Opel Astra 1.7CDTI vs Skoda Octavia 1.9 TDI

Opel Astra 1.7CDTI vs Skoda Octavia 1.9 TDI

Član
Pozdrav svima,

razmisljam o kupovini polovnog automobila u vrijednosti od oko 9000KM.
za oko mi je zapala Opel Astra H 1.7 CDTI, 74 KW, 2004-5-6 god. je u toj cijeni.

e sad citajuci po forumima, za iste pare se moze kupiti Skoda Octavia, 1.9 TDI, 66KW, 2003-4 god. ona mi se takodje svidja, i koliko sam citao dosta je pouzdana i jeftina za odrzavanje, dok su za Astru podjeljena misljenja.

pa ako moze neka pomoc, par savjeta..itd. znam da vozila nisu ni slicna ali mi se oba svidjaju.

ako mislite da postoji neko trece da je bolje uzeti, predlozite. hvala.
 
Član
raspitaj se malo oko odrzavanja, sta je jeftinije, onda npr. recimo da li imaju plivajuci zamjac i sl stvari koje kostaju puno a mjenjaju se posle odredjene kilometraze i sl..
Uglavnom mislim da neces pogrijesit ni sa jednim od ova dva auta..
 
Član
Opelovi dizelasi su se pokazali losi,sada nezz sta je sa tim CDTI,a skoda sa 66kw je provjereno dobar motor a mislim da nema ni plivajuceg zamajca,a i vece je auto od astre,tako da bi ja prije skodu ;)
 
Član
mislim da je CDTi talijanski JTD motor koji ide u alfe i sl. i on je zmaj od motora ;)
 
Član
Astra je mnogo ljepša, ali octavia ima bolji motor :icon_smile:

a sto se tice plutajućeg zamajca vrlo je lahko da ga i škoda ima , jer je 2004 godina
 
Član
Grga je napisao(la):
mislim da je CDTi talijanski JTD motor koji ide u alfe i sl. i on je zmaj od motora ;)

1.3 i 1.9 su Fiatovi JTD , a ovaj 1.7 je Opelov.
Ako ganjaš , Astru , uzimaj samo 1.9 , jer je mnogo bolji i življi motor od 1.7.
Kolega vozi službenu 1.9 , 120 KS , sad ima 360.000 ,ide kao metak , nikad joj ništa oko motora nije rađeno , na 290.000 je upalio grešku na EGR-u , al niko ništa nije dirao , jer je auto normalno išlo, da bi prije mjesec dana počela se gušiti , očišćen EGR i opet leti.
Uglavnom jako dobar auto , i bio bio moj izbor prije Škode , ako ništa bar je moderniji , jer što se tiče izdržljivosti i pouzdanosti to su dva vrlo slična auta.
 
Član
1.7 CDTI od 74kW (101Ks) je Isuzuov motor. Imao sam isti u toj astri. Opel poslije Vectre A nije vise imao svoj 1.7, samo Isuzu. Motor je pouzdan i nema gresaka. Ima karakteristican rad (brondanje) i sasvim je zadovoljavajuci i u sedan varijanti Astre.;)
 
Član
a kakva je situacija sa odrzavanjem, tj redovnim servisima...i potencijalnim kvarovima, zamajc, kais, lanac, i sta sve vec...ne razumijem se bas najbolje u auta pa ne zamjerite ako lupim nesto :)
 
Član
Evo citiram jednog veoma strucnog majstora za Opel vozila:

''Astra H, Z17DTH,DTL motori su jako kvalitetni i pouzdani, motor za pogon ima zupcasti kais koji se menja oko 100.000km predjenih, iako je po servisnoj knjizici duzi vremenski interval.

Direktno ubrizgavanje (comon rail sistem) ima malo zvonkastiji zvuk na koji se tokom vremena vozaci naviknu.
Jako lepo ponasanje u gradskoj voznji kao i na otvorenom, motor ima sasvim dovoljno obrtnog momenta da lepo povuce kad treba bez potrebe za cestim promenama stepena prenosa, dobro lezanje na putu, stabilnost i lako upravljanje vozilom.

Sto se trapa tice sasvim korektan i bez nekih vecih mana i ulaganja, dosta izdrzljiv za ove nase nazovi puteve. Od losih ulica i puteva zna da strada: stabilizatori balans stangle, solje amortizera i krajevi kao i nastavci spona ali to su vec vece kilometraze.

Sto se tice kocionog sistema, jako dobar i pouzdan i u onim kriticnim situacijama gde je potrebno naglo kocenje.

Prostranost u kabini je sasvim zadovoljavajuca kao i velicina prtljaznog prostora, idealan porodicni automobil za nase uslove, kada se uporedi odnos cena i kvaliteta.

Problem kod ovih dizel motora zna da pravi plivajuci zamajac, koji je dosta skup i zna da strada, iako vozilo nije preslo ni 100.000km.

Desava se da ima problem sa diznama za gorivo u smislu neravnomernog rada motora, trokiranja ili slabe vuce. Jedan od razloga je i nekvalitetno gorivo.

Dosta slucajeva je bilo i sa radom turbine, koja je znala da proizvodi piskav zvuk i jako skup servis iste.

Ovi modeli vozila nemaju pokazivac temerature u kabini, zato treba i na to obratiti paznju, doduse ima na bordu mogucnost ulaska za kontrolu temp, ali ni do danas nisu svi upuceni u taj deo pa nastaju problemi.

Prilikom kupovine polovnog vozila obratiti paznju da li vozilo poseduje sve od dokumenata, car pass karticu, rezevne kljuceve i ostale knjizice koje idu uz vozilo."

;);)
Sretno
 
Član
wow super, hvala mnogo na odgovorima, posebno ovom poslednjem detaljnom...koliko sam uspio da izvucem sustinu astra je super auto s tim da ima nekoliko prilicno skupih boljki...e jos kad bi dobio neko iskustvo za octaviu ili neki drugi auto u tom rangu...
ne patim nesto da bude moderan, samo pouzdan i da ne moram malo malo pa 300-400-500KM
 
Član
Po meni dosta bolja astra djordjep ti je sve rekao za motore i sa kojim da trazis vjeruj bit ces zadovoljan i sa ovim 1.3 jer vidim da ti performanse ne igraju neku ulogu ako nadjes neku u bas dobrom stanju to su provjereni motori a nece zamajac tako lako na njoj otici prije ce na skodi ako ima u ovom motoru sa 66kw sve je stvar tvoga ukusa a mozda uzmes nesto sasvim trece;)
 
Top