Opet problem - prenosi zvuk

Opet problem - prenosi zvuk

Član
Ja kao da sam najveca neznalica ovog foruma sto se tice ICE. :icon_mad:

Ovako, problem mi je slijedeci: kada upalim auto ili ako mi je neki od potrosaca (izuzev HU) upaljen, cudan zvuk mi se javlja na woofere. Kada je auto upaljeno, cujem ispod prednje i iz zadnje haube skoro pa identicne zvukove :D, to mi se nije desavalo ni sa jednim setupom prije, doduse, do prije ovog nisam koristio kondenzator. Da li sam ga pogresno spojio, pa zbog toga.

Nisam masu posebno stavio na kondenzator, a posebno na pojacalo, nego sam doveo masu na kondenzator, pa sa njega dalje na pojacalo. Je li slucajno to smetnja ili bi moglo biti nesto drugo.

Cincevi/RCA kablovi nisu oni pijacarski, nego su malo kvalitetniji, ne znam ko je proizvodjac, ali nisu losi. Da li bi moglo biti do njih?

I jos jedno pitanje, subovi mi se kada pojacam na max ajmo reci, nakon 2-3 minute pocinju grijati pravo, je li to znak da su pri kraju ili je nesto drugo??

Svaka pomoc je dobrodosla, unaprijed se zahvaljujem :cool:
 
Član
resenje: ground loop isolator...on bi trebo resiti te sumove...
sasvim slucajno imam jedan... :D posto si blizu nije nikakav problem da probas i da vidis hoce li resiti problem... ;)

P3220157.jpg


ali prije toga pogledaj masu...dobro osmirglasj spoj...onda cincevi...ne smiju biti blizu naponskog ili neke druge struje...tako da probaj ih premjestiti negdje drugo ako su u dodiru sa nekim kablovima...
kond trebas napuniti prije prikljucivanja...nezz jesi to odradio...mada moje licno misljenje da ti on samo smeta...
 
Član
Jel se taj GLI navlaci na cinceve ili???

Sto se tice kondenzatora, sve sam rijesio po PS-u! Izuzev onog remote kabla, njega nisam vodio sa HU, nego sam sa direkt sa + pola doveo zicu do njega. Nadam se da to ne moze smetati.

EDIT: Mislim da su mi cincevi blizu jednog naponskog kabla, pokusat cu to prvo izmjestiti. A sta mislis za zvucnike, zasto se griju??
 
Član
jedan kraj ide u HU...drugi na cinceve...i on otklanja sumove...ali najprije probaj premjestiti cinceve...
ako vec nisi spojio remote sa HU-a napravi neki prekidacic da mozes gasiti pojacalo...nije valjda da ti je stalno upaljeno... :icon_rolleyes:
za grijanje zvucnika ne mogu ti nista napamet reci...moze biti da sviraju prenisko,mozda previse distorzije,mozda je to "normlano"...
ajde najprije resi to zujanje... ;)
 
Član
marko_v je napisao(la):
jedan kraj ide u HU...drugi na cinceve...i on otklanja sumove...ali najprije probaj premjestiti cinceve...
ako vec nisi spojio remote sa HU-a napravi neki prekidacic da mozes gasiti pojacalo...nije valjda da ti je stalno upaljeno... :icon_rolleyes:
za grijanje zvucnika ne mogu ti nista napamet reci...moze biti da sviraju prenisko,mozda previse distorzije,mozda je to "normlano"...
ajde najprije resi to zujanje... ;)

Nije mi pojacalo stalno upaljeno, na njega sam napravio prekidac! Nego govorim za kondenzator...i on na sebi ima remote prikljucak.

Pokusat cu izmjestiti kablove, pa javim je li ista bolje. Ali znas sta je najgore, kako sam vec rekao, 2 razlicita setupa sam imao prije ovoga i nista mi nije zujalo u subovima, samo sa ovim mi se ovo desava i zato sumnjam na kond.
 
Član
RCA kablove sam pregledao, pomjerio maximalno + kabla i isto mi se desava.. Jos mi preostaje da ukinem kondenzator pa da vidim sta se dalje desava.
 
Član
Ovo remote popravljanje je u evcini slucajeva bez rjesenog problema, eto marko ti je voljan pregledati instalaciju nemoj se patiti bzze
 
Član
Koj je hu u pitanju???
Probaj masu od radia izjednačit s masom pojačala, tj spoji mase sa onom žicom na chinchu....
 
Član
Spojio sam masu RCA na masu radia i prestalo je da zuji. Odnosno vise se ne cuju low tonovi na woofere, ali cujem nekakve high tonove (15.000 Hz nesto tako slicno).

Je li SMD problem zamijeniti ili mogu ostaviti ovako da spojim masu HU sa RCA kablovima??
 
Top