Opel Astra H savjet

Opel Astra H savjet

Član
Nakon havarisanog golfa 4, počeo sam malo da šunjam po piku, pa mi za oko zapala ova astrica.
http://www.olx.ba/artikal/20128498/opel-astra-h-reg-u-odlicnom-stanju/
E sad nisam ranije imao iskustva sa ovim autom pa me zanima vaše mišljenje kako se ponašaju da li se isplati kupovati...
Momak je iz Tuzle kao i ja pa mi nije problem otići do tog auta i provjeriti nešto...
Šta treba paziti prilikom kupovine i to...
Koliko troši ovaj 1.6 benzinac po gradu, otvorenom itd. jer sam navikao na 1.9 tdi :D
 
Član
Jeftina je. Vjerovatno s razlogom.
6-6.5 otvorene, 8-9 gradske.. mozda sitno ispod ako bas pazis i ako ne vozis po guzvama... ako guzva lahko ide i litar vise.
Inace nekih pretjeranih problema nema, bar koliko ja znam.. za razliku od astre g koja je imala musica dosta..
 
Član
ne znam ja bi radije isao na 1.9cdti,cuo sam i da su malo tromi ovi oko 13 sekundi mu treba do 100km/h a i trose ulje al ne mora da znaci da svaki trosi,potrrosnja 6do7l kad ga cijepas ide i do 10l.
 
Član
Jaran mi ima 1.9cdti u astri H. On je cesce kod Mehanicara sa njom, nego ja u Kafani.

Neko pravilo:

Opel + Benzin = ;)
Opel + Dizel = :hurting: (osim 2.0 i 2.2 dti motora)

Ova 1.6 sa 105PS je TwinPort. Nema negativnih stvari, ako se rdovno servisira. Netrosi ulje kao kod Astre G.

Astra H je dosta solidno auto, ali ruznija mi je od G modela. Ali to svako nek sebi procjeni

Cijena je po meni OK, samo dobro pregledaj
 
Član
1.9 150 ks je ustvari fiatov jtd motor koliko sam ja upucen i najbolji od svih dizela u astri. Al ga je zato dosta teze naci od 1.7 dizela.
 
Član
Ukratko drug, ako ne trazis nekog trkaca, i ako je mehanicki auto uresu, i tebi se svidja kupuj. Eventualno plin ugradis... Milina

Astra sa tim motorom fino ide, ali ne ocekuj auto za trkanja
 
Član
Ma kakva brzina dovoljno je da mu nekad dam jači gas kad je potrebno, ne pretjerujem sa brzinom.
Auto bi mi svakako služilo samo za posao i vikendicu, eventualno familiju obić :D
 
Ja imam Astru H 1.9 cdti (101KS), mjenjač sa 6 brzina,kupljena u Njemačkoj prije 7 god, bila stara 3 god. Sadašnja kilometraža cca 250 000km, bez ikakvih problema, samo redovni servisi. Prijatelj mi ima takvu ali 120KS i do sada prešao 330000 km, jedino otišao zamajac i to na nekih 280 000 km, ostalo samo redovno održavanje.
Dojam u vožnji je da imaju više snage i momenta od deklarirane.
Jedinu manu bih uputio visokom položaju za volanom i standardnim sjedalima (kod moje), pomalo neudobno. Ili sam možda navikao sjedit u BMW-u pa mi se samo čini. :)

Dakle, u ova dva slučaja sa skoro istim karakteristikama po pitanju pogona (sa 1.9 motorom) mogu reći da je za svaku preporuku, Benzinca 1.4 i 1.6 ne bih uzeo nikada jer je to premalo za Astru H, jer je relativno teško vozilo.
 
Top