Opel Astra F kad upalim grijanje smrdi unutra

Opel Astra F kad upalim grijanje smrdi unutra

MTR

Član
lamela 100 % , proklizava i smrdi ko vrag , bolje mjenjaj sto prije ,
Gibljivo crijevo na ispusnoj cijevi kad pukne pa izlaze plinovi od izgaranja i ventilacija ih uvlaci unutra , smrdi non stop , ovo moze da bude a i ne mora
 
Član
Kao sto vec kazu, vjerovatno je lamela, to uzasno smrdi. Ali evo da podjelim slucaj koji sam ja imao. Isao sam nesto na Skenderiju, parkirao auto i ostavio. Vratim se, krenem kuci, kad nesto uzasno smrdi, isto kao da gori. Ja se odmah narucim kod majstora. On mi zakaze za sljedeci dan. Ali eto, ja malo reko da probam otkriti odakle dolazi smrad, pocnem malo to traziti, i sagnem se pod auto, kad se kesa obljepila oko auspuha, i pocela da se topi. Uspijem to sastrugati malo, ali mi to smrdilo jedno mjesec dana dok se nije skroz istopilo.
 
Član
Pozdrav ljudi.

Promijenio sam lamelu i vise ne smrdi onoliko ali opet smrdi pojavio se drugi problem sto sam kako rekoh samo lamelu mijenjao a ne citav set kvacila. Nikada mi se nije cuo druk lager a sada cuje cim pustim kvacilo naravno u leru a u hodu nista. Znaci da cu sad opet morati da dam 30 eura za skidanje mjenjaca i set za kvacilo 120 eura i tek tada se nadam da je rijesen problem. Bas me krenulo .... UZAS
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Pa kupi samo druk lezaj na otpadu, kada ga uzmes zavrti ga rukom vidi da li huci, stavi i miran!

I sta cu posle, reklu su mi sve je ok a sad se ispostavilo da druk lezaj ne valja moze mi biti posle da e valja ni korpa? Onda bi ga definitivno zapalio
 
Drug da bi utvrdio da ti lamela prokliziva nađi sebi kakvu stranu malo jaču, kad budep išao niz nju, stani prešaltaj u rikverc i kreni nazad, znači vraćaj se uzbrdo, ali pazi ne može sad neka mini strančica biti, što jača to bolja, ako prokliziva, dešava se da auto stoji u mjestu a ne ide nazad, to je moguća situacija kod proklizavanja...probaj, ne košta te ništa. A za Lamelu naći, kad utvrdiš da je ona, ima prodavnica...otpada naći ćemo je već negdje;)
 
Član
Pa jbg ako je dobar majstor moze vidjeti u kakvom je stanju set!
Mislio sam da prodjes jeftinije, ali jbg jeftinije zna doci skuplje!
Ne znam sta bi ti rekao!:icon_question:
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Pa jbg ako je dobar majstor moze vidjeti u kakvom je stanju set!
Mislio sam da prodjes jeftinije, ali jbg jeftinije zna doci skuplje!
Ne znam sta bi ti rekao!:icon_question:


Vidim ja da moram istresti 200 eura za rjesavanje ovog problema. :icon_sad:
 
Član
Koliko ja znam, praksa je kad se lamela mjenja da se promjeni kompletan kvačilo set (korpa, lamela, druk ležaj). Uz dužno poštovanje, ali neko je predložio polovan ležaj. Ma ni slučajno polovan. Da ti i taj ode nakon par mjeseci, i šta onda? Sve novo kod ovakvih stvari. Ne razumijem se puno, ali mislim da i nije toliko strašno ako se taj ležaj čuje. Bitno je da lamela dobro hvata. Čuje se i meni na autu, jedan mi majstor kaže da to tek zamjenim kad dođe vrijeme mjenjat lamelu.
 
Top