Opel Astra 2.2dti

Opel Astra 2.2dti

Član
Zdravo svima :D

Mislim da je došlo vrijeme da i ja prestavim ono što vozim :happy:
U pitanju je Opel Astra (kao što se vidi iz naslova :facepalm:) sa 2.2dti motorom.Mjenjač je petostepeni sa rikvercom ispod pete brzine.Mislim da nosi oznaku f18,ali nisam pretjerano siguran.Auto u suštini je vrlo dobar,sa nekim manjim mana koje ću morati ispraviti.Mehanički nema zamjerki,motor radi sasvim solidno kao i mjenjač,kao i sve ostalo.Limarija je vrlo dobra,nema korozije nigdje ali posoje stvari koje bih se morale srediti.A to su karambolke jer su stvarno izoštećavane.Unutrašnjost je fabrička,međutim ne bi joj škodilo malo čišćenja ali za to moram čekati ljepše vrijeme.Auto nije prešlo puno,181000km,s obzirom da je iz 2003.Ovo slika što ima,slikane su po noći i auto je prljavo poprilično ali šta me briga :D.Slikati ću kad ga operem i uhvatim vremena po danu.Velika je razlika :D
2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 9.jpg 6.jpg
12620948_1085965434768355_1518633017_o.jpg Nađoh jednu u arhivi :'D
8.jpg
 

Prilozi

  • 6.jpg
    6.jpg
    1,1 MB · Pregleda: 18
  • 1-1.jpg
    1-1.jpg
    948,9 KB · Pregleda: 19
  • 1-1.jpg
    1-1.jpg
    948,9 KB · Pregleda: 19
Član
Ma lip je na polici u garaži,otac drugi negdje skino na putu.Mada,čitava prednja je sazrela za promjenu.Prepolovljena skoro na pola,ali Bože moj.Prvih para naručujem drugu. :D
 
Član
Znam da nisu skupe,ali eto.Meni trebaju oba dvije i prednja i zadnja,pa tako da mi treba malo više novca.Mada mislim da bih se mogle naći oba dvije za nekih 150KM :D Najvažnije mi je da je motor uredu i sigurnost,a te sitnice vremenom se riješe.Estetika manje više,funkcionalnost je na prvom mjestu. :)
 
Član
Meni su ove astre lijepe, sto svaba kaze "zeitlos"

Da se to lijepo srediti, samo nemoj kiciti molim te...
 
Član
@Little Dragon Ma bit' će nešto,naćemo :D

@Zeran Samo fabrički što više,ne volim kičaste previše stvari.Fabrički je prelijepa,pokušat' ću naći neke stare slike gdje je bila još kako treba.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Auto ko auto je dobro, lako za odrzavati, solidne brzine i nije potrosac veliki. Sto se tice kvarova bosch pumpa ce otici za 20,30 hiljada ja mislim hehe, to ode u vecini slucajeva..

Imam slicnu, sa 2.0 motorom isto, presla 304 hiljade i nije nista radjeno osim bos pumpe, servisa i ovih potrosnih materijala.

kasnije malo udarena isto napravljena ide odlicno :)

neka je sa srecom, sredi i miran si
 
Član
@TarikH Nemam ni ja nekih problema,znam da je veliki problem njima bosh pumpa ali za sad sve dobro radi.Imam tih nekih sitnica da uradim na autu ali nista pretjerano.Nisu neki veliki troškovi,ali su troškovi :D
 
Top