Opel astra kvar

Opel astra kvar

imam problem sa svojom astrom, magle mi se stakla sva, nevidim nista, ukljucim ventilaciju i grijace, odmagle samo zadnju i prednju sajbu. ako zna ko rjesenje,, hvala unaprijed
 
Član
Mogao bi veoma lahko biti unutrašnji hladnjak tj. hladnjak u kabini ili kako se već zove, da pušta negdje :icon_question:
 
Član
Imao sam slican problem vozim Opel astru G 99 godiste filter klime mi je bio okrenut naopako kad je bio na servisu to okrenuo i sve super.
 
Član
slazem se sa clanom Hustler i ja sam imao isti takav problem al ja sam to resavao klimom upalim klimu par sekundi i gotovo tako mi je sve bilo dok nisam zamjenio filter klime imaju 2 vrste takvi filtera i on ti se nalazi u latici kod suvozaca a to da ti je otisao mali hladnjak mozes lako proveriti vidi u boci ispod haube dali ti fali vode ako je do filtera to je sa zamjenom 27km a za hladnjak neznam nisam ga nikada mjenjao valjda ti ovo sta pomogne
 
Član
ma isto i ja mislim samo odvrnes par sarafcica i izvadis onu laticu, onda unutra imas sa lijeve strane jos jedan poklopac na par sarafa, odvrnes njega i izvuces filter, vjerovatno ti je zaprljan ( kad budes novi ubacivao pazi da ga ne lomis i ne guzvas jer nije bas pristupacno)
 
klimu nemam radi se o astri F 96 godina, ventilacija odmagli od vozaca i suvozaca a zadnje cetiri posto je u mene i karavan, budu skroz bijele nevidim nista.

cito sam negdje da se namaze pjenom za brijanje i da nemogu zamagaliti onda, koliko je to tacno neznam.. nisam jos probao sramota me.. hvala na odgovorima, sad imate jos informacija..
 
Član
astra_2.0_16V je napisao(la):
klimu nemam radi se o astri F 96 godina, ventilacija odmagli od vozaca i suvozaca a zadnje cetiri posto je u mene i karavan, budu skroz bijele nevidim nista.

cito sam negdje da se namaze pjenom za brijanje i da nemogu zamagaliti onda, koliko je to tacno neznam.. nisam jos probao sramota me.. hvala na odgovorima, sad imate jos informacija..

i ja sam cuo da se namaze kabas sapunom i ne magli nikada ali nisam probao :lol:
 
Član
samo da kazem da ova metoda sa pjenom za brijanje funkcionise... probaj sa ogledalom u kupatilu :D
 
neprokisnjava mi nidje, samo neizlazi mu vlaga nidje, jeli ima gdje na autu da treba da vlaga izlazi, mozda je to zacepito.. kazu imaju neke klapne, samo neznam gdje budu tacno,

probacu sa pjenom za brijanje, pa vidjeti hoce li funkcionisati..
 
pjena za brijanje je funkcionalna, barem kod mene bila u kupatilu :D a takodje imas i sredstvo protiv zamagljivanja stakala, mala bocica oko 7KM kosta, nanese se na staklo, saceka da se osusi i onda ispolira, veoma je djelotvorna ali vec nakon 3-5 pranja auta spadne, a buduci da ti je karavan kao i kod mene zimi se ne da nakupovati.....

probaj cim sjednes u auto da palis ventilaciju na max, iako je auto hladno samo okreni i neka duva, nemoj cekati da se ugrije, i trebalo bi biti ok

a kondez ti se stvara radi ulaska vode odnekud, ja sam ljetos rastavio auto na param parcad da nedjem uzroke, kod mene je jedan keder od vrata popustio, pa sam njega sredio, a u gepeku mi se sa strane zacepile odvodne rupice, pa je tu bilo vode i zezalo, samo dobro ocistio i procepio rupice sve ok sada.....
 
Član
Možda je glupo ali stavi onaj hepek da uvlači svjež zrak a ne da cirkuliše u autu (ako nije već tako) :)
 
Top