Opel kadett D estate caravan GSI c20xe project

Opel kadett D estate caravan GSI c20xe project

BHT Ovisnik
Pozdrav! Evo mene s novim projektom :)
Prošli što sam počeo sa e30 je bio bezuspjesan jer nista nije bilo kako sam planirao, pa je prodan.
Ovaj sam projekt zelio odavno, tj s kadetom D karavanom jer to u nas nisam viđao, a volim se malo razlikovati od drugih. Svatko mi je govorio uzmi golfa 1 ubaci 1.8T, to je najjeftinije,dobro ide bla bla bla. Meni to nije cilj, ne igra mi ulogu neko opasno vrijeme. Vise volim biti sekund sporiji, ali da je atrakcija. Imao sam plan i passata karavana, al tu i tamo po koji se nađe. Zatim sasvim slucajno naletim na ovog kadeta u koleginog susjeda, tj kolega mi rece da ima dobar kadet. Dok je bio na prodaju nisam imao novac nit sam se htio u to upuštati. Kada sam prodao kocku vidim kadeta nema na piku,a prije je bio, zovnem kolegu, kaze jos ga nije prodo, odusto od prodaje,valja mu za oko kuce. Pitamo covjeka kad kaze prodao bih ga i tako i pade dogovor,spustio cijenu jer je istekla registracija,a ionako mi to ne igra ulogu.
Kadett je mislim od 1994 u tog vlasnika. On je lakirer i dobro se brinuo o njemu, nema truna trulezi. Ima koja parnica,al da je truo nema nigdje. Motor je 1.3 benzinac. Njega sam uzeo pa sam dalje malo skupljao novac i cekao da mi naleti c20xe. Nasao sam kako koji,ali nisu bas jeftini. Nađem u B. Luci za 1000km komplet sve s instalacijom,mjenjacem i sl. I neko vrijeme ga pratim vidim spusti cijenu na 800. Zatim stupim s njim u kontakt te jos spustim cijenu, al covjek mi ponudi cijelo auto (vectra A) za oko 900km. Kontam vrijedi radi poluosovina i sl jer je vec upakovan u autu. Te na kraju jos spustim cijenu i odem po njega prije 2 dana u Banja Luku. Auto cirkus kako je trulo,noge mozes provuci na cestu, al to mi nije bitno. Navodno je bila crkla samo pumpa goriva i ne pali. Ponesemo pumpu i stvarno auto upali,samo ga MAF zeza. Zatim scene, nakon 30m od prakinga auto nam se zapali, curilo gorivo na crijevu i nastao spoj na pumpi. uspijemo ga ugasiti uz pomoc sugrađana. Plan je bio samo ga 2 ulice dalje prevesti do kolege koji ima garazu pa nismo vele izolirali i sl. Preslepamo ga i u garazi sve povezemo, upalimo i dovezem ga po snijegu,mećavi i magli do mostara bez grijanja sa rupama u podu, snijeg ubacuje unutra,propuh, dobio promrzline krajnjeg stupnja hahah.
Malo sam više opisao kako je to sve išlo, al nek se nađe :)
Motor uglavnom nije vectrin nego je izvađen iz Astre F GSI 96 god. sa cosworth glavom i 2.8 strujom, kilometraza oko 130-140 000km.
Evo slike kadeta koje su bile na piku prije :
slika_77751_572f22af25323_velika.jpg

slika_77751_572f221c15801_velika.jpg

i kada sam ga kupio
media_share_0_02_05_7e6df4086982f4f179ff600e8bf9.jpg

media_share_0_02_05_7fbc3460d0d19f3d5139cd64c2d4.jpg

media_share_0_02_05_cd9496423861d8c4ce70741d0ba4.jpg

Auto je u dobrom stanju, ima zamjeniti stope i sl, al liamrija je top !
Zatim evo vectre. dosla je na celicnim felgama, ove zelene su sad bijele 2,a drugo normala haha. Bila je zatamnjena skroz, to sam odmah naprijed odlijepo da vidim cestu haha

slika_803403_5708f8331b48d_velika.jpg

Zatim evo sliak kao su to inžinjeri iz opela predvidjeli da se spoji crijevo goriva kad originalno pukne. Napravili su da s vremenom kad crijevo pukne sukladno s njim propane i pod,tako da se ne treba mučiti sa provlacenjem crijeva preko rezervoara :D
media_share_0_02_05_743bb1d39265d13b423058bdca43.jpg

Ovaj karton sluzi da te manje propuh ubije u autu hahah
Pošto smo kasnili,oduljilo se, nisam uzeo unutrasnjost koju ima, bilo mi je samo cilj kuci bježati
media_share_0_02_05_f57ecf8719cbdc686074becf6045.jpg


i nekako je i dosla do Mostara. Ostavio sam je odmah u kolege gdje ce se raditi :D
media_share_0_02_05_325a4a867aa24c989cdef8db8ef7.jpg

I na kraju, ovo je bitno !:cool::turbo:
media_share_0_02_05_b81e28957da66c6b6796fbbd5eab.jpg

Motor je stvarno dobar, ne dimi, s obzirom da sam ga doveo s puknutim mafom dobro i ide haha :D
Uglavnom to je za sada to. Plan je da se sve komplet (ili kako bude lakse) prebaci s trapom na kadetta. Sada imam ispite, završavam fax,a na poslu mi je ludnica jer je bilo nekih otkaza i promjena,a sav teret pada na mene :D Zatim sezona drugog posla kojeg radim privatno mi pocinje sredinom 4mj. tako da se nadam da cu ovo sklopiti nekada kroz mjesec dva. Posla nema mnogo,ali ni ja nemam vremena. Bitno mi je da znam da je auto ispravno jer sam presao s njim 250km, a kadilak se isto voza, tako da je i on ispravan. To mi daje utjehu da ce sve raditi, jer bembara prosla nije radila kada smo je uzeli:bookworm::car3:
Plan mi je i čeličare ostaviti tako da bude bas sleeper, eventualno kako su i na kađi i vectri 14 da ih uzmem i raširim da moze poštena guma stati. Te planiram uzeti i staru krovnu galeriju :D

Malo sam vam smorio ( bar one koji su čitali hahah ), ali vi koji ste dugo tu znate da volim dosta istipkat i poslikat. Uglavnom sve sto se radilo biti ce ovdje :)

Komentari mogu na ovaj link :
https://bhtuning.com/threads/opel-kadett-d-estate-caravan-gsi-c20xe-project-komentari.101344/
 
BHT Ovisnik
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Kadilak sastavljen i radi. Moram jos svjecice i te sitnice neke rijesiti, te auspuh. Pikovali smo ga na ovaj stari pa ga vjerojatno to i guši, izbacio je svu mogucu vunu iz originalnog auspuha kuda god je prosao haha
20170208_201538.jpg

20170210_170951.jpg

Ovo je neki cilj na kraju da izgleda
legendy_na_net_7.jpg

Plan mi je da je sam pripremim i ofarbam, ali u vojnu zelenu boju...

Dalje... :D
Auto za karavana ide blentavo hahah. Špura/raspon mu je loša i to je u biti prvo sto ću napraviti jer auto pođe sam skrecati. Prvu i drugu brzinu proslajdrava cijelu, nemogu ni na pola gasa, pa tek iz pokreta ga stisnem da povuče bez slajdranja, al i tada se otima na sve strane. Na rizik sam ga probao,nisam mogao odliti hahah. Evo i video od maloprije u prilog, ovo 80% kolega priča, posto isprobavamo na njegovom terenu. Druga polovica videa je snimana uz blagi uspon, ali ovaj nikako da snima i cestu al aj hahah

Komentari mogu na ovaj link :
https://bhtuning.com/threads/opel-kadett-d-estate-caravan-gsi-c20xe-project-komentari.101344/
 
Top