Opruge!?

Opruge!?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Eh ovako, kupio sam nedavno 15'' i auto ogavno izgleda na njima na fabrickim oprugama, eh sada posto su meni crvene i zute opruge previse krute (vozio sam se u par golfova i nebih to sebi radio) mislio sam staviti opruge od benzinca golfa, jer on je laksi naprijed i tamam bi mi ta tezina komplenzirala razliku visine, tako da bi bilo extra, naprijed bi ga trebalo spustiti nekih 3-4 cm nazad nekih 2-3 cm i to bi bilo extra

eh sada sta mislite o tome, jel neko radio ista slicno ??
pozz
 
Početnik
Hoces od benzinca opruge? Ja nisam bas siguran postoji li neka razlika u oprugama, bar tih 3-4cm..nazad mozes malo pokratit i dobiti ta 2-3cm,a neces naskoditi amortizerima sigurno,a ionako je golfov amortizer nov 36KM,moze ti biti najmanje 2 godine,koliko god skratis..a jos ako ti je dizel ko kod mene,nemas brige da ce te bacati i da ce biti nestabilan,nema tu nekih brzina...ja imam nekih opruga za golfa,po cenera komad...
 
Legend
Pa mislio sam da su opruge od 1.3 benz mozda drukcije nego ove ko kod mene na benzincu.. sto se tice voznje, ne prelazim 80 rijetko kad, tako da mi nista ne predstavlja stabilnost, vise to radim zbog estetike, stim da ne ugrozim sigurnost sebe i ostalih u saobracaju..

Kupio sam prosle godine 4 nova monroe amortizera, znaci samo pruge trebam..

o sjecenju opruga nisam razmilsjao, i sumnjam da cu to raditi, ne znam bas koliko je to pametno

jel ima iko iskustva sa sjecenjem opruga ??

pozz
 
Početnik
Opruge kod golfa dvice nema potrebe sjeci,kad imas lako i jeftino nabaviti original kratke opruge..kako god da spustis,vec neudoban golf na 15-kama ce spustan biti jos neudobniji..znaci,ako ti je to auto za svakodnevnu upotrebu,moj ti je savjet da ne diras nista...ja sam kod jednog golfa stavio samo naprijed zute opruge i dobro je bilo,taman,a one nisu previse niske..
 
Član
E ima jedna fora sa tim oprugama, a to jest oprugu zagrijes brenerom i ona se sama pođe spustati, znaci grijes ju dok ti se ne spusti auto po tvojoj volji kada si spustio auto, oprugu naglo zaliti hladnom vodom i to je to...Nista vise...
 
Početnik
..moglo bi,ali ako zagrijes pa naglo ohladis postaje kruta...valjda bi trebalo da je tako,nisam imao iskustva s time,a i nema potrebe za tim na golfu 2...
 
Član
Oggy je napisao(la):
..moglo bi,ali ako zagrijes pa naglo ohladis postaje kruta...valjda bi trebalo da je tako,nisam imao iskustva s time,a i nema potrebe za tim na golfu 2...
Pa cek i jest ti cilj da bude kruto, al treba paziti da se opruga ne pregrije, jer ce onda izgubiti svoja svojstva i moglo bi doci do pucanja, znaci samo malo zagrijati dok ne pođe auto padati dolje, i onda ju naglo zaliti, da bi se ukocila u toj pozicji....
 
Član
Slazem se sa oggy.jem mislim da je to cista fizika,nemoze valjati ako to uradis,prvo bit ce jako kruto,a drugo moze doci do ostecenja opruge,sto nije nikako dobro ipak na njima lozi veliki teret,to je moje neko laicko poznavanje fizike!!! Mozda grijesim!
 
Član
Ne znam out, ja sam na svome proslom autu ( opel GSI) radio to sa oprugama i pritiskao sam ga maximalno i u krivinama je lezao i sve, i nikakvi problema nisam imao.... A dobio zeljenu visinu auta...
 
Član
Ma moze bit kolega,nemogu negirat,jer nisam pokusavao ti,to ja samo logicki :) da znam da to tako moze i da je sigurno skoro bi ja to uradio na svojoj toyoti!!!
 
Početnik
ErRoR je napisao(la):
Ne znam out, ja sam na svome proslom autu ( opel GSI) radio to sa oprugama i pritiskao sam ga maximalno i u krivinama je lezao i sve, i nikakvi problema nisam imao.... A dobio zeljenu visinu auta...

Moguce je,ti najbolje znas,stimas koliko ti treba..i uredu je na opelu i toyoti,tesko je naci opruge,ali za golfa nije problem..
 
slobodno sijeci,nemoj samo previse,nek ti opruga ostane napeta na amortizeru,umene je tako vec 2 god i nikakvih problema nema
 
Član
Ma ima ti opcija nije ju strasno ni malo skratiti, dakle ne previse u granicama normale, a ja sam radio sa brenerom i meni je bilo extra...
 
Član
Ja nemogu sjec nikako,jer su mi R15 felge,a to je maximum od maximuma sto mogu staviti na toyotu,ako skratim,kacat ce mi,i vako mi malo zakaca,jer su mi solje otisle,meni smao dolazi u obzir to zagrijavanje,jer ce biti krute i nece moc guma do ruba stic,nadam se,ali mi se to opet ne radi jbg,ako zas*rem gdje cu naci druge opruge!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top