Optika trapa Golf 4

Optika trapa Golf 4

Član
Koliko je bitno da se prije optike pregleda trap i utvrdi da li je nesto potrebno mjenjati odnosno ima li gdje lufta..? Hvala,lp
 
Član
Mnogo bitno ako spuru uradis na los trap bacio si te pare kao da nista bisi radio,spuru stimas u milimetar a krajnica ima lufta centimetar nista nisi dobio
 
Član
Hvala na odgovoru...Spremam se da odem na optiku pa kontam da napomenem da prvo pregledaju... mada nisam siguran kome to da povjerim. Da idem prvo mehanicaru ili ovi sto rade optiku da pogledaju trap , valjda su svjesni da treba sve biti utegnuto...ili je njima svejedno... U sustini moje auto je prilicno utegnuto,nista ne lupa niti kucka,volan stoji ravno nista ne trese a razlog sto bih radio optiku je neravnomjerno trosenje guma koje sam primjetio...Uskoro kupujem nove ljetne gume pa najvise bih da odradim zbog toga...
 
Član
Hvala na odgovoru...Spremam se da odem na optiku pa kontam da napomenem da prvo pregledaju... mada nisam siguran kome to da povjerim. Da idem prvo mehanicaru ili ovi sto rade optiku da pogledaju trap , valjda su svjesni da treba sve biti utegnuto...ili je njima svejedno... U sustini moje auto je prilicno utegnuto,nista ne lupa niti kucka,volan stoji ravno nista ne trese a razlog sto bih radio optiku je neravnomjerno trosenje guma koje sam primjetio...Uskoro kupujem nove ljetne gume pa najvise bih da odradim zbog toga...
Koju stranu gume ti vise trosi vanjsku,unutrasnju ili sredinu
 
Član
Unutrasnja strana prednjih guma...Danas sam kupio set guma Michelin Energy Saver 195/65/15 montirao,balansirao i odmah otisao na optiku....Pregledali su i na trapu nema lufta utegnuto je...Optika pokazuje minimalno, gotovo nikakvo odstupanje od mjera... sve je u granicama normale. Moram samo sutra provjeriti na koliko su mi duvali gume cini mi se da bi trebalo jos malo...Da li je ok 2.3 prednje a 2.1 zadnje golf 4 1.4 16V..?
 
Poslednja izmena:
Član
Sve zavisi koliko si kilometara presao pa vidio da su poderane ja koliko znam s tim motorom gume se pusu sve 4 na 1,9 pogledaj na poklopcu rezervoara a po tome ti je spura bila u minusu i tako ti poderalo gume seleni ili ti pastetice se omeksale nemoraju luft imat
 
Član
Pa gledao je taj majstor dole po trapu ali moguce da nije spomenuo nesto kao seleni ili slicno da treba uraditi...Uglavnom auto sam probao na ovim novim gumama i sve je ok barem tako imam osjecaj. Sto se tice pritiska u gumama u pravu si na poklopcu rezervoara pise da za ovaj profil guma ide 1.9 i napred i nazad mada mi se to cini premalo...Mozda grijesim ali kada sam danas naduvao na taj pritisak od 1.9 gume mi izgledaju prilicno uvijene ili to tako treba biti..?
 
Pregled ovjesa besplatan, špura 20 KM u Autoklinika Kajimovic
 
Član
Ako mi neko moze protumaciti ovaj nalaz poslije optike trapa...Napominjem da je prije optike odnosno postavljanja kamera na tockove razradena spona na letvi...Bila je korozirala pa je majstor morao da sprejom ocisti onu maticu i da je jos razradi sa cekicem...Znaci kad je auto postavljeno za pregled vec su matice bile odvrtane i zavrtane tako da ne znam stanje koje je bilo...
 

Prilozi

  • IMG-b01000970f35b2a6194e3d5a5ac93c22-V.jpg
    IMG-b01000970f35b2a6194e3d5a5ac93c22-V.jpg
    191,2 KB · Pregleda: 9
Top