Opel Kadett GSI 16v

Opel Kadett GSI 16v

Član
Pozdrav svima,
46868685757490501355_thumb.jpg


evo mog novog vozila, U pitanju je auto poznato svima, GSI16V KAĐO, 1989g.
Sreca ipak nije dugo trajala, nakon par dana i jedne promasene brzine motor je vec morao na rastavljanje.
Pokrivljeni ispusni ventili i islo se u potpunu obnovu...
29190318757613565445_thumb.jpg

88127789964920226088_thumb.jpg

18129900294908573111_thumb.jpg

Usput popucali sesiri sto idu na oprugu ventila...pa sam to trazio....pa vodilice usisnih ventila bile tanje, nove gumice nisu odgovarale pa sam sve vodilice zamjenio tako da bi uskoro trebalo ici sklapanje pa da vidimo gdje sam....
Na autu je bio lose urađen home made power cap, pa sam i njega malo unaprijedio...

Ima li neko ideju zasto auto nema blokadu, jednostavno vrti do kraja i stoje obrtaji, plin nemam(navodno bio nekad u autu) nema cip (koliko ja znam)
 
Član
na 115km/h, uglavnom sesire sam morao prepravljati od bmw-a da zamijenim one sto su ispucali
 
Super Moderator
valjda napunio drugu do kraja i umjesto u trecu profulo u prvu. a i da je vraco iz cetvrte il bilo koje ne vidim nista lose, pred krivinom kocenje itd
 
Član
Ljudino znam ja to, nego u kakvoj je situaciji bio da ga vraca u trecu na toj brzini jbt
Kakva situacija i ostalo, lik stisnuo auto prva pun druga pun kontao u trecu usaltat fulio i usaltao u 1. Auto staro 30 godina mjenjac hoda u radijusu pola metra :D Ako si ikad bio na sr mogao si vidjeti koliko se cesto desava da ljudi fule brzinu :)
 
Član
Kakva situacija i ostalo, lik stisnuo auto prva pun druga pun kontao u trecu usaltat fulio i usaltao u 1. Auto staro 30 godina mjenjac hoda u radijusu pola metra :D Ako si ikad bio na sr mogao si vidjeti koliko se cesto desava da ljudi fule brzinu :)
Ma kontam ja sad sta je bilo, kontao sam da ga je onako na putu negdje zajebo. Msm da budemo realni u normalnim uslovima niko od nas ne vraca u manje haha. Ali znam ja sta ti govoris
 
Član
Kakva situacija i ostalo, lik stisnuo auto prva pun druga pun kontao u trecu usaltat fulio i usaltao u 1. Auto staro 30 godina mjenjac hoda u radijusu pola metra :D Ako si ikad bio na sr mogao si vidjeti koliko se cesto desava da ljudi fule brzinu :)
Upravo tako, inace od rastavljanja pa evo do skoro zavrsenog sklapanja na svakom koraku neki problem bio, (krivi ispusni ventili, pretanke vodilice ventila... zadebljali utori za osigurace u ventilima, ispucali sesiri na oprugama ventila...) danas jos poklopac ventila da stavimo i jedna matica nam nestala, tako da je glava skinuta i na kraju u njoj je nasli... sklapanje zavrsno ide drugi dan ipak... sutra stize i bolja home made verzija power cap-a od inox-a...
 
Član
Decki ako moze hitna pomoc, vidio sam danas na vodenoj pumpi da se moze spanati zubcasti remen, kako da to uradim ako vec stegnem pumpu, stavim lim... i sve ostalo, kako da je po potrebi jos pomjerim (znam da je ona sva na kljuc ali kako cu dotegnuti tri vijka koja je drze na bloku), ili ima standardna mjera, vidio sam kao zub na pumpi te zub na kućištu gdje ide sama pumpa...da li se oni poravnaju ili
 
Top