Opel astra F savjeti

Opel astra F savjeti

Kupujem Astru F sedan 1,6 16 v i nemam iskustva sa opelima,pa me zanima na sta da obratim paznju pri kupovini. Standardno sam pregledao limariju,sve je dobro,nema hrdje ni rupa,na autu sve radi,sve je ispravno,od klime do el. sibera...prodavac mi rece da mu trosi "decu ulja na 300 km",a ja sam po forumima gledao da su ti motori poznati po trosenju ulja.
Zanimaju me iskustva forumasa sa potrosnjom ulja,benzina u gradskoj voznji,gdje cu naci povoljnog,a dobrog majstora u Sarajevu,gdje naci dijelove i tako to ;),a i gdje odvuci na pregled,razmisljao sam o BIHAMKu,da odem na neki pregled motora,ali ne znam mogu li oni utvrditi dotrajalost motora..
 
Ako je lim ok sve si rijesio , taj motor ce ti grada uzeti 8-9 litara , djelova imas svugdje od pik.ba i otpada do ovih aneta i ostaili radnji. Maistora ja dobrog ne znam za Opela ako ces iskreno
 
Little Dragon je napisao(la):
Ako je lim ok sve si rijesio , taj motor ce ti grada uzeti 8-9 litara , djelova imas svugdje od pik.ba i otpada do ovih aneta i ostaili radnji. Maistora ja dobrog ne znam za Opela ako ces iskreno

;) sve super,samo vlasnik rece da mu uzme 11,5 grada...puno mi to,ja sve kontam 10 da ce...
 
Član
Ja imam Astru f,samo što je 8 ventila.Ako ti je lim dobar i nije udarana,s motorom ne bi trebao imati nekih velikih problema,premda je Ecotec to,malo su nježniji od ovih starijih motora.Ja sam sa svojom prezadovoljan,toči i vozi uz redovno održavanje.Ulje mi na 5000 km fali skroz sitno nešto,toliko da je i nebitno.
 
Top