Opel Meriva 2003-hitno trebam dio-HELP

Opel Meriva 2003-hitno trebam dio-HELP

Član
pukla mi je ona posuda za vodu-hladnjak tj.expanziona posuda.mala skroz linija.ali je veliki problem.jer auto brzo digne temperaturu i onda voda na toj rupici pocne da izlazi.i tako sve dok ne ode sve iz boce.a ventilator se ne moze upaliti jer nema vode.
Ima li neko da moze pomoci?ako nista da preporuci neku radnju sa dijelovima.
Auto je opel meriva 2003.g.,1.6 benzinac,74kw..
Hvala svima
 
Član
Ako ne nadjes onda taj dio dooobro ocisti i odmasti da bude 100% cisto. Mozes alkoholom da ocistis tu pukotinu i onda sa vlaknima i smolio da to zacepis i rijesio si stvar :cool: ja sma kolegi tako bocu uradio jer mu je bila pukla a skupa za kupiti i polovna i nova :)
 
Član
a je li ti problem da kazes kojim vlaknima i smolom?moze li ona epoxi sto se koristi za limariju?ja pokusao silikonom za visoke temp.ali pritisak jak,pa izbaci taj silikom.ma jeste skuplja.oko 100Km.a opet moram cekati 7dana da se poruci i dodje.a treba auto.
 
Član
mrmikac je napisao(la):
a je li ti problem da kazes kojim vlaknima i smolom?moze li ona epoxi sto se koristi za limariju?ja pokusao silikonom za visoke temp.ali pritisak jak,pa izbaci taj silikom.ma jeste skuplja.oko 100Km.a opet moram cekati 7dana da se poruci i dodje.a treba auto.

Sto se popravljaju branici i kajaci, ona mora da izdrzi pritisak taj bez ikakvih problema, samo kad budes stavljao stavis dva sloja vlakana da je jace i dooobro ocisti povrsinu gdje nanosis vlakna, i pazi koliko stavis hartera da se ne zahebes kao i ja pa se osusi za 10 minuta. Jedva stigao staviti :lol: :cool:
 
Član
hvala ti brate za info.pokusacu i to.radio sam neke stvari s tom smolom,a imam je srecom i kuci.mada sam vidio da se ima kupiti u obliku sprice sa ucvrstivacem..pa cu da pokusam.ma njega manje staviti da sporije susi tj.da ne bude kao kod tebe da imam 10min.:)
hvala ti.

ako neko zna gdje se ima kupiti ova boca,neka javi.moze nova,polovna.
Hvala unaprijed
 
Član
Raspitaj se ima li neko blizu tebi da krpi hladnjake i boce , ja svoju nisam mogao naci da kupim i nasao covjeka sto popravlja hladnjake i boce i sredio to za 10-15 km , nesjecam se tacno . Ovaj daje garanciju 3 godine sto sam ja radio kod njeg , a kod mene je izdrzala 5 god.
 
Član
Najbolje opcija ti je da odes kod nekoga sto vari plastiku da ti to sredi. Raspitaj se malo okolo ko popravlja branike i te plasticne boce i njemu odnesi. Mozda ce ti uzeti 10-20 KM, ali ces rijesiti problem trajno. Ovo sa vlaknima mozes pokusati, ali to je lutrija hoce li drzati, a jos i ta zakrpa se vidi i ruzno izgleda.
 
Član
ma covjek gleda da ustedi.pa na kraju isto dođe. jos na kraju izgubis vise vremena dok to sve uganjas.
ovako zamijeni novom i to je to:icon_twisted:
 
Član
eto neka ide lock ove teme.

rjesenje je:
nova boca..sada je sve ok..
hvala svima na pomoći i info..
 
Top