Opel vectra b 2.0 dti vjeciti problemi....

Opel vectra b 2.0 dti vjeciti problemi....

Član
Auto od daidze mi opel vectra b 2.0dti 2001 god full oprema kad je uzeo auto radilo ko sat medutim vremenom pocinje problem koji se neda rijesiti iako su u servisu za mnoge stvari bili sigurni da je do toga covjek dao 5000km do sada a auto radi kosto je i radilo......

auto radi perfektno jedan period i kad ga ostavi i nepali dan-dva poslije toga ga nemoze upaliti pozove ljude iz bihamka koji su ga vec svi upoznali heheh prevuce auto na servis i ovi tamo opet izmisljaju toplu vodu treba bosh pumpu mjenjati covjek kesira brdo para a opet nista radi kako radi par dana dobro a onda ni naopako.........

ima li iko kakvu ideju zbog cega nece da povuce naftu kad ga treba upaliti poslije odredenog vremena???
 
Brate kad ga napravi nek ga odmah tusne da mogu da ti pomognem ja bi ti vrlo rado pomoga!!!!:icon_confused::icon_confused::icon_confused:
 
Član
Ako ja ista znam mogao bi biti nepovratni ventil kod bosch pumpe i lamele tu se on nalazi negdje izmedju pa zato ne moze da pali nakon sto odstoji jer ne moze doci gorivo dok ga povuce treba verglat heeej haj pa da upali.....
 
Član
menso je napisao(la):
Ako ja ista znam mogao bi biti nepovratni ventil kod bosch pumpe i lamele tu se on nalazi negdje izmedju pa zato ne moze da pali nakon sto odstoji jer ne moze doci gorivo dok ga povuce treba verglat heeej haj pa da upali.....

Haj da izvergla pa da upali nebi bio problem ali nece da upali mora se dobro napumpati gorivo da sastavi.........i ima isto problem nebitno vremenski uslovi parkiras auto da je neki nagib nije bitno naprijed ili nazad nekada sastavi a nekada ni naopako inace bosh pumpu,turbinu,i bog te pito sta vise zamjenjeno je sve ali auto radi 10-15 dana normalno i opet isti problem....
 
isti problem sa zafirom imao isti dti motor i fazon bio u tome da je senzor radilice ja mislim da je nemoze mi sad naumapsti pravio prije 2 godine 150 km platio nije radio kako treba kad ga upalis taj dan pali non stop bez problema bilo ljeto ili zima ali nek malo ostoji prodje 24 sata paljenje bude uz prethodna minimum tri verglanja i i izbaci dima nazad ko da je loz gorivo samo sipano :lol::lol: uglavnom vise nikad problema od tada odkad je to zamijenjeno a inace majstori govorili pumpa jedna pa druga pa neki kojekavi djavli cak se i auto ostavljalo u brdu da se ko biva gorivo nesalije nazad i opet bio prisutan isti problem znaci nek vidi senzor radilice ja mislim da sam njega zamjenio kad bi me ubio sad nemoze mi naumpasti jel to to
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
isti problem sa zafirom imao isti dti motor i fazon bio u tome da je senzor radilice ja mislim da je nemoze mi sad naumapsti pravio prije 2 godine 150 km platio nije radio kako treba kad ga upalis taj dan pali non stop bez problema bilo ljeto ili zima ali nek malo ostoji prodje 24 sata paljenje bude uz prethodna minimum tri verglanja i i izbaci dima nazad ko da je loz gorivo samo sipano :lol::lol: uglavnom vise nikad problema od tada odkad je to zamijenjeno a inace majstori govorili pumpa jedna pa druga pa neki kojekavi djavli cak se i auto ostavljalo u brdu da se ko biva gorivo nesalije nazad i opet bio prisutan isti problem znaci nek vidi senzor radilice ja mislim da sam njega zamjenio kad bi me ubio sad nemoze mi naumpasti jel to to

hvala kralju reci cu mu da vidi i taj senzor radilice....ako se sjetis sta si tacno uradio molim te javi.....ovo auto sve nas izludi
 
Član
U generalnom servisu nemaju pojma, tamo ga ne vozi, to je jedna glupost najvjerovatnije a moze stvarno biti i bosch pumpa jer ti motori pate od njihovog kvarenja.
Ako hoces mogu ti dati broj od jednog dobrog majstora, ako si u Sarajevu??
Posalji P.M.
 
Član
Ja bih ti savjetovo prvo da pogledaš kućište filtera nafte,kod kolege u Astre 2.0 DTI to bio problem.Auto pali na čvoku al čim prenoći, akumulator izvergla dok upali.Tačnije upali odma i radi 10 sekundi dok ima nafte u pumpi i onda se ugasi.Isto tako su notali šta bi moglo biti,čak su mu htjeli skidati pumpu da nosi na remont.,jedva ih odgovorišmo da ne skidaju.Da bi na kraju vidjeli da na kućištu postoji sitna pukotina ,tuda vuče falš zrak , izgubi vakum u sistemu i nafta se vrati u rezervar. Pumpa nije u pitanju, tačnije elektronika što upravlja radom pume,jer kad to ode,više ju niko ne upali dok se ne remontuje.
 
Top