Opruge

Opruge

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kada se spusta auto jel potrebno samo opruge mijenjati ili sve sa amortizerom na astri G?Sada su mi zelene boje na autu.
 
Član
Ako nađes sportske opruge nesto krace od tvojih mozes samo njih stavit, al ti amortizeri trpe, a mozes i amor uzet ako si u mogucnosti, sto je preporucljivo....
 
Član
Ne znam jesu li mi i amortizeri sporski pa za to pitam.A ako bi htjeo dizati na standardnu visinu sta mi treba?
 
Član
Sa normalnim amor ti trebaju tvornice opruge i to je to! Sa gewinde amor ti trebaju takodjer nove opruge!
 
Član
Ako su ti zelene opruge na autu to su vec sportske opruge ali mekse imas vise vrsta opruga zelene, plave,crvene. Zelene i plave su mekse malo opruge i vise a najnize opruge i najtvjrdjer opruge su ti crvene opruge i ako budes njih stavljao na auto moraces i amortizere sportske stavljati jer ce ti auto drucati i skakutati na vecim brzinama i na neravninama na cesti isto tako ce ti drucati i skakutati ako ostavis obicne amortizere i vjeruj meni nece ti dugo biti jer ce brzo propisati ulje iz njih jer oni nisu napravljeni za to. Ako budes stavljao na auto crvene sportske opruge onda ces morati i amortizere mijenjati obavezno. Ako su te zelene opsruge onda mogu i obicni amortizeri.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Ako su ti zelene opruge na autu to su vec sportske opruge ali mekse imas vise vrsta opruga zelene, plave,crvene. Zelene i plave su mekse malo opruge i vise a najnize opruge i najtvjrdjer opruge su ti crvene opruge i ako budes njih stavljao na auto moraces i amortizere sportske stavljati jer ce ti auto drucati i skakutati na vecim brzinama i na neravninama na cesti isto tako ce ti drucati i skakutati ako ostavis obicne amortizere i vjeruj meni nece ti dugo biti jer ce brzo propisati ulje iz njih jer oni nisu napravljeni za to. Ako budes stavljao na auto crvene sportske opruge onda ces morati i amortizere mijenjati obavezno. Ako su te zelene opsruge onda mogu i obicni amortizeri.
Hvala drug na objasnjenju i to mi je trebalo da znam,sada nemam vremena da odem majstoru ali cu sigurno u ovom mjesecu da oko toga se pozabavim.Javljam rezultat i postavljam slike kada sve postavim na auto sto sam uzeo tokom zime.
Pozdrav!
 
Član
Remax je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Ako su ti zelene opruge na autu to su vec sportske opruge ali mekse imas vise vrsta opruga zelene, plave,crvene. Zelene i plave su mekse malo opruge i vise a najnize opruge i najtvjrdjer opruge su ti crvene opruge i ako budes njih stavljao na auto moraces i amortizere sportske stavljati jer ce ti auto drucati i skakutati na vecim brzinama i na neravninama na cesti isto tako ce ti drucati i skakutati ako ostavis obicne amortizere i vjeruj meni nece ti dugo biti jer ce brzo propisati ulje iz njih jer oni nisu napravljeni za to. Ako budes stavljao na auto crvene sportske opruge onda ces morati i amortizere mijenjati obavezno. Ako su te zelene opsruge onda mogu i obicni amortizeri.
Hvala drug na objasnjenju i to mi je trebalo da znam,sada nemam vremena da odem majstoru ali cu sigurno u ovom mjesecu da oko toga se pozabavim.Javljam rezultat i postavljam slike kada sve postavim na auto sto sam uzeo tokom zime.
Pozdrav!
tebi je auto vec spusteno sa tim oprugama...malo ,taman koliko treba 30mm, i neces imati problema sa tim...da kupujes sportske amortizere bolje nemoj...skupa stvar da se voza po nasim cestama...ja bih prije stavio alu felge vecih dimenzija......a i nisi vise momak hehehe...Pozdrav prijatelju po zanatu....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top