Opel Vektra B unutarnje osvjetljenje

Opel Vektra B unutarnje osvjetljenje

pozz momci,vidim ovdje slabo ko vozi opela kao ovaj moj,ali dali je slucajno ko cuo,vidio,radio unutarnje osvjetljenje vektre da zna koje sijelice idu za osvjetljenje table,instrument table,interesuje me oznaka.ako ko i procita i bude znao odgovor na moje pitanje unaprijed se zahvaljujem.LP
 
Legend
Moras vidjeti koje su ti postojece sijalice da bi znao dalje sta i kako... al moze bez problema da se uradi... ;)
 
ma zamjenio sam dole na regulatorima grijanja i hladjenja,i ok je,ali izgleda da nisu iste kao u instrument tabli,izgleda da cu je morati otvoriti,vidjeti,pa onda traziti.
 
G

GoPlay

instrument tabla je sastavljena iz vise sijalica...
Dvije su ti klasicne pozicijie xD
http://www.ultimatemods.co.uk/images/w5w-bulbs.jpg

a ostale su na zavrtanje (imaju sa debelim dnom i tankim dnom. (ja sam svoje kupovao u autoshopu na ulazu u Zenicu.
http://c0.dmlimg.com/1fc1c1c2db5852e08ffc380475e26336071d6167b18f5ef0d5326d9580e9e1ba.jpg
 
ove prve ja,one su isle i u prekidace za grijanje......ove druge me interesuju,ali eto ne mogu da otvorim sliku,bas da vidim sta da trazim,ili bar ako znas oznaku,hvala svakako.
 
G

GoPlay

Farsonable je napisao(la):
ove prve ja,one su isle i u prekidace za grijanje......ove druge me interesuju,ali eto ne mogu da otvorim sliku,bas da vidim sta da trazim,ili bar ako znas oznaku,hvala svakako.

1fc1c1c2db5852e08ffc380475e26336071d6167b18f5ef0d5326d9580e9e1ba.jpg
 
Član
imas nenada mozes ga pitati i ovdje lik je iz TZ i ima sve postojuce SMD diode ili na piku neonka je nik name i covjek za 20km svu ti unutrasnjost iuzmjeni...isto je iz TZ;)
 
Samo da znaš da ti je pravo frka doći do sata, moraš paziti dobro. posebno ako ti volan nije podesiv po visini. inače polomi kopče ispod Sata. Na satu imaš jedan džek koji ide u TID display, njega moraš otkopčati zadnjeg i pod uglom sat vani. Ako te zanima šta više javi se na pp skidanje sam doktorirao :cool::cool:
 
ma znao sam ja da to nije jednostavno,da je golf 1 to je 2 sarafa i gotovo,ovako,al kad nesto hoces nema prepreke,kad to sve odradim postavicu slike da se vidi sta sam uradio,inace ozenjen,dijete,ali uzivam u ovome pa po malo lickat,hvala na savjetima,LP.

soffa je napisao(la):
imas nenada mozes ga pitati i ovdje lik je iz TZ i ima sve postojuce SMD diode ili na piku neonka je nik name i covjek za 20km svu ti unutrasnjost iuzmjeni...isto je iz TZ;)

e hvala,pokusacu ga pronaci,to mi je mnogo jednostavnije,bolje raadit sa nekim ko ima iskustva,mada mnogo toga sam i ja radio,ovo nisam,hvala drug.
 
G

GoPlay

Farsonable je napisao(la):
ma znao sam ja da to nije jednostavno,da je golf 1 to je 2 sarafa i gotovo,ovako,al kad nesto hoces nema prepreke,kad to sve odradim postavicu slike da se vidi sta sam uradio,inace ozenjen,dijete,ali uzivam u ovome pa po malo lickat,hvala na savjetima,LP.

soffa je napisao(la):
imas nenada mozes ga pitati i ovdje lik je iz TZ i ima sve postojuce SMD diode ili na piku neonka je nik name i covjek za 20km svu ti unutrasnjost iuzmjeni...isto je iz TZ;)

e hvala,pokusacu ga pronaci,to mi je mnogo jednostavnije,bolje raadit sa nekim ko ima iskustva,mada mnogo toga sam i ja radio,ovo nisam,hvala drug.



ovako po sjecanju imas 6-8 sarafa... xD
najteze je skinuti ona cuda kuda zrak izlazi.. ventilacijske poklopce a da nepuknu nosaci.. ostalo je sve na sarafa.
Meni je volan bio fiksiran...
Skines plastiku oko volana. pa onda lijevu stranu prekidac od svjetala ventilaciju pa onda centralna ventilacija i to poskidas. kad to odradis fali ti pola instrument table... xD
nakon toga dolazis do par sarafa koji cuvaju sat. odsarafis i polako nazad sa konektorima. imaj neki duguljasti tanki sarafciger da mozes skinuti osigurac koji je sa konektorom zakacen an instrument tabli i to je to ... xD
 
GoPlay je napisao(la):
Farsonable je napisao(la):
ma znao sam ja da to nije jednostavno,da je golf 1 to je 2 sarafa i gotovo,ovako,al kad nesto hoces nema prepreke,kad to sve odradim postavicu slike da se vidi sta sam uradio,inace ozenjen,dijete,ali uzivam u ovome pa po malo lickat,hvala na savjetima,LP.

soffa je napisao(la):
imas nenada mozes ga pitati i ovdje lik je iz TZ i ima sve postojuce SMD diode ili na piku neonka je nik name i covjek za 20km svu ti unutrasnjost iuzmjeni...isto je iz TZ;)

e hvala,pokusacu ga pronaci,to mi je mnogo jednostavnije,bolje raadit sa nekim ko ima iskustva,mada mnogo toga sam i ja radio,ovo nisam,hvala drug.



ovako po sjecanju imas 6-8 sarafa... xD
najteze je skinuti ona cuda kuda zrak izlazi.. ventilacijske poklopce a da nepuknu nosaci.. ostalo je sve na sarafa.
Meni je volan bio fiksiran...
Skines plastiku oko volana. pa onda lijevu stranu prekidac od svjetala ventilaciju pa onda centralna ventilacija i to poskidas. kad to odradis fali ti pola instrument table... xD
nakon toga dolazis do par sarafa koji cuvaju sat. odsarafis i polako nazad sa konektorima. imaj neki duguljasti tanki sarafciger da mozes skinuti osigurac koji je sa konektorom zakacen an instrument tabli i to je to ... xD




fino si to objasnio,hvala ti,naso sam i slike na netu neki svabo detaljno slikao svaki dio koji je skidao i obiljezio gdje su sarafi,ti si mi samo sad preveo na bosanski ono sto je on usput pisao na njemackom,tako da pomogao si mi lijepo,:icon_smile:hvala.
 
G

GoPlay

Farsonable je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
Farsonable je napisao(la):
ma znao sam ja da to nije jednostavno,da je golf 1 to je 2 sarafa i gotovo,ovako,al kad nesto hoces nema prepreke,kad to sve odradim postavicu slike da se vidi sta sam uradio,inace ozenjen,dijete,ali uzivam u ovome pa po malo lickat,hvala na savjetima,LP.

soffa je napisao(la):
imas nenada mozes ga pitati i ovdje lik je iz TZ i ima sve postojuce SMD diode ili na piku neonka je nik name i covjek za 20km svu ti unutrasnjost iuzmjeni...isto je iz TZ;)

e hvala,pokusacu ga pronaci,to mi je mnogo jednostavnije,bolje raadit sa nekim ko ima iskustva,mada mnogo toga sam i ja radio,ovo nisam,hvala drug.



ovako po sjecanju imas 6-8 sarafa... xD
najteze je skinuti ona cuda kuda zrak izlazi.. ventilacijske poklopce a da nepuknu nosaci.. ostalo je sve na sarafa.
Meni je volan bio fiksiran...
Skines plastiku oko volana. pa onda lijevu stranu prekidac od svjetala ventilaciju pa onda centralna ventilacija i to poskidas. kad to odradis fali ti pola instrument table... xD
nakon toga dolazis do par sarafa koji cuvaju sat. odsarafis i polako nazad sa konektorima. imaj neki duguljasti tanki sarafciger da mozes skinuti osigurac koji je sa konektorom zakacen an instrument tabli i to je to ... xD




fino si to objasnio,hvala ti,naso sam i slike na netu neki svabo detaljno slikao svaki dio koji je skidao i obiljezio gdje su sarafi,ti si mi samo sad preveo na bosanski ono sto je on usput pisao na njemackom,tako da pomogao si mi lijepo,:icon_smile:hvala.


ma nista... xD i drugi put :)
to sam skidao jedno 845678 puta... ali ne mogu da vjerujem da nemam nigdje DiY...
ako jos sta treba pitaj :)
 
Top