Opruge za Seat Ibizu

Opruge za Seat Ibizu

Član
U pitanju je moja Ibiza,2001-god (6k2),hteo bih da je spustim pa me zanima da li odogovaraju opruge od jos nekog auta,nesto sam cuo da prednje mogu od Golfa III,neko kaze da su iste kao na Polu,pa me zanima tacna informacija. Hvala ;)
 
kubura16v je napisao(la):
U pitanju je moja Ibiza,2001-god (6k2),hteo bih da je spustim pa me zanima da li odogovaraju opruge od jos nekog auta,nesto sam cuo da prednje mogu od Golfa III,neko kaze da su iste kao na Polu,pa me zanima tacna informacija. Hvala ;)

evo ti tacna informacija...samo od pola 6n pasu sve 4...od golfa pasu al ima nesto sa lezajevima amortizera petljanije i to...uglavnom i ako ih mozes montirat ne preporucujem ti jer nece bit to lezanje kako treba, jer je golf tezi naprijed tako da su i opruge predvidjene za vecu masu...to ti kazem iskreno pa ti kako hoces...ja corradovih i golfovih imam 3-4seta za prodat, pa bujrum javi se, ako hoces da komplikujes :lol:
 
Član
na Polo 6n2 naprijed moze od golfa 2 opruga, nazad ne
ibiza 6k2 i polo 6n2 mislim da imaju iste opruge, tako da bi i na nju naprijed moglo sa golfa

sa pola 6n moze sigurno, to je vec oprobano
 
Član
Onda provjeri kilazu opruga Nije ista za manje benzince i za dizele Obicno je to pedesetak kila razlike ;)
 
sa 6n2 su idealne...veoma maaaaaaaaala razlika...mogu i sa 6n1, tj. mogu se montirat, ali ima razlika 1-2 u tome kolko legne auto...drugacija je dozvoljena masa i sta ja znam...a smjesno je sto ista opruga je na polu do 850kg a na ibizi do 900kg...vjerovatno zato sto je drugaciji omjer mase prednja/zadnja osovina
 
Član
:lol: hvala na komplikacijama :lol:
Znaci Polo 6N2 je dobitna kombinacija,jes da bih pre nasao od Golfa,al komplikacije mi ne trebaju,tako daaaa...
A kako se proverava kilaza opruga,po onim bojama na njoj?
Hvala momci na pomoci ;)
 
po proizvodjacu i po brojevima na oprugama...boje nemaju nikakve veze ni sa spustanjem ni sa kilazom...ako od pola TDI ti pasu...to je to opterecenje osovina...zadnje su iste uvijek...
 
Član
NAdjoh opruge od Pola momentalno :lol:

http://i730.photobucket.com/albums/ww307/sajovan/04032012.jpg

Kako da znam da li su ovo stvarno "sportske" opruge ili su secene pa samo ofarbane u crveno? Nema nikakvih oznaka na njima,to mi je sumnjivo,a ovo je navodno link od novih opruga koje takodje nemaju oznake. http://www.cartuning-unlimited.de/bilder/produkte/gross/Supersport-Gewindefahrwerk-fuer-VW-Lupo.jpg

I koliko vrede ove opruge otprilike,nisam u toku sa cenama? :cool:
 
Top