Opel Vectra 2.0 DTI problem s paljenjem

Opel Vectra 2.0 DTI problem s paljenjem

Član
Odem ja danas do grada,upali mi se lampica od rezerve,stanem na bankomat da dignem para da natočim,ugasim auto,vratim se i neće da upali.Nekoliko puta pokusavam,normalno vergla ali neće da upali.Zovnem majstora,on kaže da je mogo zrak povuć,ali mi čudno da povuče zrak jer nisam sa upaljenom rezervom prešo ni 100m,zovnem elektičara on kaže da je sve uredu sa strujom,i tako dovučem ga šlepom kuci.Zna li itko koji bi mogao biti uzrok kvara?
 
Da nisi parkirao uz brdo pa se sleglo? Zar nije jednostavno moguce da ti je nestalo goriva jer moze da te plovak malo zeza ili da ti je auto bilo parkirano malko nizbrdo pa izgledao kao da ima jos goriva.
P.S Ne vozi nikad dizela na rezervi sam onaj se mulj tada skuplja i bezveze ce ti silne pumpe i ventile da zacepi i eto problema, moj savjet naspi ga na crtu-dvije od rezerve i zamisli da ti je to rezerva ne idi ispod
 
Član
bio je parkiran na maloj uzbrdici,sutra mi dolazi majstor,pa ćemo vidjeti možda je došlo do začepljenja...
 
Legend
Zar taj 2.0 DTI nema jos neki dodafni filter za gorivo kod rezervara?
cuo sam da im je to mana kad se na rezervi voza, cim se zaprlja optereti pumpu i tu joj bude kraj...
mislim, nazalost... :icon_question:
 
Ispod zadnjeg sjedišta bi trebao biti još jedan filter, mimo onog u motornom prostoru. Ovi motori su ponekad čudni što se tiče ovog, Slažem se sa Dragonom oko ovog za rezervu, jer se vremenom nakupi nečistoća i rezerva to povuče i onda radi sranja. Loša strana što toga dospije u bosh pumpu ili dizne pa frka čitava. Ne znam koliko imaš km na satu ali pumpa im je na 200.000 spremna za remont, tako da ako si blizu toj kilometraži i ako nisi remontovoao pumpu posavjetuj se s Bošistom oko tog, jer možda je to jedan od uzroka?
 
Član
na satu imam 268000km i nisam jos remontovao pumpu nikako,eo kad nađem vremena nemogu od posla pa ću do majstora da vidim da nije do nje...
 
Ne znam koliko si verglao al treba malo vrmene da povuce sistem opet gorivo . Pumpa ti je sigurno jednom radjena vec to je velika kilometraza a da nije reparirana , il je neka izdrzljiva :) Uglavnom ima i taj filter kod motora sto Liga kaze i njeg zamjeni natalozi se bas i treba ga redovno mjenjati nije skup a mozes i sam
 
Član
evo jarane pumpa nije nikako rađena,ali sad će morati biti.Odem ja danas kod majstora,on sve fino provjeri,spoji ga na laptop i izbaci mu u čemu je kvar.Bosch pumpa riknula,i sad moram novu stavit,kaže on da se ova nemože remontovat,i cijena je nove oko 600km
 
Član
dado93 je napisao(la):
evo jarane pumpa nije nikako rađena,ali sad će morati biti.Odem ja danas kod majstora,on sve fino provjeri,spoji ga na laptop i izbaci mu u čemu je kvar.Bosch pumpa riknula,i sad moram novu stavit,kaže on da se ova može remontovat,i cijena je nove oko 600€

i auto je uspješno popravljeno,otišla mi elektronika na bosch pumpi,platio 600€ opravak i ruke 50€....vectra je opet ona stara :cool:
 
Član
dado93 je napisao(la):
dado93 je napisao(la):
evo jarane pumpa nije nikako rađena,ali sad će morati biti.Odem ja danas kod majstora,on sve fino provjeri,spoji ga na laptop i izbaci mu u čemu je kvar.Bosch pumpa riknula,i sad moram novu stavit,kaže on da se ova može remontovat,i cijena je nove oko 600€

i auto je uspješno popravljeno,otišla mi elektronika na bosch pumpi,platio 600€ opravak i ruke 50€....vectra je opet ona stara :cool:

jesi mijenjao elektroniku il si je lemio? ako nije zamijenjena, neko te opalio cijenom. ja sam na 1,7dti radio elektroniku, 400KM da je prelemi, 900KM zamjenska...sumnjam da je tolika razlika na 2-litarskom motoru... u ovim gore cijenama su i ruke i sve ostalo
 
Član
edoze je napisao(la):
dado93 je napisao(la):
dado93 je napisao(la):
evo jarane pumpa nije nikako rađena,ali sad će morati biti.Odem ja danas kod majstora,on sve fino provjeri,spoji ga na laptop i izbaci mu u čemu je kvar.Bosch pumpa riknula,i sad moram novu stavit,kaže on da se ova može remontovat,i cijena je nove oko 600€

i auto je uspješno popravljeno,otišla mi elektronika na bosch pumpi,platio 600€ opravak i ruke 50€....vectra je opet ona stara :cool:

jesi mijenjao elektroniku il si je lemio? ako nije zamijenjena, neko te opalio cijenom. ja sam na 1,7dti radio elektroniku, 400KM da je prelemi, 900KM zamjenska...sumnjam da je tolika razlika na 2-litarskom motoru... u ovim gore cijenama su i ruke i sve ostalo

Druže elektronika zamijenjena i imam 3 godine garancije na nju...ja sam zadovoljan :cool:
 
Član
To je ta cijena , jer je elektronika na 2.0 kompleksnija , tj. teža za reparaciju nego na 1.7 , iako je možda 100 evra više plaćeno.
 
Top