opruge bmw

opruge bmw

Član
pitanje jedno..da li mogu stavit sportske oprege na obicne amortizere..rijec je o bmw e36 i prednjim amortizerima...:icon_rolleyes:
 
Član
mozes staviti al ce ti ti amortizeri trajati ko sladoled na + 40
kratki amortizeri i tvrdje-krace opruge i to je to
a za e36 bar imas bezbroj kombinacija za male pare malo ebay upali za 200 ojra dobijes nove gewinde
 
Član
hvala ipak na og..drug..a skonto sam sta hoces rec...pokusat cu nac onda amortizere...
 
Član
jbg muha ima ovde ekipe sta vozi na jom i slicno vec vise od godinu dana i bez previse problema
naravno da nisu u rangu kw , koni bilstein i slicno ali za te pare...
a covjek hoce samo da spusti auto netrazi neki racing setup tako da mu netreba gruvati neku lovu previse
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
jbg muha ima ovde ekipe sta vozi na jom i slicno vec vise od godinu dana i bez previse problema
naravno da nisu u rangu kw , koni bilstein i slicno ali za te pare...
a covjek hoce samo da spusti auto netrazi neki racing setup tako da mu netreba gruvati neku lovu previse

drustvo nemoj te se kacit..heheh..u mene je bmw spusten na konijevim amortizerima ali jedan mi je prednji iscurio..pa sam konto da obicni ubacim sa sportskom oprugom...i nezz hocel to bit sad iste visine..pozzz
 
Početnik
smijem se kladiti da je taj JOM u rangu fabrickih amortizera na niskorazrednim oprugama, a kad je u pitanju dizanje i spustanje svakako to poslije 2 zime nije moguce raditi...
 
Član
besoo je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
jbg muha ima ovde ekipe sta vozi na jom i slicno vec vise od godinu dana i bez previse problema
naravno da nisu u rangu kw , koni bilstein i slicno ali za te pare...
a covjek hoce samo da spusti auto netrazi neki racing setup tako da mu netreba gruvati neku lovu previse

drustvo nemoj te se kacit..heheh..u mene je bmw spusten na konijevim amortizerima ali jedan mi je prednji iscurio..pa sam konto da obicni ubacim sa sportskom oprugom...i nezz hocel to bit sad iste visine..pozzz

Kralju ako sam te dobro skuzio "nadam se da grijesim" ti hoces 1 slovima JEDAN sportski amortizer da zamijenis obicnim amortizerom..

suluda ideja
 
Član
Negdje sam citao ovdje na forumu da ima tip koji popravlja amortizere. To bi ti prije preporucio. ako budes popravlja popravljaj u paru tj. oba amortizera.
;)
 
Član
jaba78 je napisao(la):
Negdje sam citao ovdje na forumu da ima tip koji popravlja amortizere. To bi ti prije preporucio. ako budes popravlja popravljaj u paru tj. oba amortizera.
;)

hva ti drug...pokusat cu nac..ali evo neke sam naso..pa se nikad nakanit da vidim jesu mi isti kao ovi dosad sto su mi na uatu..pozzz
 
Početnik
amortizer se moze popraviti samo na nacin da se izvrsi zamjena semeringa koji dihtuju i zamjena ulja ako je uljani..

Inace glavni razlog crkavanja amortizera jeste prasina koja se nakuplja na tijelu klipa i time ostecuje semering i samo tijelo klipa.

Ukoliko je doslo do mehanickih ostecenja tipa da se iskrivilo nesto ili SL tu nema pomoci..

E sad neznam koja bi pamet popravljala amortizer ako se kvalitetan amortizer moze kupiti za 100KM po komadu..
 
Član
muha je napisao(la):
amortizer se moze popraviti samo na nacin da se izvrsi zamjena semeringa koji dihtuju i zamjena ulja ako je uljani..

Inace glavni razlog crkavanja amortizera jeste prasina koja se nakuplja na tijelu klipa i time ostecuje semering i samo tijelo klipa.

Ukoliko je doslo do mehanickih ostecenja tipa da se iskrivilo nesto ili SL tu nema pomoci..

E sad neznam koja bi pamet popravljala amortizer ako se kvalitetan amortizer moze kupiti za 100KM po komadu..

Slazem se stime ali ako mu je iscurio jedan npr. "koni" amortizer a tesko mu nabavit isti, bolje je da popravi oba nego da stavlja razlicite. To sam mislio sa prijedlogom. Normalno je da je bolje kupit nove Amortizere.

Ja imam slican slucaj iscurio mi jedan amortizer i normala je da cu kupit par novih amortizera. U Odzaku su 113 KM/ kom "Monroe" da li bi 2 ili 3 godine garancije neznam nesto. ;)
 
Član
koni posaljes nazad i oni ti ga naprave ako je moguce ko nov ....koni daje dozivotnu garanciju na svoje amortitzere !!!!!!!
ali samo ako imas naljepnicu koja dolazi uz amortizer !!!!!!
 
Član
335i je napisao(la):
koni posaljes nazad i oni ti ga naprave ako je moguce ko nov ....koni daje dozivotnu garanciju na svoje amortitzere !!!!!!!
ali samo ako imas naljepnicu koja dolazi uz amortizer !!!!!!

da ima orginalna naljepnica...sjajna...pozzz i hvala
 
Top