Opel Astra F kad upalim grijanje smrdi unutra

Opel Astra F kad upalim grijanje smrdi unutra

Član
smrdi kako?? kao da nesto gori ili "smrdi smrdi" ... :D

ne znam kome je sa foruma ali mislim da je MTR-u, on je nasao pacova u jednom od filtera...
 
drug više je razloga, ako nije faktor iz auta da nije možda krepalo šta, u suprotnom instalacija negdje šteka, upališ auto pa otvori haubu vidi da li i vani smrdi, ako ne onda je u sistemu nešto.:icon_rolleyes:
 
Član
Harli_team je napisao(la):
drug više je razloga, ako nije faktor iz auta da nije možda krepalo šta, u suprotnom instalacija negdje šteka, upališ auto pa otvori haubu vidi da li i vani smrdi, ako ne onda je u sistemu nešto.:icon_rolleyes:

:)) Nije krepalo nista drug, pazi kad malo se ugrije motor isto smrdi kad otvorim haubu ali gledao sam instalacija je ok. Ne znam sta da radim ludim od ovoga...



A druze zaboravih te pitati, pomenuo si ili u sistemu nesto smrdi. Reci mi kako si to mislio i kako to da rijesim.
 
Isključi sistem zraka, jer uvlači zrak koji je prošao pokraj motora, nešto je onda oko motora, pazi opet na instalaciju jer nekad ne možeš prvi put vidjeti da je nešto nagoreno, ako smrdi na "goretinu" onda je instalacija, može lamela smrditi, i bla bla stvari još, budi oprezan.
 
Mislim da je moguce i da ti je puko mali hladnjak, pa ti ventilator salje miris permanta ili tako nekako :D, vidi falil ti vode u motoru
 
Član
Harli_team je napisao(la):
Isključi sistem zraka, jer uvlači zrak koji je prošao pokraj motora, nešto je onda oko motora, pazi opet na instalaciju jer nekad ne možeš prvi put vidjeti da je nešto nagoreno, ako smrdi na "goretinu" onda je instalacija, može lamela smrditi, i bla bla stvari još, budi oprezan.

POMENUO SI LAMELU, IMAM UTISAK DA MI PROSLAJFAVA ILI KAKO SE VEC KAZE, KAD PRITISNEM KVACILO TJ PAPUCICU I PUSTAM TEK NA VRHU ODVAJA I KRECE AUTO. mislis da je do toga da je lamela?

Sanky_GTI je napisao(la):
Mislim da je moguce i da ti je puko mali hladnjak, pa ti ventilator salje miris permanta ili tako nekako :D, vidi falil ti vode u motoru

To sam vec provjerio i ne pusta mi ni malo vode a ja sam zahvaljujuci majstorima kupio mali hladnjak nov 80 eura i opet smrdiiii



Harli_team je napisao(la):
Ali kad pukne hladnjak, vodu prospe na tepih, tako da....

Tepih suv i to sam sve provjeravao, ostaje mozda da je lamela kako rece harli, mogu li ga malo nekako dotegnuti da provjerim jeli to u pitanju.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Smrdi ti lamela u autu :lol: klize i grije se i odatle dolazi smrad...


E pa sad taj smijesak a meni nije do toga :icon_sad: a dje moze da se nabavi ta lamela znaci opel astra f 1.7 TD 96 godiste
 
Član
Provjeri dali 100% klize lamela. Skines svoju i odes kod tokara da ti je prenita i ta ce biti sigurno bolja od ovog smeca sto prodaju... Prvo se raspitaj kod tokara, ko radi i koliko...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Provjeri dali 100% klize lamela. Skines svoju i odes kod tokara da ti je prenita i ta ce biti sigurno bolja od ovog smeca sto prodaju... Prvo se raspitaj kod tokara, ko radi i koliko...

Sad sam malo testirao lamelu, stao sam na uspon od oko 7 % i pustim kvacilo i on postepeno krece i kako dodam veci gas on usporava, mislim da je 100% LAMELA a dali ona unosi taj smrad u auto to ne znam :icon_question: jos uvijek sam zabrinut maksimalno....
 
Član
Ako je tako kako kazes, moras je promijeniti jer ces ostati negdje i to ubrzo ako tako klize pa ces morati slepati auto. Unosi naravno unutra miris od lamele, lamela sto moze smrditi to rijetko sta moze da smrdi kao ona. Smrdi najvise na goretinu, kao da gori plastika i tako taj miris i to bude dosta jak, i u autu se osjeti i to dobro i stalno imas osjecaj da se nesto zapalilo. Ustvari jeste se zapalila lamela, nije bukvalno ali jeste se ugrijala puno i zamrdila dobro od velike temperature sto proklizuje puno.
 
Član
Curi li ti gdje nafta na diznama ili nekom crjevu?
Imao sam taj slucaj sa Fiat Puntom, to je smrdilo uf...
 
Član
bice da je lamela,isti slucaj s astrom na poslu:icon_smile:
samo 1,7d,klize lamela,al ne BACA CVIL:icon_question::lol:
 
Top