Opel Corsa B 1.0 12v problem

Opel Corsa B 1.0 12v problem

Ovako rodjak mi ima ovo auto ,i nakon dugo problema sa njim vise je izludio i nezna gdje vise da ide i da pita vec reko ode postavit ovjde ljudi se razumiju.
Ovako corsa se gusi ne prima gas pucketa na auspuh ponekad i u 3 brzini npr dodje do 60 kmh to je ajmo rec 4500o/min i nemmoze dalje da primi gas jednostavnno pali se nekakava lampica.
Dosta ljudi je govorilo da je protok zraka,isao na dijagnostiku nije protok vec ocitao lamda sonda,eh par prijatelja mu reklo da ne mora biti sonda ako je ocita na kompu moze biti i katalizator,sada on ne zna sta da napravi dali da pravi katalizator ili sondu?.
Potrosnja je jako velika za ovaj autic krece se u gradu oko 9 litara a otvoreno 7-8 nas dvojica mjerili.
Prije kvara je trosila kao upaljac.
Moze netko pomoc ! :) bio bih zahvalan, i u moje i u njegovo ime.
To su mu simptomi pa da li je sonda ili katalizator da se ne je** vise sa autom. :) znaci auto se gusi ne prima gas trokira kada je hladan na ler gasu obrtaji variraju padaju skoro da se ugasi nece preko 80 kmh gazio ne gazio i ima cudan zvuk znaci do 2000 o /min je ok preko toga stisnes papucicu malo jace ili do poda on se ponasa i cuje cudno tipa zvuk je bzzzzzzzz i onda zatrza lagano i pali se lampica i umjesto da ubrzava stiskanjem papucice do kraja on usporava i gusi se,jako je tesko krenut gas uopce nekada ne prima.
Hvala.
Znaci lambda ili da pravi katalizator.?
 
Član
Katalizator ti "gusi" motor.....Ako se ne varam njemu je katalizator spojen sa izduvnom granom i to ga gusi samo odvuci nekom auto ko radi auspuhe nek ti skine to i isjece sa gornje strane da te j*** na thnickom i nek ti izbije katalizator zatim povari sve i vrati na svoje mjesto ...katalizator samo sluzi za prociscavanje izduvnih gasova to kod nas bas ne pije puno vode... i btw to sto izbije iz katalizatora mozesh prodat ko otkupljuje to samo skupi sve u kesu i napisi br katalizatora ... pozz
 
Ja mislim da je to sonda jer su to njeni simptomi sto se tice potrosnje , auto sebi osigurava da smjesa ne bude manja pa naljeva uvijek vise zato i pucketa iz auspuha , a sto se tice katalizatora cudi me da to vec neko nije odsjekao i prodao :D
 
Član
Opet naglasavam NEZNAM KOLIKO ME SJECANJE DOBRO SLUZI GOVORIM IZ ISKUSTVA al na corsi je lamda na samoj izduvnoj grani i odma 10-ak cm iza je katalizator ako ti je katalizator zacepljen onda on j*** lambdu i ne salje dobre informacije poslusaj me izvadi katalizator NE TREBA TI ! prodaj ga dobit cesh makar 40-50 km za njega to ti je makar trecina cijene lambde ako opet bude isto nemas sa tim potezom sta izgubit ... jos cesh dobit malo ce ti auto bit startnije i vj mi bolje ce ici bez katalizatora ....
 
Nedavno je radio servis mjenjao je svjecice i ostalo vezano oko struje cak i akumulator je nov,znaci vjerovatno do toga nije zvao je majstora kaze izvadio bi mu katalizator za 30km znaci i to sve po varit ali on se boji gleda li se to ista na tehnickom koje to veze ima taj katalizator.
A sa autom stvarno gubi zivce, je ta corsa male kubikaze i on ne ocekiva od nje neku zvjer ali jednostavno da auto moze odrzavat putnu brzinu ovako ne moze brat bratu sada oko 70-80kmh max. Znaci stalno se pali engine check lampica, i auto se konstatno muci.
Ako ne bude katalizator onda mora mjenjati sondu.
A koji su simptomi protoka zraka odnosno maf senzora jer u tih auta zna i to riknut?.
Na dijagnostici mu to nije izbacilo.
 
Član
ne znam zasto ste navalili na katalizator,malo je slucajeva da auta trokiraju i ne idu zbog njega,opeli su inace poznati da ih bobine zezaju,zato velim probati nju zamjeniti jer je ona glavna ako pricamo o struji i trokiranju...
 
Član
taj motor sa tri klipa pocinje sa zezanjem cim izađe iz fabrike, ubaci drugi motor il promijeni auto to ti je najbolje
 
Nije moje auto a nece ga ni mjenjat kaze da mu je super auto ima oko 78 000km na satu org kupljen je sa 40 000.
Prije ovog problema je bio super auto trosio je ko upaljac i lijepo je radio i slusao.
Godisnje sa njim predje mozda 5000km.
 
Član
Prvo kod nekog normalnog i pismenog mehaničara i lijepo platiti dijagnozu kvara i popravak istog, a slušati priče među rajom i ovako po forumu neće riješiti problem, malo ko je obrazovan i niko nije vidovit.
 
Na kraju ispadne da ECU pravi problem,moze li se ecu napravit ili se to mjenja koliko to kosta mjenjat on je sada otisao na reparaciju al,nez moze li se to napravit?
 
Corsa napravljena sada je uredu ecu popravljem manje trosi bolje ide moze cak i preko 140 :D haha,nego jedan problem ima kako otlkljucati radio u corsi trazi 4 broja ali gdje naci 4 broja on nezna gdje su papiri od nje pa ima li ikakv univerzalni kod?.
I moze li se ubaciti nova insturment tabla u njega? znaci ona sa obrtajima i pase li svaka sa Corse b ili mora bas traziti od 1.0 12v 1998 ?
 
Top