Opel Astra,problem ili....

Opel Astra,problem ili....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
rijec o Opel Astri 1,7 DTI ..momak je dovukao radi nekog kvara na ovjesu,rijesili ga,ali,kad sam krenuo da vratim auto,pravo mi sega kako ide,on tvrdi da je to ok,pa da vidimo ima li neko iskustva s ovim slicaje,znaci...
rad motora mi se cini ok,ali cudno mi sto obrtaji idu previse,npr dok kazaljka pokazuje 80km/h obrtomjer je na 3000,oko 100km/h 3500 obrtaja,vlasnik vozila tvrdi da dok vozi 150km/h obrtomjer ide u maximalno...i da,dok se vozi u 5 brzini oko 80,imam osjecaj kao da je u trecoj,velika buka motora,kao da ga forsiram...i po uputstvu nemoze vise od 160km/h...
bas me zanima jeli ovo ok ili mu nesto nije uredu s autom
 
Član
Kod mene je astra 1.7 td al mi se takve stvari dosad nisu desavale jes da je auto lijeno al ga u max nisam nikad navukao a isao sam najvise 170kmh.
Pozdrav
 
Član
To ti je druze do mjenjaca, neko je te dirao, i nije dobro uradio!!!
Mozda su stavljeni, ne odgovarajuci zubcanici!
 
BHT Ovisnik
slican problem prijatelj je imao na calibri,al njemu je kad ga poklopi,obrtaji idu u max,a auto se vuce ko kenja,dok kad normalno ubrzava ide dobro,kupio novu lamelu,rijesio probleme:cool:
 
Član
to ti je najvjerovatnije do lamele barem bi trebalo tako biti a moze biti i do ovih sranja od elektronike nema mrzim elektroniku mamicu joj....
 
Član
Taman covjek nebi znao da je lamela a radi kao serviser predpostavljam iz teksta.
Mjenjac najvjerovatnije, jer ide max 160Km a mislim da je malo veca fabricka maksimalna brzina, taman su toliko smanjili razmak izmedju brzina radi dobrog nabrzavanja..... (Ovo je sve mozda)
 
djogi86 je napisao(la):
Taman covjek nebi znao da je lamela a radi kao serviser predpostavljam iz teksta.
Mjenjac najvjerovatnije, jer ide max 160Km a mislim da je malo veca fabricka maksimalna brzina, taman su toliko smanjili razmak izmedju brzina radi dobrog nabrzavanja..... (Ovo je sve mozda)

nije lamela...sumljao na mjenjac jer auto otkida u prvoj,kao da je radjena za SR :D a kupio je kao spustenu,zatamnjena, lipovi itd,pa sve asocira da joj je ubacen drugi mjenjac
dijagnostika nepokazuje nikakvu gresku,detaljno je pregledan,ali on i dalje u petoj na 80 dobije takvu dreku motora kao da ga vozis drugom,trecom...interesu je ma ako neko ima isto auto pa da napise kakvo je kod njega stanje,ili ako neko od forumasa ima prijatelja koji vozi ovo vozilo neka ga pita pa nek' javne ...
dubok naklon i unaprijed zagvalan :lol:
 
Član
Ja sam ti vec rekao, to je do mjenjaca sigurno po tome sto si ti reko, ili ti je km sat ne tacan.......:lol:
 
Član
Da neka neko ko ima astru pomenutu samo izmjeri koliko ide svakom brzinom pri 2 500 obrtaja, znaci prva na dvije ipo hiljade, pa nek zapamti koliko ide na st, pa druga, 3, 4, 5, i onda ti isto to izmjeri i vidi koji su zupcanici mjenjani, a vjerujem da su svi....

Pouka, nikad ne kupuj auto koje je vec napucano....... ali nikad...
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Da neka neko ko ima astru pomenutu samo izmjeri koliko ide svakom brzinom pri 2 500 obrtaja, znaci prva na dvije ipo hiljade, pa nek zapamti koliko ide na st, pa druga, 3, 4, 5, i onda ti isto to izmjeri i vidi koji su zupcanici mjenjani, a vjerujem da su svi....

Pouka, nikad ne kupuj auto koje je vec napucano....... ali nikad...

Potpis, jos ako je dizel.....................:icon_smile:, neces se dugo :123:.........
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
Fiste je napisao(la):
Ja sam ti vec rekao, to je do mjenjaca sigurno po tome sto si ti reko, ili ti je km sat ne tacan.......:lol:

brate ali uho nevara...cuje se kao u tunelu ..po noci imas osjecaj da ide 200 :lol:

evo sad zvao jarana pa kaze:
pri brzini od 80 km/h u petom stepenu prenosa motor radi na 1900 - 2000 rpm (otprilike) i ne pravi nikakvu buku
 
niksa je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
Fiste je napisao(la):
Ja sam ti vec rekao, to je do mjenjaca sigurno po tome sto si ti reko, ili ti je km sat ne tacan.......:lol:

brate ali uho nevara...cuje se kao u tunelu ..po noci imas osjecaj da ide 200 :lol:

evo sad zvao jarana pa kaze:
pri brzini od 80 km/h u petom stepenu prenosa motor radi na 1900 - 2000 rpm (otprilike) i ne pravi nikakvu buku
cijenim i postujem :cool: postavit cemo novi mjenjac ma da vidimo razliku
 
Član
u mene stari 2 godine vozao astru s istim motorom, krsh auto, lijeno boze sacuvaj, u niskim obrtajima nemozes ni voziti..a prije te astre vozio je stariju s 1.7td i bolja je bila od ove astre G..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top