Opel Insignia

Opel Insignia

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovjekovječena titulom europskog automobila godine, Insignia svojim elegantnim dizajnom, modernom tehnologijom i bogatom ponudom motora predstavlja značajan iskorak za njemačku marku, a nasljednica Hrvatima omiljene Vectre starta na našem tržištu s cijenom od 169.436 kuna.

v1.jpg


Predstavljanjem Insignije, Opel želi redefinirati odnose u srednjoj klasi – segmentu na koji trenutno otpada oko 10 posto europskog tržišta, no smanjenjem interesa kupaca za velike terence i SUV vozila, limuzine i karavani ponovno postaju središte zanimanja. Gotovo kupeovske siluete i prepoznatljive bočne linije, Insignia doista prikazuje Opel u jednom sasvim novom svjetlu, baš kao i moderna te prostrana unutrašnjost s visokokvalitetnim materijalima i upečatljivog dizajnerskog izričaja. Insignia će na tržištu u početku biti dostupna u četverovratnoj (notchback) i peterovratnoj (hatchback) izvedbi. Predstavljanje karavanske izvedbe Sports Tourer u planu je ovog proljeća, a kombinira praktičnost s dinamičnim, sportskim dizajnom. Također, tu je još i Insignia ecoFLEX koja će ponuditi vožnju prihvatljivu za okoliš s iznimno niskom emisijom štetnih plinova.

v2.jpg


Još jedna novost kod Insignije je i redizajn loga. Opelova "munja" jedan je od najprepoznatljivijih loga u Europi i krasi vozila ovog proizvođača od 1963. godine. Najnoviji znak integrira Opelovo ime u širok prsten koji uokviruje prepoznatljivu munju, a skulpturalni dizajn s kružnim površinama daje logu trodimenzionalnu dubinu. Ponudu motora čini ukupno osam jedinica, svi u skladu s Euro 5 emisijskim standardima. Benzinska gama pokriva širok spektar snage, od 115 KS (1.6) do čak 260 KS (2.8 V6), s 2.0 Turbo motorom od 220 KS u središtu pozornosti. Dizelsku gamu trenutno čini 2.0 CDTI motor u tri izvedbe snage (110, 130 i 160 KS), a u ljetnim mjesecima pridružit će joj se i 2.0 bi-turbodizelski motor snažan 190 KS. Osim atraktivnog izgleda Insigniju krase i brojne tehničke inovacije poput FlexRide podvozja koje dolazi serijski u paketu opreme Sport, a omogućuje vozačima tri različita "set-upa" (standard, sport, tour) podvozja i ovjesa, i to pritiskom na prekidač.

v3.jpg


Osim FlexRidea, od samog predstavljanja dva benzinska motora s turbopunjačima dolaze s Opelovim sustavom pogona na četiri kotača najnovije generacije nazvan "Prilagodljivih 4X4" koji unaprjeđuje upravljanje i stabilnost u svim uvjetima vožnje. Kod Opelovog sustava hidrauličke lamele kvačila kontroliraju se elektronički kako bi raspodjeljivale okretni moment od nula do sto posto između prednje i stražnje osovine, a pored toga dostupan je i diferencijal s elektroničkim ograničenjem (eLSD). Opel je također predstavio cijeli niz poboljšanja u novoj generaciji svojeg sustava prilagodljivih prednjih svjetala (AFL+), uključujući automatsko prilagođavanje snopa prednjih svjetala prema uobičajenim profilima cesta i uvjetima vidljivosti. Ovaj sustav prvi put predstavlja devet različitih postavki svjetala.
Insignije sa sustavom prednjih svjetala AFL+ također dolaze s LED dnevnim svjetlima, a sustav je na izbor kupcima po cijeni od 6.576 kuna kod tri paketa opreme - Edition, Sport i Cosmo. Insignia nudi još jednu inovaciju koja se pojavljuje prvi put u klasi pod imenom Opel Eye. Radi se o kameri smještenoj između vjetrobranskog stakla i retrovizora koja pomaže vozaču na dva načina: funkcija prepoznavanja prometnih znakova čita ograničenja brzine i znakove zabrane prometa te ih prikazuje na ploči s instrumentima, a upozorenje o napuštanju trake obavještava vozača kada nenamjerno iziđu iz svoje trake. Kamera je dizajnirana tako da prepoznaje prometne znakove koji su u skladu s Bečkom konvencijom, a sam sustav bit će na hrvatskom tržištu dostupan naknadno, nakon prilagodbe kompjuterskog sustava hrvatskim prometnim znakovima.

v5.jpg


Po pitanju sigurnosti valja spomenuti da je Insignia očekivano ostvarila maksimalnih pet zvjezdica na Euro NCAP testovima te važnih 4 zvjezdice za zaštitu djece i 2 zvjezdice za zaštitu pješaka. U ponudi su četiri paketa opreme; Insignia, Edition, Sport i Cosmo, a osnovni koji nosi naziv kao i sam Opelov model donosi klima uređaj, CD-radio, sustav automatske kontrole osvjetljenja, elektronski program stabilnosti ESP(r)Plus, ABS, vozačeve i suvozačeve prednje i bočne zračne jastuke i zračne zavjese, vozačevo sjedalo s električnim podešavanjem visine, električne podizače prednjih stakala, električno podešavanje i grijanje ogledala, daljinsko zaključavanje vrata, putno računalo, sjajno kromirane rubove instrumenata, naslon za ruke sprijeda, stražnje sjedalo djeljivo u omjeru 60:40, daljinsko upravljanje poklopcem prtljažnika (model s 4 vrata) te prednja svjetla za maglu.



Nasljednica Vectre na hrvatskom tržištu starta s cijenom od 169.436 kuna za četverovratnu izvedbu s 1,6-litrenim benzinskim motorom i osnovnim paketom opreme. Ulazni dizelaš (110 KS) dostupan je od 187.493 kune, a na samom vrhu cjenovne ljestvice smještena je 2,8-litrena V6 Turbo Cosmo izvedba sa šest-stupanjskim automatskim mjenjačem i iznosom od 288.683 kune.

autosport.hr
 
imam priliku svakodnevno da vidjam jednu insigniu i sve sto mogu reci je:dizajn VRH! posebno prednji dio auta, samo nekako sumnjam da ce Insignia dozivjeti neku slavu, jer trenutno u ovoj krizi dosta se manje auta proda nego prije, a ako auto od samog izlaska ne bude "best buy" tesko da ce to postati i za par godina, nadam se da tako nece biti ali prognoze vecine su takve...
 
Član
Ima ludih stvari ta Insignia, i kvalitetno je napravljena. Npr. ona sa aktivnim ovjesom, kad ukljucis sport dugme, promjeni se boja instrument ploce - iz bijele u crvenu. Ima takvih nekih zanimljivih stvarcica...
 
Član
vidio veceras jednu,ja konto mecka kad sam vidio sprijeda,ona cl il nesto slicno...kad opelov znak...stao,razgledao malo,auto bez zamjerke:cool:
 
Član
nisam ljubitelj opela al ova insignia je na mjestu,stvarno dobar dizajn,pretpostavljam i mehanika i motori,lijepo osvjezenje iz opela
 
Član
Ja sam ocekivao bolje,licno mi se dizajn ne svidja.. LEDke su lose uradjene,moglo je i bolje ali eto..
 
Član
ova Insignia je bas vrh...trenutno su mi ona i C5 dva najbolja auta u klasi...nemam zamjerke
 
Član
mislim da u slučaju insignije Opel nije mogao bolje a vrijeme će pokazati. Da je Audi ovakav sigurno bi razvalio ali Opel, ne znam, volio bi da griješim, Nije to što opel nije dobar nego zbog predrasuda. Ja vozm opela vec duze vrijeme i stvarno, bez obzira na sve komentare, prezedovoljan sam onim što opel pruža za relativno nizu cijenu od konkurencije. Pa tu je ustvari sreća za nas koji ganjamo Opele.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ima ludih stvari ta Insignia, i kvalitetno je napravljena. Npr. ona sa aktivnim ovjesom, kad ukljucis sport dugme, promjeni se boja instrument ploce - iz bijele u crvenu. Ima takvih nekih zanimljivih stvarcica...

unutra je auto prej*eno jednom sjednes ne zelis izac ;).....a za opc verziju da ne pricam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top