OPEL ASCONA 1.6 S

OPEL ASCONA 1.6 S

Pozdrav, trenutno nemam nikako auta i pomalo tražim po piku auto. Gledam samo jeftinija auta. Imo sam skoro Mercedes 240D sa 5 brzina i za mene je bio veliki potrošač a i usput mi je naletio dobar mušterija i tako sam ga prodo. Sad tražim auto da ne troši puno a da nije golf 2 :D znači da je udoban,... Uglavnom našo sam jednu Opel asconu 1.6 S 66kw 5 brzina 4 vrata. Moj babo je imo asconu 1.3 44kw sa 4 brzine sa 2 vrata i na njoj sam se kao mali učio. Tako mi je ascona ostala u srcu i volio bih je imat i sredit. Zanima me vaše mišljenje oko tog auta, kolko ono troši. Čovjek kaže da troši manje neg golf dizel. Ako znate šta o ovom recite, više se vozam po gradu pa me interesuje kolko troši gradske, a i kolko otvorene. Molim da mi pomognete i odgvorite na ovu temu, al samo oni koji su imali iskustva sa ovim autom. Unaprijed hvala
 
Član
Troši ti puno.Gradske puno,otvorene malo manje.Ganjaj dizela ako ti je do potrošnje,a ako ti nije bitno hoće li ti upaliti ujutro.
 
Neznam, jel imate iskustva sa ovakvim autom, čovjek kaže troši manje neg golf dizel. Valjda je to neki specijalni sistem ubrizgavanja cim je 66kw a 1.6.
 
Ništ, imam tam rođaka i on govori da je to neisplativo, kaže dok uzmem table, dok platim gorivo, putarine, sve kaže 1000e + kolko platim ato. Dok platim recimo 1000e auto to je 2000e i dok carinim i registrujem to je puno za mene. Opet cu seb uzet ovde nešto jeftiino. Mercedes mi je puno trošio, gledam nešto do 7l. On je uzimo preko 12l
 
ne mozes danas naci askonu koja je u takvom stanju da malo trosi (sve su rastelovane)
od opelovog dizela ovih godina isto tako bjezi (zimi tesko pale...vecina)
treca stvar ..tesko da ces danas nac askonu.. prije ces naći POLA ASKONE jer je to struhlo sve, zato se krecu po 500 KM
a zasto ne gledas nekog audija 80 dizela (trosi 6-7 lit gradske)
ili ford fiestu 3 (ima ih po 1000 solidnih do 1500 u extra stanju)
golfa 2 neces et
samo ako hoces da ti malo trosi gledaj dizela!!
 
Našo sam jednu asconu i covjek kaže da nema grama hrđe, pa ću pogledat 1.6 s 66kw valjda manje troši nego mercedes 240D w123.
 
Član
Radije kupi daewoo nexiu dosta mladja po godistu kjepse izgleda a sve ti pase od ascone i kadetta , mada sad za male pare moze se i astra prve serije uzet, fiat bravo, brava i slicno , ascona je bas zastarjelo auto
 
Član
Koliko tu ima auta , kad sam ja kolegi na Aski prije 15 godina vario most koji je otpao pored svega ostalog (rubovi,pragovi...) a na šta mogu ličiti Ascone nakon 15 godina , mogu misliti.
Jel ti stvarno vjeruješ da 30 godina star benzinac može trošiti manje od dizela , kod kojih sa godinama potrošnja puno ne varira , za razliku od benzinaca...
 
Bas me zanima je li gore prosla sa limom od moje,neko je rekao u jako tihoj noci,ako pazljivo slusas,mozes cuti opela kako trune:D
 
Jasta je nego zastarila, tema naravno :D Sad poslije dvije god nemam ni pare ni auto :D Slupo ocu auto, sad on opet ima, a ja ne. Tuzna prica, al tako je :D Dat ce Bog. Sad su auta inace jeftina, a ascona se svakako ne isplati.
 
Top