Opel calibra 8v 16 v benzin

Opel calibra 8v 16 v benzin

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo ovako ,zaljubljenik sam u Opel Calibru iz djetinjstva i zainteresovan sam za kupovinu i RESTAURACIJU jedne medutim kao i vecina ljudi u BiH moram paziti na glavnu stvar (po meni) kod automobila a to je potrosnja.
Interesuje me kolika je potrosnja kod Calibre,da li se potrosnja moze smanjiti?
Ne interesuje me ugradnja plina tako da mi to nemoj te spominjati jer bi joj radije ugradio dizel motor (ako neko zna koliko bi nesto takvo kostalo slobodno neka napise).
Unaprijed hvala i pozz svima :D
 
Cekaj hoces raditi restauraciju i ubaciti dizel motor HAHAHAH..Daj pa zar mozes zamisliti calibru sa dizelom,ako vec hoces da ne trosi ugradi plin,ili kupi 2.0 8v i vozi polako,kakav dizel kakvi bakraci u takvom autu ...
 
Član
Cekaj hoces raditi restauraciju i ubaciti dizel motor HAHAHAH..Daj pa zar mozes zamisliti calibru sa dizelom,ako vec hoces da ne trosi ugradi plin,ili kupi 2.0 8v i vozi polako,kakav dizel kakvi bakraci u takvom autu ...
Kao sto sam rekao radio bih restauraciju automobila i lijepo pitao za potrosnju i kako se moze redukovati,i rekao radije bih joj ugradio dizel motor nego vozio na plin,citaj prvo pa onda odgovaraj na post ;) i da mogu zamisliti Calibru sa dizelovim motorom npr. 2.0 motor sto da ne...
 
Član
10 do 14 L sve preko toga nebi mogao a iskreno ni zelio.
Otvorenu nemam cesto priliku da vozim tako da mi je to svejedeno.
 
Evo bas sam saznao iz prve ruke od momka koji je sve vozio da 8V trosi vise nego 16V zbog razlicitog ubrizgavanja , 8V sipa gorivo dok 16v je SFI
 
Član
Meni 1.8 16v u korsi uzme 10-11l gradske plina...125KS...ne vjerujem ni da 16-ka uzima vise od 12l... pod uslovom da nadjes ispravnu...mada, rijetke su da valjaju.. il su truhle il barake neke
 
Član
ne mogu a da ne pomislim da je ovo opet neka zajebancija...pa u ***** vise,calibra,da malo trosi,nece plin i takvu(u normalnom stanju) pilu bih upropastio dizelom. De ti kolega radije napravi resta...golfa cvaje dizel jer nazalost vec se vidi kako ce ta calibra zavrsiti....
 
Član
Da ne mislis da ti pqmetujem i sve al auto o kom mastas od djetinjstva a ne znas makte ne osnovno onda si slabo mastao o njoj. Osnovno je motori koji dolaze u njoj snaga potrosnja. Ti cim to sam ne znas tesko da si ozbiljno mastao o tom autu. preporuka za 16v jer je potrosnja kao sa 8v rame uz rame a u idenju ogromna razlika
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top