opruge sa dvojke na keca...

opruge sa dvojke na keca...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
MAJSTORI,interesuje me da li moze da se "uglavi" zadnja crvena opruga od dvojke na keca...?da li su istog precnika...(nije mi bitna visina ,ni precnik sipke,vec precnik komplet opruge,...)?
zamolio bih profi tjunere da mi odgovore...
unaprijed hvala...
 
Član
mogu prednje samo se moraju zamjeniti i oni tanjirici sto dodju ispod aksijalnih lezajeva jer je opruga kod dvojke malo sireg otvora na krajevima iste. a za zadnje ne znam
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
mogu prednje samo se moraju zamjeniti i oni tanjirici sto dodju ispod aksijalnih lezajeva jer je opruga kod dvojke malo sireg otvora na krajevima iste. a za zadnje ne znam
meni je nazad problem...
stavio sam felge od 8j(14") a stavio jos i distancere pa mi poprilicno vire...
ja bih njih ...kvik!odrezao..ali ne dobijam krutost,pa kada bi mi neko sjeo nazad,cesalo bi...e zato moram staviti crvene...a za keca ne mogu da nadjem odgovarajuce..
samo nemojte govoriti da imaju nove...:lol:
ja vozim keca, ne sesticu!!! :lol:
 
Član
ljuboje je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
mogu prednje samo se moraju zamjeniti i oni tanjirici sto dodju ispod aksijalnih lezajeva jer je opruga kod dvojke malo sireg otvora na krajevima iste. a za zadnje ne znam
meni je nazad problem...
stavio sam felge od 8j(14") a stavio jos i distancere pa mi poprilicno vire...
ja bih njih ...kvik!odrezao..ali ne dobijam krutost,pa kada bi mi neko sjeo nazad,cesalo bi...e zato moram staviti crvene...a za keca ne mogu da nadjem odgovarajuce..
samo nemojte govoriti da imaju nove...:lol:
ja vozim keca, ne sesticu!!! :lol:

Nisu ti skupe ni nove drug, 180km sve 4, koju hoces visinu.
 
Početnik
Imam isti problem..ne mogu dvicine..al cu probati dvicine amortizere, ako mogne javim ti, lakse ti je za opruge bar ako nista...a i amortizeri novi po 35KM komad..
 
Član
a zašto nebija stavija malo gumica na amortizer da nemože više dole:icon_question: pa neće strugat
 
Član
ljuboje je napisao(la):
MAJSTORI,interesuje me da li moze da se "uglavi" zadnja crvena opruga od dvojke na keca...?da li su istog precnika...(nije mi bitna visina ,ni precnik sipke,vec precnik komplet opruge,...)?
zamolio bih profi tjunere da mi odgovore...
unaprijed hvala...

nemogu stavljo sam ja od dvice su vece
 
Član
kako mislis vece...?sire ili vise?
ako su one iste sirine,ja bih onda uzeo crvenu oprugu i samo je skratio na meni potrebnu visinu....
 
Član
one su iste precnika nego vise a to sto ces osjeci nece biti auto stabilno kao na sporckim oprugama. trazi od keca ili siroka...
 
Član
Nisu iste sirine. Ali i onako ne mozes sa oprugama dobiti krutost, za to sluze amortizeri, opruga ti određuje visinu vozila. Pozz
 
Početnik
ne mogu dvicine nikako..nema sanse..polovne ja trazim odavno nema nigdje..ja svoje odsjekao i gotovo...a nove 180KM, i to fk...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top