opet problemi sa xenonima

opet problemi sa xenonima

Član
Imam opet frku sa xenonima
Znaci u pitanju je Audi A6 i xenoni 6000k. Na njima imam ovu varalicu
http://static.pik.ba/galerija/2011-02/slika-15710-2011-02-1298443702-velika.jpg
Gresku mi ne prijavljuje ali mi se upali lampica od Airbag-a. Obicno se upali kada upalim xenone, dok ih ne upalim sve je ok. Minimalno 10 puta je bio kopcan na dijagnostiku da ugasim gresku pa me vise stid majstoru dosadjivati. :icon_biggrin:
Ako ne usijem napraviti morat cu sebi kupiti dijagnostiku i stalno gasit lampicu :lol:
 
Član
pa kad prije odgovori
loool
koji si ti blento,
aaa,jesi me zezno, fasovat ces kad dodjem dole
:lol:
 
Član
nisam te ja zezno bem ti xenone, ne valja ti auto
nego ja sam ti rekao da treba dijagnostikom prebacit na xenon svjetla, a to sto si ti oni nisu znali napravit je druga stvar, ustvari nisu mogli, jer je stara ona njihova dijagnostika, imaju mape novijih vozila, al ne za sve
 
Član
Almy je kupio novu dijagnostiku prosle godine, tj. nema joj ni 6 mjeseci
kletu se u nju i brdo para je platili, a ne moze ni ona to nesto da prebaci.
Iskreno, mislim da je to neka suplja sa prebacivanjem na xenon ovo ono
znaci 3 covjeka su pokusali, spring,supa i almy, ne moze ni jedna
 
Član
Evo nije mi bilo mrsko izaci, skinuti balast i slikati...



Sokole ovo ti je CAN BUS balast Xenona, ovo tebi treba...
To sto imas je varalica samo...
To spakuj i vrati tom "jaranu" da nebi kasnije trazio savjete sta ces kad ti crkne mororic brisaca, rucica zmigavaca itd...
Fino kontaktiraj edo16V i uzmi Can Bus xenone bez zajebancije, covjek ce ti poslati postom, ugradnja je PLUG AND PLAY ko da instaliras FIFA 2000, samo sto ne trebas crackovat nista...;)
Kod mene su na Passatu B6, nista znaci varalica i ostale zajebancije samo CAN BUS... ;)
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Evo nije mi bilo mrsko izaci, skinuti balast i slikati...

Sokole ovo ti je CAN BUS balast Xenona, ovo tebi treba...
To sto imas je varalica samo...
To spakuj i vrati tom "jaranu" da nebi kasnije trazio savjete sta ces kad ti crkne mororic brisaca, rucica zmigavaca itd...
Fino kontaktiraj edo16V i uzmi Can Bus xenone bez zajebancije, covjek ce ti poslati postom, ugradnja je PLUG AND PLAY ko da instaliras FIFA 2000, samo sto ne trebas crackovat nista...;)
Kod mene su na Passatu B6, nista znaci varalica i ostale zajebancije samo CAN BUS... ;)

Ovo je davno ispricana prica i raja opet po 1000 puta jedno te isto. Ne znam vise isplatili im se ista objasnjavati:icon_question:
 
Član
bekir hvala na savjetu, edu sam pitao prije nego sam uradio xenone i rekao mi je da nema za moje auto :icon_sad:
saaad, da vracam xenone hmmmm.... :icon_rolleyes: nezzz
bojim se da mi ni can bus ne pomogne pa bi zapalio auto
2 puta sam vec mijenjao xenone i 2 puta ovu varalicu, sad da opet majstora zovem sto mi je prodao xenon reci ce mi "idi djete u pm vise"
bem xenon vise mi problema dnjeo nego koristi :icon_mad:
EDIT:
po poruku majstoru....
da mi je mnogo rizicno da dzim jos par dana ovako na ovoj varalici jer trenutno nema can bus ali ce ih dobiti brzo???
 
Član
ne kontam... zajebavat se sa tim glupostima pogotovo na skupljim autima, gdje radi cajna obicnog ksenona od 80-100KM, moze ti finih stvari od elektronike riknut :icon_rolleyes: :icon_rolleyes: jednostavno, uzmes canbus i miran, sta izmisljat toplu vodu, ili rizokovat "przenje" neceg drugog...
 
Član
vec sam napisao da mi je rekao da ce dobiti za par dana pa ce mi se javiti
nadam se da mi tada nece biti vec kasno:icon_question:
 

rs6

Član
ako ne uspijes napravit, izgorit ce ti centrala airbag-a ...... kupi mu philipsov ugradbeni xenon kit koji kosta oko 250 KM i problem rijesen, jer ne valja se igrat sa kinezom kad je takvo nesto u pitanju, a centrala airbag-a za A6 c6 verziju ti je nekih minimalno 500 KM (zavisi koliko jastuka ima u autu )
 
Član
rs6 je napisao(la):
ako ne uspijes napravit, izgorit ce ti centrala airbag-a ...... kupi mu philipsov ugradbeni xenon kit koji kosta oko 250 KM i problem rijesen, jer ne valja se igrat sa kinezom kad je takvo nesto u pitanju, a centrala airbag-a za A6 c6 verziju ti je nekih minimalno 500 KM (zavisi koliko jastuka ima u autu )

Philips ne pravi xenone ,nego je i to kinez upakovan pod drugim imenom...i mozda malo bolje napravljen:D
 

mm3

Član
Lexillium je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
ako ne uspijes napravit, izgorit ce ti centrala airbag-a ...... kupi mu philipsov ugradbeni xenon kit koji kosta oko 250 KM i problem rijesen, jer ne valja se igrat sa kinezom kad je takvo nesto u pitanju, a centrala airbag-a za A6 c6 verziju ti je nekih minimalno 500 KM (zavisi koliko jastuka ima u autu )

Philips ne pravi xenone ,nego je i to kinez upakovan pod drugim imenom...i mozda malo bolje napravljen:D
Phillips njemacka ih ne pravi ali ih radi tvornica taichang koja je bila ovlastena od phillipsa da ih pravi za njih ali za azijsko trziste posto su takvi xenon kitovi tamo zakonom dopusteni. I ovi sto kolega kaze phillips xenon su bas takvi, jesu phillips ali nemaju veze sa onim pravim koji se pravi samo u njemackoj
 
Top