Opel Vectra B DTI

Opel Vectra B DTI

Član
Vozdra raja, već odavno sam na forumu, prije nego sam i auto kupio.. ali eto, i auto proljetos kupio, ali nije se našlo vremena da ga objavim..

Uglavnom da ne tušim puno..
- Radi se o Opel Vectri B facelift (redizajn)
- 2001. godina proizvodnje
- 2.0 DTI 74 KW / 101 PS
- Elegance oprema

Nego poslije ćemo o detaljima.. ajmo koju sliku.. :)

slika-473572-545fa9efd560f-velika.jpg slika-473572-545faa58787c7-velika.jpg

još slikaa biti će poslije.. da ne navalim odjednom pa poslije da stanemo onda :D

što se tiče opreme, ništa specijalno.. - 4x el. podizači, digitalna klima, tempomat, podešavanje volana po visini, kožni volan sa komandama, ne znam da li ima ESP, jer koliko ja znaam treba imati prekidač onaj za ESP, a kod mene ga nema.. tako da.. nemam pojma, LG CD-MP3 player, alu felge 15, što se tiče opreme too je too.. nema potrebe nabrajati nešto poput ABS-a, maglenki i tako too..

što se tiče mog ulaganja u auto.. nisam ništa mnogo ulagao što se tiče šminkanja.. (jbg koliko se moglo :D)..
kad sam kupio Vectru (u martu ove godine) naravno promijenio ulje i filtere.. i krenem prvi put na dužu relaciju sa njom.. Novi Travnik - Sanski Most, i već nešto mi biva neobično.. idem prema Rostovu.. auto nema snage.. aj pomislim jbg ipak nije ovo TDI PD motor pa da "leti", ipak je ovo Opelov motor staree konstrukcije.. ali auto u brdu jedva 3-ćom ide, znači nešto ne valja.. al jbg auto pali normalno.. nema problema nikakvih.. dok jedno jutro upalim ga i nakon 2-3 sekunde ugasi se.. i poslije nema teorije da upali.. kvar ne moram ni spominjati koji je.. jer radi se o Opelovom 2.0 DTI-u, najveća boljka.. Bosch Pumpa.. Riješim to i auto hvala Bogu ko zvono, pali, bolje vuče..

Zatamnim zadnja bočna i gepek staklo, karbon folija zalijepljena na vrata (na "štokove"), postavljeni bijeli bočni žmigavci, farovi rastavljeni i unutrašnjost ofarbana u mat crnu, skinute oznake sa zadnje haube "OPEL VECTRA 2.0 DTI".. šta ono još.. kupio presvlake originalne, originalne patosnice gumene.. sijalice Orsam Nightbreaker za kratka.. i neke "fuuš" sijalice iste boje za duga svjetla.. ipak tad mi bilo preskupo davati 100 maraka samo za sijalice, ovako ne koristim često duga svjetla, pa mogu i ove "čajniz".. ja mislim da je too too, ako se još čega sjetim da sam radio, napisat ću :D
 
Poslednja izmena:
Lijepa Vectra druže, najmanje volim ove Coupe verzije al' de...ESP je kod Opela TC (Traction control) pa mislim da bi tebao u elegance opremi to imati. Taj problem što imaš dešava se najćešće oko 200-250 h pređenih km, nekom ranije nekom kasnije sve ovisi o održavanju ali to je neki interval. Razlog zašto ne vuče ti je već poznat, kad riješiš pumpu to će mnogo drugačiije ići, imam indirektno iskustva s tim motorima u jednoj vectri Karavan i Zafiri...jako dobri motori kojima je jedina mana pumpa, ali kad se riješi budi sigiran da će potrajati još barem 200.000.

Ono što bih ti preporučio da mjenjaš pa skoro svakih 6 mj kad i ako uradiš pumpu, jeste filter goriva, koji nije skup ali itekako služi svrsi jer je gorivo kod nas još generalno loše. Obzirom da ovaj model nema pumpu u rezervoaru već radi na principu vakum sistema, pa zato kad ostane bez goriva kruh je ne može lako upaliti, zato je bitna protočnost sistema, koju sprječava nano prašina koja se nakupi u filteru.

Također u gradu ako se vozika samo, egr se često zna zapušiti pa zna koji problem napraviti ali to ako se zna skinuti i očistiti zna itekako pomoći motoru.

Sretno u daljnjim radovima, i prije svega osposobi da imaš uredan auto pa onda da ulažeš u šminku. lp
 
Član
nisi me razumio.. uradio sam Bosch Pumpu, odvezao je u servis u Zenicu, kod Džambe.. ma auto preporođeno, drastična razlika u vuči.. a pali ko mina, stvarno svaka pohvala za majstora.. imam godinu dana garancije.. ali mislim da sam sad miran i duži period, tako daa.. :D
 
Propustih to, drago mi je da je sad ok...
nisi me razumio.. uradio sam Bosch Pumpu, odvezao je u servis u Zenicu, kod Džambe.. ma auto preporođeno, drastična razlika u vuči.. a pali ko mina, stvarno svaka pohvala za majstora.. imam godinu dana garancije.. ali mislim da sam sad miran i duži period, tako daa.. :D
 
Član
evoo još par slika..

slika-473572-545faa3fe96fa-velika.jpg

slika-473572-545faa20bdfcd-velika.jpg

slika-473572-545faa68bb157-velika.jpg

slika-473572-545faa81cba54-velika.jpg

slika-473572-545faaa26c933-velika.jpg

slika-473572-545faac40528e-velika.jpg

slika-473572-545faae0d2989-velika.jpg

slika-473572-545fab2d815de-velika.jpg

slika-473572-545fab08a19d9-velika.jpg

slika-473572-545fab79c3145-velika.jpg

slika-473572-545fab5216303-velika.jpg
ii jedna malo oo motornom prostoru.. nije motor baš najčišći.. al dobro je.. samo nek ne "baca" ulja i ostale tečnosti nigdje :)

slika-473572-545fab94f1329-velika.jpg
 
Član
dobra Veca, pedantno
sto se tice ESP-a ondnosno TC-a, kad das kontakt ima li lampica od TC? zut trokutic
na mojoj corsi isto nema prekidaca al ima TC
 
Član
aj da malo živnem temu.. paar novih slikaa od Vecee

WP_20141211_002.jpg

WP_20141211_003.jpg

WP_20141211_004.jpg

WP_20141211_005.jpg

WP_20141211_006.jpg

WP_20141211_007.jpg

WP_20141211_008.jpg

WP_20141211_010.jpg

ništa se nije radilo na njoj.. ima par nekih điđa za uradit.. gori mi lampica ABS-a.. dijagnostika pokazala neki rele ABS-a.. nemam ja pojma sta je too.. nazvao Škoru u Vitezu, kaže da nije senzor ABS-a.. jbg sad ne znaam ni ja.. otići ću ponovo na dijagnostiku kod drugog čovjeka
i ne znaam kako je u drugih.. ali me one plastiku unutra izludišee.. kad auto radi u leru.. "tresu" se pa ma too živciraa.. ne znaam kako too riješit, najgore kako mi nije originalni CD player.. pa nije do kraja ulego, pa se u voznji malo izvuce napolje i kad je auto u leru trese, tako i tapacirung na suvozacevim vratima.. kad ga pritisnem rukom ondje ispod rucke za otvaranje ne čuje se ništa..
 
Top