom. Jer on tako kad steluje, steluje po trenutnom stanju(spusteno vozilo,felge itd), a ovi na optici mozda ganjaju neke fabricke mjere pa se ne uklapa, hlupam, ali mozda pomogne.
 
Član
da se nadovezem na ovu pricu sto sajko kaze, ja licno odem u proljece i jesen kod majstora i na kanal sipka u ruke i uradi je ciko nema da mrdne, gume se podjednako trose, ne vuce nigdje znaci ekstra, u pitanju je dvojka, pored te neke sipke jos koristi i neki kao "trokut" i liver(vaser vagu) :D al ja nemam problema sa trapom ;)
 
Danas sam ja pokušavao ručno da pravim 2 sata se mučio i ništa...
+ mi zablokirao točak prednji ne znam ni ja sam kako,nisam oko toga ništa dirao ...
Majstor majka...
a dižem auto odlučio sam definitivno...
 
Član
do majstora je koji ti radi spuru, ne do spustenog auta, meni je spuru svojevremeno na Tempri odradio Aldin u Sa, znaci PERFEKTNO, nisam mogao da vjerujem kako se kola ponasaju! Nedavno radio nesto i razjebem sve, i nagib i spuru samu, odrade mi je dundjeri ovdje u tz, auto ide kud njemu naumpadne, samo ne gdje ja hocu, drzi pravac savrseno, al svaka neravnina na cesti trga se volan, i na kraju sam vaservagu u ruke i skontam da su mi jedan prednji tocak ostavili u minusu 0.1 kako sam i trazio, a drugi ravno 1 stepen :icon_eek:
 
I ja sam kontao od zadnjeg toška pruzit kanapu ili neku veliku vaservagu i polako...
Sreća pa imam prijatelja mehaničara,inače ne bi imao ni za kifle ...
Hvala ljudi na odgovorima i idejama ;)
 
Član
Do spure je najvjerojatnije.. "majstora" koji na spustenom autu ide po fabrickim postavkama... meni isto bilo na oprugama iako je samo 3 i kusur cm bilo nize, spuru mi prvi put radili vuce auto, reklamacija opet isto ,kazu ne valja nesto hahah odem po preporuci na drugo mjesto, rucno il kako vec izabere postavke na masini( ne fabricke) i sve ustimao
 
Član
trizex je napisao(la):
do majstora je koji ti radi spuru, ne do spustenog auta, meni je spuru svojevremeno na Tempri odradio Aldin u Sa, znaci PERFEKTNO, nisam mogao da vjerujem kako se kola ponasaju! Nedavno radio nesto i razjebem sve, i nagib i spuru samu, odrade mi je dundjeri ovdje u tz, auto ide kud njemu naumpadne, samo ne gdje ja hocu, drzi pravac savrseno, al svaka neravnina na cesti trga se volan, i na kraju sam vaservagu u ruke i skontam da su mi jedan prednji tocak ostavili u minusu 0.1 kako sam i trazio, a drugi ravno 1 stepen :icon_eek:

malo se zeznuto popeti kod Aldina ako je auto skroz spušteno ima malo zajebancije
 
RE: Optika veliki problem-Glavčina otišla...

Uradio sam ljudi sve sredio
Prijatelj mi je sve odradio perfekt ,znači milina voziti ,vrištao sam ko da sam dobio brata :)

E ne moze ici sve perfekt,sad imam problema blokira mi desni točak,
Zamjenio i pločice ,opet isti problem...
Izgleda je otišla glavčina prednja desna .
Ako ima ko nek se javi na br 065 841 696 ili ovde na fejs potreban mi je hitno...
https://www.facebook.com/lazar.mitrovic89
U prodavnicama nema nigde moram naručiti a to traje par dana...
 
Top