Opel corsa 1.2 16v nece da upali

Opel corsa 1.2 16v nece da upali

Član
ovako motor je preskocio i ustanovljeno je da na 4 cilindru 2 ventila pokrivio na srecu nije vise vozilo palilo sve al prblem ta dva ventila i nakon skidanja glave zamjenjeni ventili opet motor uzubljen u stotu al nece da upali :S a prije skidanja glave auto palilo radilo sem sto je malo trokiro radi tog 4 cilindra koji nije imo kompresije :S sve pokopcano e sad gorivo dolazi struje nema na svijecicama a na zicama do bombine koja je ujedno i kablovi tj jedna bombina bez kablova ima struje na 5 zica i masa je na 6 tj ima 6 zica sad jeli moguce da je bombina najednom crknula ili ima neki drugi problem zice struja provjeravane nema nista da je otkinuti i to, sve stavljeno
 
Član
Dize li kazaljku od obrtaja kad verglas? Jesi siguran da si dobro uzubio, bregasta i radilica sinhronizovani?
 
Član
Opel i njihovi 16V sa uzubljivanjem... najprije provjeri to, ja sam se mucio 3 dana po oznakama da upali, na kraju sam ga uzubio bez njegovih oznaka, tad je upalio odmah
 
Član
naravno da sam siguran jer i kad je bila preskocila uzubio je i palila je na pola kljuca iako je radila na 3 klipa a prijatelju ja manje vise gledam oznake idem na princip na prvom ako je paljenje da klip u gmt i da je na vagi i bregaste da su zatvoreni ventili odnosno bregovi da idu prema napolju na obadvije bregaste pa se pogleda po oznakama bar ja tako radim i prvrtim rucno par puta motor oce sta zastekati :D i ima li kompresije :D sad jedino mi preostaje da nije sta zalijepilo na senzore bregaste i radilici mada je palila i kad se iskopca dzek od senzora bregaste samo me interesuje gdje je problem znaci glava tu palio skino glavu istim principom sve al bukvalno svaki saraf vratio nece da upali :S da nezna neko da nema neki prekidas osigurac koji iskoci prilikom skidanja jednog djela elektronike pa da on neda da upali :S imobilajzer provjeren uredu :D
 
Član
Na isti princip sam i ja uspio, jer po oznakama nije moglo, i posle toga me zezala bobina i kablovi dok nisam zamijenio, kad sam postavio druge, sve je bilo ok, tako da provjeri to naj prije
 
Član
nije mi se jednom desilo da neko okrene remenicu kontra ili da zamajac uspiju kontra okrenuti pa nema sanse uzubiti po oznakama ;) nista moram provjeriti onda bombinu naci pa da stavim :D pehh auto hahaha
 
Član
Mislim da se nepomjera kazaljka obrtaja alene tek cu sad u garazu da vidimo sta se moze uraditi i dali se moze dovesti ziva struja na bombinu da baca struju pozz
 
Član
dobro sta me jos interesuje utvrdjeno je da nedize obrtaje nikako kad se vergla i sta me interesuje odakle dolaze te dvije zice da dovedem nove da nije mozda negdje na instalaciji pukla zica kad je skidano :S
 
Član
hvala vam svima sve je ovo provjerneno ali nije bilo do toga masa sto ide na procesor odnosno slaba masa bila prvo koje sam provjerio i nije htjelo al ustanovio da dio na motoru gdje sam stavljo masu je lakirano tako da sam nakraju nakon pregleda citave instalacije svega to ustanovio i auto upalilo i ide ila la :D tako da moze lock
 
Top