Opel astra 1.6 16v sport problem

Opel astra 1.6 16v sport problem

Član
Pozz raja ovako radi se o opel astri f 1.6 16v treci cilindar mi stvara problem na njemu svecica pocrni i pocne auto da radi kao na tri klipa i kroz nekoliko vremena opet pocne lijepo da radi isao sam na dijagnostiku ima neka greska P1640 ne mose se otkloniti al kod nas su ovde majstori da bog sacuva. i evo zadnjih dana pocela mi je da trosi malo vise goriva . Sto se ulja tice na 1000 Km trosi oko 300 Ml ...
Danas sam primjetio da mi iz auspuha izlazi malo ulja kada sam je stisnuo ako iko moze da pojasni o cemi bi se moglo raditi bio bi mu zahvalan
 
Član
provjeri kablove desava se kad gubi struju ili da nije dizna treceg cilindra baca previse goriva. prvo ti provjeri kablove i detalje oko struje vidi kakvo je stanje bombine
 
Član
provjeri kablove desava se kad gubi struju ili da nije dizna treceg cilindra baca previse goriva. prvo ti provjeri kablove i detalje oko struje vidi kakvo je stanje bombine
Skidao sam svjecicu i stavim je na kablo nema da prekida struja ev bas sada probao kako ide do 3000 rpm trza posle prestane i cuje mi se benzin iz auspuha puno
 
Član
znaci da ne valja sagorijevanje. pusti ti provjeru tako kabal otjeras majstoru i ispita ga unimerom i vidi jel to to sto se tice kabla. pokusaj da stavis drugu svjecicu jer mozda ti je ta riknula ili ti dizna pisa i preljeva i zajebe svjecicu
 
Član
Ako je tako ne valja ti dizna, ne zatvori dobro i uvijek pisa kroz nju gorivo ili ne baca maglu nego sprica i to zamasti svijecicu...
 
Član
oridji na test dizni onda ako je kabal ok i ako svjecica crkava kad stavis drugu vjerovatno je onda dizna
 
Najbolje ti je potraži u okolici nekog ko šta zna od toga, ovako nagađanja bez dijagnostike i stvarnog stanja te košta samo. Za svaki sklučaj očisit egr kad to već radiš, svjećica što ti crni nije dobro sagorjevanje, prebogata smjesa. Također imaš bobine koje mogu biti problem....
 
Član
izmjeri kompresiju i vidi da ti nije neki ventil poluotvoren. ako ne bude dobra kompresija na tom klipu vjerovatno ostavi poluotvoren ventil i napravi dar mar sa smjesom
 
Član
izmjeri kompresiju i vidi da ti nije neki ventil poluotvoren. ako ne bude dobra kompresija na tom klipu vjerovatno ostavi poluotvoren ventil i napravi dar mar sa smjesom



mjerio konpresiju na prvom 9.5 na drugom 11 na trecem 11 na cetvrtom 11 sada motor nema ni jedne greske i dalje mi treca svjeca crni i ne radi lijepo
 
Član
Najbolje ti je potraži u okolici nekog ko šta zna od toga, ovako nagađanja bez dijagnostike i stvarnog stanja te košta samo. Za svaki sklučaj očisit egr kad to već radiš, svjećica što ti crni nije dobro sagorjevanje, prebogata smjesa. Također imaš bobine koje mogu biti problem....



Mjenjao bombinu stavljao drugi isti djavo
 
Top