Opel Astra 2.0dti 2000god. savjeti, kvarovi itd??

Opel Astra 2.0dti 2000god. savjeti, kvarovi itd??

Član
Naime trebam za koji dan uzeti jednu astru g 2.0dti 2001god. i zanima me da li se kvare ti motori i sve uopsteno o tom autu ako ga je neko imao ili imao priliku da ga vozi??
 
Član
Imao ja drug i nikakvi problema s tim motorom samo sto je kod mene bila automatik presao sa njom oko 100 000 nikad nista jedino jednom zamijenio prednji lezaj i to je sve, kod nje ti je lanac tako da nemas ni brige kad mijenjati zubcasti
 
Imao ,prodao, iznervirala me boshica dao 1300km za reparaciju , ja ti ne bi preporucio dizela , prije bi uzeo 1.6 benzin ako ti par litara ne igra ulogu u potrosnji , dizel je pun nakih pumpi egerova agerova quraca palaca ja ga vise ne bi djaba iskreno , ja sam imao lose iskustvo :)
 
Član
Fabia RS je napisao(la):
Naime trebam za koji dan uzeti jednu astru g 2.0dti 2001god. i zanima me da li se kvare ti motori i sve uopsteno o tom autu ako ga je neko imao ili imao priliku da ga vozi??

1 sto ce ti raja reci je kvari se bosh pumpa ili turbina, da istina kvare se ali ne bas tako kao sto raja prica, ujedno to je i najveci i najskuplji kvar koji se desava kod njih.Kugle, krajnice, stabilizatori i tako neke didze im uopste ne idu i prava je rijetkost da se to mijenja bar do sad, i kod mene je isto godiste astra samo 1.7 dti. Znaci sve ti to govorim zato sto dosta vremena provodim kod rodjaka u radionici i raja mu maxuz dovozi opele.E dalje auto sasvim fino ide i potrosnja je sasvim normalna za taj motor. Jos nesto vezano za turbine, nedavno sam bio u kiseljaku kod majstora za turbine ( ne mogu se sjetit njegovog imena tacno) i on je sam potvrdio da najvise donose renault-ove turbine na reparaciju tako da ti ne sole pamet o tome opel-turbine itd. Isto tako znam da je nesto dosta jeftinija reparacija bila neko recimo kod wv.Al haj da te ne prepadam nisi ni kupio auto a da razmisljas o kvarovima :)
Inace taj motor je odlican i mislim da nema zubcastog nego lanac sto je jos jedan veliki plus po meni.Da ti sad ne nabrajam koliko su dijelovi uglavnom jeftiniji su nego kod ostalih iste klase i godista. ako te sta konkretno interesuje pitaj... ne pada mi nista na pamet vise :)

normala je napisao(la):
Fabia RS je napisao(la):
Naime trebam za koji dan uzeti jednu astru g 2.0dti 2001god. i zanima me da li se kvare ti motori i sve uopsteno o tom autu ako ga je neko imao ili imao priliku da ga vozi??

1 sto ce ti raja reci je kvari se bosh pumpa ili turbina, da istina kvare se ali ne bas tako kao sto raja prica, ujedno to je i najveci i najskuplji kvar koji se desava kod njih.Kugle, krajnice, stabilizatori i tako neke didze im uopste ne idu i prava je rijetkost da se to mijenja bar do sad, i kod mene je isto godiste astra samo 1.7 dti. Znaci sve ti to govorim zato sto dosta vremena provodim kod rodjaka u radionici i raja mu maxuz dovozi opele.E dalje auto sasvim fino ide i potrosnja je sasvim normalna za taj motor. Jos nesto vezano za turbine, nedavno sam bio u kiseljaku kod majstora za turbine ( ne mogu se sjetit njegovog imena tacno) i on je sam potvrdio da najvise donose renault-ove turbine na reparaciju tako da ti ne sole pamet o tome opel-turbine itd. Isto tako znam da je nesto dosta jeftinija reparacija bila neko recimo kod wv.Al haj da te ne prepadam nisi ni kupio auto a da razmisljas o kvarovima :)
Inace taj motor je odlican i mislim da nema zubcastog nego lanac sto je jos jedan veliki plus po meni.Da ti sad ne nabrajam koliko su dijelovi uglavnom jeftiniji su nego kod ostalih iste klase i godista. ako te sta konkretno interesuje pitaj... ne pada mi nista na pamet vise :)

da i ovaj momak sto je spomenuo gore inace kod ovog modela su benzinici usavrseniji nego dizeli ... to je istina
 
Član
normala je napisao(la):
Fabia RS je napisao(la):
Naime trebam za koji dan uzeti jednu astru g 2.0dti 2001god. i zanima me da li se kvare ti motori i sve uopsteno o tom autu ako ga je neko imao ili imao priliku da ga vozi??

1 sto ce ti raja reci je kvari se bosh pumpa ili turbina, da istina kvare se ali ne bas tako kao sto raja prica, ujedno to je i najveci i najskuplji kvar koji se desava kod njih.Kugle, krajnice, stabilizatori i tako neke didze im uopste ne idu i prava je rijetkost da se to mijenja bar do sad, i kod mene je isto godiste astra samo 1.7 dti. Znaci sve ti to govorim zato sto dosta vremena provodim kod rodjaka u radionici i raja mu maxuz dovozi opele.E dalje auto sasvim fino ide i potrosnja je sasvim normalna za taj motor. Jos nesto vezano za turbine, nedavno sam bio u kiseljaku kod majstora za turbine ( ne mogu se sjetit njegovog imena tacno) i on je sam potvrdio da najvise donose renault-ove turbine na reparaciju tako da ti ne sole pamet o tome opel-turbine itd. Isto tako znam da je nesto dosta jeftinija reparacija bila neko recimo kod wv.Al haj da te ne prepadam nisi ni kupio auto a da razmisljas o kvarovima :)
Inace taj motor je odlican i mislim da nema zubcastog nego lanac sto je jos jedan veliki plus po meni.Da ti sad ne nabrajam koliko su dijelovi uglavnom jeftiniji su nego kod ostalih iste klase i godista. ako te sta konkretno interesuje pitaj... ne pada mi nista na pamet vise :)

normala je napisao(la):
Fabia RS je napisao(la):
Naime trebam za koji dan uzeti jednu astru g 2.0dti 2001god. i zanima me da li se kvare ti motori i sve uopsteno o tom autu ako ga je neko imao ili imao priliku da ga vozi??

1 sto ce ti raja reci je kvari se bosh pumpa ili turbina, da istina kvare se ali ne bas tako kao sto raja prica, ujedno to je i najveci i najskuplji kvar koji se desava kod njih.Kugle, krajnice, stabilizatori i tako neke didze im uopste ne idu i prava je rijetkost da se to mijenja bar do sad, i kod mene je isto godiste astra samo 1.7 dti. Znaci sve ti to govorim zato sto dosta vremena provodim kod rodjaka u radionici i raja mu maxuz dovozi opele.E dalje auto sasvim fino ide i potrosnja je sasvim normalna za taj motor. Jos nesto vezano za turbine, nedavno sam bio u kiseljaku kod majstora za turbine ( ne mogu se sjetit njegovog imena tacno) i on je sam potvrdio da najvise donose renault-ove turbine na reparaciju tako da ti ne sole pamet o tome opel-turbine itd. Isto tako znam da je nesto dosta jeftinija reparacija bila neko recimo kod wv.Al haj da te ne prepadam nisi ni kupio auto a da razmisljas o kvarovima :)
Inace taj motor je odlican i mislim da nema zubcastog nego lanac sto je jos jedan veliki plus po meni.Da ti sad ne nabrajam koliko su dijelovi uglavnom jeftiniji su nego kod ostalih iste klase i godista. ako te sta konkretno interesuje pitaj... ne pada mi nista na pamet vise :)

da i ovaj momak sto je spomenuo gore inace kod ovog modela su benzinici usavrseniji nego dizeli ... to je istina


Hvala na savjetu, poznato mi je to da su benzinci bolji 1.6 i 1.6 16v, ali sam dobio preporuku od prijatelja i auto je u vlasnistvu 5 godina kod jednog penzionera..
radjeni su svi servisi u ovlastenom servisu i ima full opremu...
to za lanac je plus i meni jer sam imao mondea sa lancem i nikakvih problema..
znaci u sustini sve ok sa motorima? samo bosh pumpu znaci da provjerim
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Imao ,prodao, iznervirala me boshica dao 1300km za reparaciju , ja ti ne bi preporucio dizela , prije bi uzeo 1.6 benzin ako ti par litara ne igra ulogu u potrosnji , dizel je pun nakih pumpi egerova agerova quraca palaca ja ga vise ne bi djaba iskreno , ja sam imao lose iskustvo :)

A jbg tako kad bi razmisljao nebi nikad auta ni vozao jbg kad Ferrari napravi gresku na autu netreba dalje pricati a te bosch pumpe i gluposti odu na novom autu a ne na autu starom skoro 10 godina
 
Ma neka ti meni moje benzinjare motor samo sto ne ispadne al on ide :) , salu na stranu ja sam imao lose iskustvo al kao sto sam rekao vec negdje prijatelj je izgurao s 2.0 di jedno brat bratu 250-300.000 nije boshica otisla tek kad je prodao pa je lik jos vozao pa mozda poslije pola godine da je reparirana
 
Član
sto se tice tog motora rodica ima vec takvu astru 4 god i nije imala nikad nikakav problem samo ono naspii i vozi osim naravno servisa a ima i to da je ona zensko i da nikad nije presla preko 120 osim kad ja uzmem malo da se provozam za 74kw povuce fino dobro a potrosnja joj je jako smijesna pa tako da nevidim razlog sto je nebi i ti uzeo
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Ma neka ti meni moje benzinjare motor samo sto ne ispadne al on ide :) , salu na stranu ja sam imao lose iskustvo al kao sto sam rekao vec negdje prijatelj je izgurao s 2.0 di jedno brat bratu 250-300.000 nije boshica otisla tek kad je prodao pa je lik jos vozao pa mozda poslije pola godine da je reparirana

2.0di je 60KW i opet skroz drugaciji motor al jebat ga za te pare bolje nemozes ni naci nista
 
Član
uco_opc je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
Ma neka ti meni moje benzinjare motor samo sto ne ispadne al on ide :) , salu na stranu ja sam imao lose iskustvo al kao sto sam rekao vec negdje prijatelj je izgurao s 2.0 di jedno brat bratu 250-300.000 nije boshica otisla tek kad je prodao pa je lik jos vozao pa mozda poslije pola godine da je reparirana

2.0di je 60KW i opet skroz drugaciji motor al jebat ga za te pare bolje nemozes ni naci nista

neznam uco druze ali ova o kojoj sam ja govorio je 2.0dti 74kw a mozda imam i jos neka ja neznam za tu
 
Član
Ja imam isto Astru 2002. godiste 2.0 DTI motor je i kod mene je vec tri godine i jos nisam ni feninga ulozio na nju osim zna se ulje i filteri a prednost ti je da ima lanac i rahat si i jos sta sam ja cuo za bosch pupme kod ovih astri da je od 2002 godista ispravljena ta greska na pupmi...pa sad nezz tako sam citao po netu...
 
Član
Idem ujutro da je pogledam nosim sa sobom dijagnostiku i ako mi nesto bude sumnjivo ide na pregled majstoru...
Po vasoj prici bi sve trebalo bit ok, ovo auto je jos 5 god. u vlasnistvu jednog penzionera, auto ima servisnu i svi radjeni u ovlastenom servisu..sve to lijepo zvuci pa ako je tako bice kupljena 100% pa cemo vidjet hvala na savjetima :)
 
Član
Astra kupljena, hvala Vam jos jednom na savjetima... prezadovoljan sam sa autom, bice uskoro u garazi ;)
 
Top