Opel Astra G 1.7 TD iz 1999. - Kupiti ili ne?

Opel Astra G 1.7 TD iz 1999. - Kupiti ili ne?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ukoliko ima onih koji imaju bilo pozitivna ili negativna iskustva sa navedenim autom, prvenstveno što se tiče pouzdanosti motora i cijene njegova održavanja neka napišu nekoliko rečenica...

Po netu gledam i obično se u recenzijama preporučuje kupovina benzinca Astre ili novijih DI ili DTI motora, ali ja imam dobru ponudu za ovaj model i šta je tu je, da ili ne...

Naime, ispala mi je povoljna prilika za kupovinu ovog auta, znam vlasnika koji mi je ponudio auto povoljno i znam pouzdano da je auto redovno održavano, prešlo je 188000 km, stariji je čovjek u pitanju i nije ga forsirao, ali me zanima jesu li istiniti svi ti mitovi oko Opelovih dizel motora starijih generacija, posebno oko ovog 1.7 TD Opelovog motora sa 50 kW, kako je nepouzdan i sklon kvarovima, jer ja zaista nemam iskustva s time...

On ga naravno hvali, ali zna se kako to ide... :icon_biggrin:

Motor jeste slabašan, samo 68 KS na 1200 kg, ali to mi nije toliko važno, odgovarala bi mi mala potrošnja, samo me zanima pouzdanost i kvalitet te mašine...
 
Član
Drug pusti ti te price sto se Opelovih motora tice ,imam ja 1.7 samo je obicni dizel i snjim sam presao 500 000 i tad mu uradio generalku ,nebi nitad da ga nisam forsirao pa mi poispadali klipovi ,jbg neznas ti nikad ,na novom autu moze zaribati a kamoli ne na starom sto se toga tice ako je dobra ponuda jbg uzmi ako mozes
 

LSD

Član
imao priliku kod prijatelja vozti dan prije nego je crkao....
slabasan jeste ali nije za baciti....
a crkao je na 139 000.....pomijesao vodu i ulje...razlog 99.99% pregrijavanje...
a komsija imao 2.0 DTI sedamdesed i neki kW mala szadaha dok je radio....
stradala mu elektronika na ubrizgavanju i otishao klip..
to je sto ja znam iz prve ruke :cool::cool:
 
Pošto Vectra, šta je? Benz, dizel? :icon_smile:

Čuo sam i ja svašta, te ne valja, te kažu valja, a nikad iz prve ruke, pa zato sam htio pitati za savjet oko toga...

Ovaj je održavan i malo vožen, u super je stanju, e pa sad ne znamm...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top