Opruge i amortizeri GOLF 5 GTI I GOLF 5 1.9TDI

Opruge i amortizeri GOLF 5 GTI I GOLF 5 1.9TDI

Član
Ako neko zna kolko je nizi ovjes od golfa 5 gti naspram golfa 5 1.9tdi???
Unaprijed hvala na pomoci. ;)
 
Član
Nije drug sportline sa nizim ovjesom znam da ti modeli imaju nizi,,,ovo je 2008 1.9 tdi TOUR oprema pa hoce malo da ga spustim i mislio sam trazit od Gti ovjes pa relo da vidim kolka je razlika ako je 2,5-3 to je ono sto mi treba:cool:
 
Član
kad si već zapeo u milimetre niži je 15mm od tdia, btw nemožeš spuštati tida sa ovjesom od gtia..
 
Član
:lol: mislio sam upravo to da uradim al hvala na informaciji da neodgovaraju opruge i amortizeri sa gti-a,,, mada cu jos da vidim u servisu!!!
Hvala drug jos jednom i svima na korisnim info!!!
 
Član
budalastina ti je kupovat gti opruge, koje apsolutno nista ne spustaju 1-5cm, ja sam uzeo eibach -3cm i to je hajmo reci zlatna sredina, mada ima jos prostora za bar 2 centa
 
Član
Astra je napisao(la):
budalastina ti je kupovat gti opruge, koje apsolutno nista ne spustaju 1-5cm, ja sam uzeo eibach -3cm i to je hajmo reci zlatna sredina, mada ima jos prostora za bar 2 centa

Iskreno ja hocu do -3 jer imam 18" a zivim malo uzbrdo jbg znas kako je sarajevo i reko da mi nestruze i sl...
Hvala na informacijama,puno znace...
 
Član
drugovi opet mala pomoc evo uzeo sam H&R oznake 29176-1 crvene koje po katalogu spustaju 30/30 ispale mi nove u dobroj cijeni...

e sad posto vidim da su namjenski za golfa 5 gti i seat leona hoceli mi auto pasti puno vise s obzirom na nizi ovjes gti-a i tezinu motora????

Hvala jos jednom!!
 
Član
ado-ado je napisao(la):
drugovi opet mala pomoc evo uzeo sam H&R oznake 29176-1 crvene koje po katalogu spustaju 30/30 ispale mi nove u dobroj cijeni...

e sad posto vidim da su namjenski za golfa 5 gti i seat leona hoceli mi auto pasti puno vise s obzirom na nizi ovjes gti-a i tezinu motora????

Hvala jos jednom!!
Kad ga spustiš vidjećeš :) nemoj da :icon_cry: brzo ćeš da se navikneš:lol:
 
Član
aServis je napisao(la):
ado-ado je napisao(la):
drugovi opet mala pomoc evo uzeo sam H&R oznake 29176-1 crvene koje po katalogu spustaju 30/30 ispale mi nove u dobroj cijeni...

e sad posto vidim da su namjenski za golfa 5 gti i seat leona hoceli mi auto pasti puno vise s obzirom na nizi ovjes gti-a i tezinu motora????

Hvala jos jednom!!
Kad ga spustiš vidjećeš :) nemoj da :icon_cry: brzo ćeš da se navikneš:lol:
:lol::lol: tacno tako tek onda cu da vidim jesam li se zajebo kad mi cucne 5cm koda gledam
 
Član
da ti ovdje odg, mene najviše brine tvoj et40 to bi ti moglo praviti problem to što će on pasti 5cm nije problem... a inače na hr oprugama padne lijepo, al nemoj da se bojiš probaš ako hoće zapet škripat skini i ogotov.
 
Član
Tako ce i biti drug,,,hvala na odgovorima pa ako te put nanese za sa zovi da kafenisemo ako nista ;)
 
prednje od GTI imaju manje navoja, krace su i tanje su...znaci da ako se mogne montirat onda ce past puno...jer malo deblje opruge, cent duze, i skoro 2 navoja duze spustaju TDIja 55mm...ti racunaj da kod tebe nece opruga uopste bit fiksirana na tim amortizerima fabrickim...nazad je totalno druza prica...nazad ti je opruga za navoj kraca nego sto treba, duzina opustene opruge 3cm kraca i jos je cijela opruga tanja...dakle i nazad ako uspijes montirat propasce previse...ako sve bude na svom mjestu racunaj mozda 75/60, jer ovo sto sam ti sve opiso za ove neGTI opruge je za spustanje 55/40...
 
Član
tito_i_partija je napisao(la):
prednje od GTI imaju manje navoja, krace su i tanje su...znaci da ako se mogne montirat onda ce past puno...jer malo deblje opruge, cent duze, i skoro 2 navoja duze spustaju TDIja 55mm...ti racunaj da kod tebe nece opruga uopste bit fiksirana na tim amortizerima fabrickim...nazad je totalno druza prica...nazad ti je opruga za navoj kraca nego sto treba, duzina opustene opruge 3cm kraca i jos je cijela opruga tanja...dakle i nazad ako uspijes montirat propasce previse...ako sve bude na svom mjestu racunaj mozda 75/60, jer ovo sto sam ti sve opiso za ove neGTI opruge je za spustanje 55/40...

neznam drug vidim ti si ko neki mehanicar ja se stvarno puno nerazumijem ali po specifikacijama i fizickim mejrama neznam zasto nebi odgovarale :icon_question:
a upravo sam razgovarao sa momkom koji vozi seat leona isto godiste isti motor i stavio je iste opruge i dobio je zeljeni rezultat kao sto i specifikacije govore po 40mm i naprijed i nazad i to je upravo ta razlika u odnosu na gti koji je 15mm nizi!!!
 
Top