Opel Frontera - iskustva

Opel Frontera - iskustva

Član
Ovako, tema je iz usluge... prijatelj ima ponudu da mjenja svoje auto (punto mk2) za opel fronteru, pa ga zanimaju ovako neka iskustva, kakvi su za odrzavanje, sto se tice pogona i tako tih stvari... u pitanju je 2.3 dizel motor '93god
 
Član
kakva je s potrosnjom i rezervnim djelovima, jel tesko ih nabaviti il ih ima kao za golfa 2 :lol:
 
Član
Problem te Frontere mogu da budu gibnjevi koji vremenom oslabe i pucaju, ali su jeftini za zamjenu.
Sto se tice limarije sasija je plastificirana i ceo donji postroj i ako nije udarana ne bi trebala ni da rdja.
Rezervni dijelovi su veoma dostupni ali jesu skuplji u odnosu na manji putnicki auto.
Zaista sposoban terenac, ako se koristi na pravi nacin.
Potrosnja 10Lit
Otvoreno 8Lit
Ako te zanima jos sta slobodno pitaj;)
 
Član
ma nije mu brzina bitna, bitnije mu je da moze otic na vikendicu, svasta povuc i da se ne brine ako krene negdje uz brdo, da ce ga kamp kucica povuc nazad :lol:
 
A20DTH je napisao(la):
maleni0606 je napisao(la):
spor sa tim dizelom, jaaaaako spor

Nije za 402 SR
vec za off road terene.
Po meni tu brzina nije vazna vec sposobnost da savlada teren;)

Ako je za to onda je nenormalno sposobna, ubacis sva 4 i redukciju...pravi fun car...ima prijatelj 2, cesto san ga vozio, nema di taj ne izlazi ;)
 
Član
ma ako ne mislis na off-road,svaki terenac ce zadovoljit tvoje zahtjeve...u principu,snage svaki ima zbog prenosa,a uz dobre gume,nece ni po dubokom snijegu proslajdrat...znam gdje sam sa svojim izlazio bez lanaca,ljudi ne mogu s lancima na obicnim autima...
 
Član
Da ne otvaram novu temu mene zanima Frontera 2.8 TDI
Kakve su preporuke. 96 godina

Da ne otvaram novu temu mene zanima Frontera 2.8 TDI
Kakve su preporuke. 96 godina
 
Top